شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه قتل دختری در عالیشهر بوشهر | ليمر
خلاصه
 
کد خبر : 105971
تاریخ ثبت خبر : یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ ۱۵:۲۰:۵۴

فرمانده نیروی انتظامی استان:

شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه قتل دختری در عالیشهر بوشهر

 لیمر:فرمانده انتظامی استان بوشهر  از شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه تجاوز و قتل دختری در سه راهی عالیشهر به تنگک خبر داد و اظهار داشت: با اعتراف صریح فرد دستگیر شده به عمل غیرقانونی خود، به مقام قضایی معرفی و قرار مناسب صادر شده است.

به گزارش لیمر:سردار حیدر عباس زاده تصریح کرد: هفته گذشته شایعه تجاوز و قتل دختری در سه راهی عالیشهر بوشهر در شبکه مجازی منتشر و باعث نگرانی تعدادی از شهروندان و خانواده ها شد.
وی اضافه کرد: گرچه بلافاصله این شایعه بوسیله پلیس تکذب شد ولی به پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان بوشهر ابلاغ شد نسبت به شناسایی عوامل اصلی انتشار این خبر کذب اقدام فوری انجام دهد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر خاطرنشان ساخت: پس از تلاش های عملیاتی و فنی پیچیده و مستمر نهایتا مدیر یک گروه واتساپی با عضویت ۴۵ تا ۵۰ نفر افراد مختلف شناسایی و مشخص شد مدیر این گروه برای اولین بار اقدام به انتشار این شایعه در گروه خود کرده و اعضا نیز بدون تحقیق و بررسی صحت و سقم خبر آن را در گروههای مختلفی که عضو بوده اند منتشر کرده اند.

وی بیان کرد:عامل اصلی انتشار شایعه به هویت “م.ک” ۲۵ ساله پس از دستگیری ضمن اعتراف صریح به انتشار این شایعه هدف از کار خود را سرگرمی و شوخی عنوان کرد و اظهار داشت: از کرده خود پشیمان و نمی دانستم این کار  باعث نگرانی مردم و خانواده ها می شود.
سردار عباس زاده با بیان اینکه پرونده این متهم به مرجع قضایی ارسال و قرار مناسب برای وی صادر شده است به شهروندان توصیه کرد: از اشتراک در گروه های موبایلی و اجتماعی که هویت ، هدف و منظور اعضاء گروه را نمی دانند خودداری و از انتشار هرگونه مطلبی که از صحت آن مطمئن نیستند خصوصا در زمینه های  امنیتی خودداری کرده و صحت اخبار را از سایت های معتبر خبری دریافت کنند.

یک نظر

  1. از زحمات نیروی انتظامی تشکر میکنم واقعا بررسی این موضوع بسیار سخت است که کشف شده از بدو ورود سردار عباس زاده به بوشهر شاهد تحولات بسیار خوب در چهره نیروی انتظامی و امنینت بالا بودهایم که تشکر مینمایم

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر