خلاصه
 
کد خبر : 103631
تاریخ ثبت خبر : سه شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ ۱۸:۰۵:۳۲

استقبال از اردوغان با گارد اسب سوار و پرچم سرخ “یا ابا عبدالله” (+عکس)

لیمر:اردوغان از بدو انتخاب به عنوان رئیس جمهور روش های جدید در استقبال از مقامات خارجی را به کار گرفته بود و سربازانی با لباس های ارتش عثمانی در کنار مقامات خارجی بازدید کننده از ترکیه از جمله رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس جمهور آذربایجان قرار گرفته بودند.

در مراسم رسمی استقبال از اردوغان در کاخ سعدآباد تهران برای نخستین بار از گارد تشریفات اسب سوار استفاده شد.

به گزارش لیمر: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه ظهر امروز سه شنبه برای انجام سفری رسمی یک روزه وارد فرودگاه تهران شد و بلافاصله برای برگزاری مراسم استقبال رسمی و دیدار با همتای ایرانی اش حسن روحانی به کاخ سعد آباد رفت.

اما در سعدآباد بر خلاف معمول این بار با یک روش جدید مراسم استقبال انجام شد به این شکل که هنگام ورود خودروی بنز تشریفاتی حامل اردوغان به محوطه استقبال،  گارد تشریفاتی اسب سوار با در دست داشتن پرچم های ایران و ترکیه و نیز پرچم سرخ رنگ “یا ابا عبدالله الحسین” ، خودروی او را همراهی می کردند.

اردوغان از بدو انتخاب به عنوان رئیس جمهور روش های جدید در استقبال از مقامات خارجی را به کار گرفته بود و سربازانی با لباس های ارتش عثمانی در کنار مقامات خارجی بازدید کننده از ترکیه از جمله محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان قرار گرفته بودند.

استقبال از اردوغان با اسب (عکس)

 

استقبال از اردوغان با اسب (عکس)

اردوغان همچنین کاخی بزرگی را برای انجام فعالیت هایش ساخته که به “کاخ سفید ترکیه “موسوم شده است.

این نخستین سفر اردوغان به تهران پس از تصدی سمت ریاست جمهوری ترکیه به شمار می رود.

علت چه بود؟

در سفر سال گذشته حسن روحانی رئیس جمهور به ترکیه طرف ترک اسب سوارهایی را در مراسم استقبال به نمایش در آورده بود که تصاویر آن نیز منتشر شد و بر اساس پروتکل های تشریفاتی که اصل در آن بر عمل متقابل استوار است در سفر امروز اردوغان به تهران نیز همان رفتار از سوی طرف ایرانی انجام شد و البته علاوه بر پرچم های دو کشور پرچم سرخ یا اباعبدالله نیز در دست برخی از گاردی های اسب سوار دیده می شد.

عصر ایران

یک نظر

  1. محمود عمادی

    بسیار زیبا و در خور مردم بزرگ ایران زمین این کار باید ادامه داشته باشد

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر