خلاصه

روحانی که دهیار شد

لیمر:مهراب خادمی پور روحانی است که تنها به کار تبلیغ دین بسنده نکرده است، او در حوزه ی اسقراری خود دست به اصلاحات زده و پر تلاش برای مطالبه حقوق مردم روستای بویری فعالیت می کند.

به گزارش لیمر:: روستای بویری از توابع بخش شبانکاره شهرستان دشتستان می باشد، دهیاری این روستا در سال ۸۲ تاسیس شده و در حال حاضردهیار آن مهراب خادمی پور است که هفت ماه از انتصابش می گذرد. تفاوت خادمی پور با دیگر دهیاران در این است که او مبلغ مذهبی و روحانی ست. اومتولد سال ۱۳۶۳ یاسوج است که سال ۸۹ بعنوان مبلغ و امام جماعت به روستای بویری فرستاده می شود.

خادمی پور روحانی است که تنها به کار تبلیغ دین بسنده نکرده است، او در حوزه ی اسقراری خود دست به اصلاحات زده و پر تلاش برای مطالبه حقوق مردم روستای بویری فعالیت می کند.

او درجواب این سوال، که چطور این پست را قبول کردید، در حالی که مبلغ مذهبی هستید، می گوید: «بعلت درخواست شورای روستا و همچنین خواست مردم روستای بویری، این پست را قبول کردم، تا بتوانم به نوعی دیگر هم، خدمتگزار مردم باشم»

دهیار روستای بویری علاوه بر کارهای عمرانی که برای این روستا انجام داده است، به فعالیت های فرهنگی نیز توجه خاصی دارد.

او هدف خود را از قبول این پست چنین بیان می دارد: «روحانی هدفش خدمت است، حال چه در لباس روحانیت ، چه در کسوت سیاسی. تبلیغ دین اگر با کار فرهنگی و همینطور آباد کردن اطراف خود نباشد به تنهایی نمی تواند، موثر باشد.»

ازجمله کارهایی که خادمی پور در این مدت انجام داده است: کاشت هزار اصله درخت، پیگیری ساخت زمین چمن روستا که هم اکنون هفتاد درصد آن به انجام رسیده است، رنگ آمیزی بلوار ورودی، دیوار نویسی و نقاشی با مضامین فرهگی، برگزاری پیادروی خانوادگی به مناسبت های مختلف، روشنایی خیابان ورودی روستا، اجرای طرح هادی با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان (آسفالت خیابان های روستا) و دعوت از سخنرانان مجمع کشوری و…

مردم روستای بویری بعلت فعالیت های فرهنگی و عمرانی این روحانی پیگیر و پر تلاش، او را بعنوان دهیار روستای خود انتخاب نمودند. او مسوولی است که پاسخگو بودن را از امتیازات خود به حساب می آورد و می گوید: «سعی کرده ام جواب گوی درخواست های مردم و همچنین در دسترس باشم، امیدوارم بتوانم بیشتر مطالبات مردم بویری را به سرانجام برسانم»

خادمی پور روحانی ست که اگرچه فقط به مسجد و منبر قناعت نکرده، اما هدفش از کار سیاسی ارتقا رفاه عمومی مردم روستای بویری است.

همه روز روزه بودن ، همه شب نماز كردن

همه ساله حج نمودن، سفر حجاز كردن

زمدينه تا به مكه، سر و پا برهنه رفتن

دو لب از براي لبيك، به وظيفه باز كردن

به مساجد و معابد ، همه اعتكاف جستن

ز ملاهي و مناهي، همه احتراز كردن

شب جمعه ها نخفتن، به خدای راز گفتن

ز وجود بی نیازش ، طلب نیاز کردن

به خدا که هیچ یک را، ثمر آنقدر نباشد

که به روی نا امیدی ، در بسته باز کردن

شیخ بهایی

منبع/ب خبر

۲ نظر

  1. خوشحالم که دراین مسیرباآقای خادمی پورهمراه وهمکارهستم وازصمیم قلب برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون وسلامتی می نمایم

  2. خوشحالم که دراین مسیربا آقای خادمی پورهمراه وهمکارم وازصمیم قلب برای ایشان آرزئی سلامتی وتوفیق درانجام امورمحوله راازدرگاه ایزدمنان مینمایم

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر