خلاصه

مقاله

بیانیه لوزان زنگ تفریح دیپلماسی

بنام خدا   اندکی پس از فعالیت های هسته ای ، ایران  بطور غیر منتظره و ناخواسته توجه و نگاه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را به خودش جلب نمود. در همان نخستین حرکت سیاسی به سمت هسته ای شدن ، سازمان انرژی اتمی از سوی جمهوری اسلامی ... ادامه مطلب »

به مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس: رویای همگرایی در خلیج فارس

بسم الله الرّحمن الرّحیم کورش تنگستانی – کارشناس ارشد حقوق بین الملل – با تبریک 10 اردیبهشت روز ملّی خلیج فارس مقدمه لیمر: پشروی آب اقیانوس هند و دریای عمان در شیار هلال گونه ای در جنوب زاگرس ، دریای نیمه بسته ی خلیج فارس را بوجود آورده است . ... ادامه مطلب »

جایگاه پارلمان اروپایی در اتحادیه اروپا

ناصر امیرزاده* این روزها بحث قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپایی نقل هر محفلی است و همانطور که می بینیم بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و یا حتی رسانه های مجازی و غیر مجازی و همچنین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم این موضوع را مورد توجه قرار داده ... ادامه مطلب »

سید حسن شجاع: شعری تقدیم به بوشهر و بوشهری ها

سید حسن شجاع به مناسبت هفته گرامیداشت بوشهری شعری را برای این پایگاه خبری ارسال کرده و آن را به همه مردم خونگرم استان بوشهر تقدیم کرده است. ادامه مطلب »

دکتر ایرج مزارعی جایگاه دیپلماسی رسانه ای در مذاکرات ایران و 1+5

لیمر:چند سالی است که پرونده ی انرژی هسته ای ایران به یکی از مهم ترین مسائل مهم کشور تبدیل شده است. استفاده ی صلح آمیز از انرژی هسته ای حقی است مسلم برای همه ی کشورها از جمله کشور ما ایران. اما دستیابی به این حق مسلم از سوی کشورهای ... ادامه مطلب »

سید حسن شجاع: بلبل سوار ناشناس

سروده شاعر دشتستانی به مناسبت ماه محرم ادامه مطلب »

آئین های نمایشی عاشورائی نواحی ایران

لیمر: حامد فكوري گفت: شهرها و نقاط ديگر كشور اسلاميمان ايران داراي غناي تاريخي، مذهبي و فرهنگي با قدمت بسيار بالا مي باشد كه در مناسبت هاي ديني به شكل آئین های نمایشی اجرا می شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی لیمر ، کرنا نوازی (لاهیجان ) و پرده خوانی (تهران)، ... ادامه مطلب »

چرا فرهنگ آپارتمان نشینی تاکنون نهادینه نشده است ؟

لیمر:خانه هاي سنتي و مدرن آپارتمان نشيني زيرمجموعه اي از روابط اجتماعي است که ناگزير از قوانين اجتماعي پيروي مي کند. از آن جا که آپارتمان محل سکونت افراد است و تمام اتفاقات و مراحل مختلف زندگي اعضاي خانواده در همين محل شکل مي گيرد و از آن تاثير مي ... ادامه مطلب »

یادداشت وارده:نقش نخبگان فکری و ابزاری در توسعه استان بوشهر

لیمر:در بررسی وضعیت توسعه بوشهر ما این واحد تقسیمات کشوری را با توجه به منابع و امکانات با استان‌هایی چون یزد، کرمان، فارس و دیگر استانها مقایسه می‌کنیم. به گزارش لیمر:میرزا محمد تقی خان فراهانی مشهور به امیرکبیر همواره در ذهن و خاطر ما ایرانیان اسطوره‌ای از دولتمردی مصلح و ... ادامه مطلب »

هیچوقت در ارتباط وقایع شک نکن

لیمر: اگر صبح امروز موقع خروج از منزل به فقیری کمک کردی، اتومبیلی را که در سرما خاموش کرده بود هل دادی، به کودکی که زمین خورده بود با مهربانی کمک کردی که بایستد و یا حتی لبخندی را به صورت نگران انسان افسرده‌ای هدیه کردی و بعد تا غروب ... ادامه مطلب »

به بهانه زلزله شنبه/زلزله چیست؟

زلزله چیست؟ منشأ وقوع زلزله این پرسش که منشأ وقوع زمین­ لرزه چیست؟ سالیان متمادی ذهن نیاکان ما را به خود مشغول ساخته بود و امروزه نیز از منظر دیگری مورد بحث و بررسی قرار می­گیرد، به عنوان چالش­هایی در علم نو ظهور زلزله­ شناسی مطرح است. عقاید بشر اولیه ... ادامه مطلب »

بیاییم به خاطر کم کاریی هایمان عذرخواهی کنیم/ ما گناهکاریم

لیمر؛ تو این چند ساله جمعیت خبرنگاران تو استان ما به شدت افزایش یافته به طوری که از سرعت افزایش قیمت برخی کالاها هم بالاتر رفته حالا فکر کنید سرعت چقدره. باز هم 17مرداد رسید تا ما   دوباره به این فکر باشیم که آیا به درستی به وظیفه خودمون عمل ... ادامه مطلب »

وحدت گامی الزامی در جهت پیشرفت

لیمر:اروپای پس از (به اصطلاح) جنگ جهانی دوم، با حدود ۵۲ میلیون کشته، میلیون ها زخمی و آواره، بر ویرانه و خرابه ها می زیست ؛ وقتی تاریخ را ورق می زنیم می بینیم محیط، شرایط و موقعیت ها چگونه دشمنان مرزی و ارضی را به همگرایی می رساند ؛ ... ادامه مطلب »

ضرورت تغییر نگرش های ترافیکی :اكبر توسلي

لیمر-اكبر توسلي: نگرش به موضوعات ترافیکی و راه حل های آن، طی چند دهه اخیر دستخوش تحولات اساسی و حتی در برخی موارد تغییر جهت 180 درجه یی شده، اما هنوز در محافل حمل و نقل و ترافیکی و نیز مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی مهم ما در بسیاری ... ادامه مطلب »

هویت فراموش شده شاهین در میان جنگ های مدیریتی

بزرگان دیروز نردبان پیشرفت شاهین شدند / شاهین امروز با بالهایی ناتوان در جنگ قدرت آقایان هر روز ضعیف تر می شود . عبدالرضا کللی – نام بزرگ شاهین از دیرباز پرافتخار و مایه مباهات بود . شاهینی که با تلاش بزرگمردانی که فقط دل در گرو موفقیت این تیم ... ادامه مطلب »

عبدالصمد دشتی:آزاد سازی خرمشهر نقطه عطف تاریخ معاصر ایران

عبدالصمد دشتی:سالروز آزادسازی خرمشهر به عنوان یک روز ملی در کشور شناخته شده است. زیرا از این مقطع به بعد، جنگ در جبهه نیروهای نظامی ایران از حالت دفاعی خارج شد و به صورت تهاجمی درآمد و آغازی بر پیروزیهای پیاپی بعدی گردید. به همین دلیل بود که از فردای ... ادامه مطلب »

علی اکبر کروندی گله دار: به بهانه سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر

لیمر؛ جنگ چیز خوبی نیست ولی برای اثبات حقانیت یک ملت و اعتقادات او لازم است، چه سخت افزاری آن که از بدو انقلاب اسلامی شروع شد و چه نرم افزاری آن که تا کنون ادامه دارد و در عقبه هر جنگی خیانت ها و خیانت کارانی وجود دارد که ... ادامه مطلب »

فضل الله توسلی :چه كسي لياقت شهردار ايرانشهرمان را دارد؟

فضل الله توسلی شهردار سابق بوشهر: ايرانشهر وطن عزيزمان  كه در طليعه تمدن بشري چون نگيني بر تارك تاريخ جهان درخشيد مي رود تا در ٢٤ خرداد همين ماه، ماه آزادي خرمشهر شهردار خويش (رئيس جمهور) را براي مدت ٤ سال انتخاب كنند، ٤ سالي كه بنا به سوابق به ... ادامه مطلب »

حیدر مجد نیا: انتخابات شوراها مظهر دموکراسی است

حضور نامزدهای شورا به گونه ای خواهد بودکه چهره های مجرب و بی تجربه ،توانمند و غیرتوانمند، شیفتگان خدمت و تشنگان قدرت،دارا ها و ندارها، فعالان و غیر فعالان و. . . واردعرصه ی انتخابات خواهند شد و در حقیقت یکی از نشانه های بارز دموکراسی و انتخاب آزاد ه ... ادامه مطلب »

« پشت ديوار دلوار »

لیمر:اين روزها كه استان عزيز ما شاهد و پذيراي مهمانان زيادي از سراسر كشور مي باشد يكي از شهرهايي كه مسافران بعنوان مقصد انتخاب مي كنند دلوار است  يكي از انگيزه هاي مسافرت به استان بوشهر و به نوعي صفحه اي از شناسنامه استان بوشهر شهر دلوار و رئيسعلي دلواري ... ادامه مطلب »

یکسال از بوشهر دوست داشتنی گذشت

لیمر: سال 91 هم رفت همونطور که تا چشم به هم گذاشتیم سال‌های 80 تا 90 آمد و رفت و 92 خواهد رفت. توی شهر دوست داشتنی ما سال گذشته اتفاقات تلخ و شیرینی افتاد از سیاسی گرفته تا اجتماعی و ورزشی و هنری و البته اقتصادی. مردم خوب و ... ادامه مطلب »

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر