خلاصه

جوابیه بنیاد شهید استان بوشهر بر خبر ((بی توجهی به خانواده شهید تا این حد؟!)) در پایگاه خبری لیمر

به نام خدا
مدیرمحترم پایگاه خبری لیمر
سلام علیکم
احتراما پیرو درج مطلبی زیر عنوان « با وجود قولهای فراوان بی توجهی به خانواده شهید تا این حد؟! » با کد خبر ۹۹۹۱۸ برگرفته از سایت «پارس خلیج» و ایراد اتهامهای فراوان به بنیاد شهید جوابیه این اداره کل به سایت پارس خلیج بحضور شما نیز ارسال می گردد.
از آنجا که درج این مطلب در پایگاه خبری لیمر به منزله تایید موارد است لازم است توجهی دقیق به مفاد پاسخ این اداره گردد
نهاد مقدس بنیاد شهید که با فرمان حضرت امام رحمه الله علیه و با هدف خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل گردیده است هم اکنون به عنوان دستگاهی اداری زیر نظر دولت اداره می شود. بدیهی است کلیه دستور العمل ها و قانونهای رایج در این دستگاه مصوب مجلس شورای اسلامی و با ابلاغ دولت لازم الاجرا می شود و در این بین کارکنان بنیاد از بالاترین مسول که همان معاون محترم رییس جمهور می باشند تا کارکنان بنیاد در شهرستانها موظف به رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه ها می باشند.
در این نهاد نوع و سطح خدمت رسانی به جامعه ی تحت پوشش، اعم از خانواده های معظم شهدا (شامل والدین، همسر و فرزندان و حتا برادر و خواهر شهید) جانبازان و آزادگان (بهمراه خانواده) تعریف مشخص دارد. از آنجا که در زمان حاضر والدین معظم شهدا در کهولت سن به سر می برند کارکنان بنیاد به عنوان یک وظیفه شرعی به دیدار خانواده های شهدا و ایثارگران رفته و نیازهای آنان را بررسی و در حد مقدورات بنیاد شهید و در حد آنچه قانون دست بنیاد را باز گذاشته سعی در ارایه خدمت به این عزیزان دارند. در مورد مادر گرانقدر شهید والامقام قاسم دوراهکی نیز آنچه مقدورات بنیاد اعم از کمک بلاعوض، وام صندوق شاهد، وام تعمیرات و وام مسکن بوده پرداخت شده است که در اینجا هم طبق دستور صریح نهاد مرکزی از ارایه مصادیق و ریز خدمات مالی به خبرگزاری معذور می باشیم و با تسویه شدن وام مسکن قبلی در مهلت قانونی هم اکنون بنیاد آماده ارایه وام جدید با شرایط آسان و بدون سود به این خانواده معزز می باشد.
لازم به توضیح است بنیاد طبق وظیفه قانونی خود تسهیلات مصوب را در اختیار خانواده های معظم قرار می دهد اما گاه و در مواردی اندک به هر دلیلی یک خانواده استفاده مناسبی از تسهیلات نکرده و یا در جای دیگر مصرف می کند و مشکل قبلی به قوت خود باقی می ماند و دست کارکنان بنیاد نیز از ارایه خدمت مجدد بسته می ماند.
و اما سخنی با گردانندگان پایگاه خبری پارس خلیج؛
اگر خاطر مبارک مدیرمحترم پارس خلیج باشد یکماه پیش طی گفتگوی تلفنی مسول روابط عمومی با حضرتعالی این نکته یادآوری شد که مسولیت هر گونه خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در وهله اول با بنیاد شهید است و گفته شد که بنیاد آمادگی دارد اگر چشم تیزبین خبرنگاران شما مشکلی در جایی دید و حقی ادا نشده را متوجه شد با نیت رفع مشکل و کمک به خانواده های شهدا و ایثارگران به همکاران ما منتقل بفرمایید و به جای جوسازی و تهمت و موج سواری جهت بالابردن آمار بینندگان سایت، همه دست به دست هم بدهیم و در خدمت خاندان گرانقدر شهدا و ایثارگران باشیم. اما ظاهرا هدف و اساس تشکیل این پایگاه خبری استفاده از فرصت ها جهت رسیدن به مقاصد دیگری است.
نیک می دانید که تضعیف هر کدام از نهادهای انقلابی به هر روشی، کمک به مخالفان نظام اسلامی است که سعی در تضعیف روحیه مردم و خدشه دار کردن نهادهای خدمت رسان و زدن ریشه های این نظام مقدس را دارند.
درحالی که می دانید وظیفه خدمت رسانی به خانواده های شهدا با بنیاد شهید است و این موضوع به صراحت در گفتگوی تلفنی به شما توضیح کامل داده شده با چه هدفی چنین اتهاماتی و توهینهایی به بنیاد شهید وارد کرده اید: (عده ای پهنای شکمشان در صندلی نرم ریاست هم جا نشود – به میز بالا دستیها نیز تنه بزنند – هیچ ککشان هم نگزد – هیچ مسئول خفته در نرمی و گرمی بستری در زیر سقفی محکم – مگر نه بنیاد شهید مسئول و متعهد به رسیدگی به امور اینهاست،پس کجا بوده اند طی این همه سال؟ – اگر با همه خانواده شهدا اینطور رفتار شده که وامصیبتا!و واحسرتا! – اگر فقط این خانواده این همه غریب و تنها مانده چون زبان گویایی نداشته – راستی این بود پاسخ به ندای امام؟ – این است اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی ؟ – نتیجه همین بی عدالتی ها )
برادر عزیز!
قبلا خدمت شما توضیح داده شده که بنیاد در چهارچوب قانون و دستورالعمل های مصوب مجلس و ابلاغ شده توسط دولت می تواند رفتار کند و خارج از این دستورالعمل ها منبع مالی برای پرداخت ندارد. به شما توضیح داده شد که هر زمان فکر کردید کوتاهی شده به ما پرسشگرانه متذکر شوید تا ببینیم به چه طریقی می توان رفع مشکل کرد و چه اقداماتی از طرف بنیاد انجام شده بعد اگر قصوری از بنیاد شهید دیدید جار بزنید و همه جا اعلام کنید. سوال ما از شما این است که آیا جو سازی و زدن اتهام جزو شرح وظایف شماست یا فکر می کنید با این نوع نوشتن و دشمن شاد کردن، کمک به نظام اسلامی کرده اید؟
مدیران محترم پارس خلیج و لیمر!
خدمات مصوب مجلس به همه مشمولان عضو جامعه ایثارگری پرداخت می شود چه شما فریاد بزنید چه هیچ کس مطلع نشود. همانگونه که در انتهای مطلب نیز قید فرموده اید قول پرداخت وام داده شد.
امیدواریم هر کسی که نیتش خیر و کمک به خاندان معظم شهدا و ایثارگران است دست یاری به بنیاد شهید بدهد تا در فضایی آرام بتوانیم آنگونه که شایسته وجود شریف این عزیزان است خدمتگذارشان باشیم.
البته بنیاد شهید هیچ گاه ادعا ندارد بهترین خدمات را ارایه داده چرا که محدودیت منابع مالی این اجازه را به ما نمی دهد اما به صراحت ادعا می کنیم تا آنجا که دست ما رسیده کوتاهی نکرده ایم زیرا اعتقاد داریم در قیامت و در محضر شهدا و دادگاه عدل الهی باید پاسخگوی رفتار و عملکرد خود باشیم
کلام آخراینکه این اداره کل حق قانونی و طبیعی خود می داند از طریق مراجع ذیصلاح از شما برای نگاشتن چنین مطالب توهین آمیزی توضیح بخواهد.
خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید ان شاالله

روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر

۲ نظر

  1. چه خوبه که بنیادشهید این چنین از خود دفاع میکند؟! آیا همین گونه از ایثارگران در مقابل نهادهای دیگر هم دفاع می نماید

  2. مدیریت محترم بنیاد شهید استان بوشهر
    چرا از حرف های درست و مطالب صحیح این سایت که حرف دل مردم و خانواده شهدا را زده دلخور هستید. چرا ماها انقدر بی ظرفیتیم جناب مدیر. ببینیم کدام یک ازحرف هایی که زده شده دروغ است،حالا که این سایت اومده و حرف دل مردم را زده چرا به خود میگیرید و به جای دلگیری از این سایت ها چرا به خودتان و اداره خودتان شکایت نمیکنید ، چرا میگید مجلس شرط گذاشته و بیشتر نمیشه حمایتشان کرد چرا از وضعیت زندگی این مادران دلسوخته گزارشی به مقام بالاتر نمیدهید مگر نه دولت مسئول نگهداری این عزیزان می باشد، مگر زمانی که فرزندان این عزیزان رفتند و از خاک کشور و ناموس این مملکت دفاع کردند قید و شرط و قیمت گذاشتند به خونی که در این راه میریزند پس بی انصافیست که از جانب شما این مطلب را بشنویم که ما در حد وسعمان به خانواده های شما کمک میکنیم ، نه برادر بزرگوار شما اگه خودتان نان شب نداشته باشید باید این عزیزان را روی سر بگذارید، پس خواهشا به جای شکایت از این سایت ها به خاطر حقیقت های گفته شده که برای شما تلخ است و به خودتان گرفته اید ، سری به خانواده های شهدا بزنید و حداقل مشکلات آنها را از نزدیک ببینید، راستی مدیر محترم بنیاد شهید بوشهر در رابطه با مطلبی که سایت زده بود سوالی از شما دارم: در آن شب بارانی که عکس آن شب خانه مادر شهید هم در همین سایت زده شما و همکاران محترمتان در کجا بودید.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر