کودهای شیمیایی همچنان می تازند/بیماری های لاعلاجی که جامعه را تهدید می کند+عکس | ليمر
خلاصه
 
کد خبر : 106392
تاریخ ثبت خبر : دوشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ ۱۵:۱۱:۵۹

گوجه های خوشرنگ و بی مزه و مضر؛

کودهای شیمیایی همچنان می تازند/بیماری های لاعلاجی که جامعه را تهدید می کند+عکس

لیمر: باید گفت با تداوم چنین روندی انواع و اقسام بیماری های خطرناک به ویژه انواع سرطان ها فرزندان و آیندگان جامعه را به شدت تهدید می کند.
به گزارش لیمر:گوجه فرنگی های موجود در بازار بوشهر کیفیت لازم را ندارند و با نگاهی بر آنان مشاهده می شود در حالی که رنگ بیرونی این محصولات قرمز و رسیده به نظر می رسد اما درون آنان نارس بوده و به رنگ سفید هستند.

متاسفانه علی رغم هشدارهای وزارت بهداشت از وجود سم در برخی گوجه فرنگی ها و لزوم جلوگیری از تداوم روند تزریق برخی سموم برای زودرس شدن بعضی محصولات مانند گوجه فرنگی، هندوانه، خربزه و دیگر محصولات اما به نظر می رسد در سایه برخی کم توجهی ها توسط دستگاه های مربوطه این محصولات همچنان در بازار از جمله بازار بوشهر یکه تازی می کنند!

در حال حاضر با خرید گوجه فرنگی در اکثر میوه فروشی ها و بازار میوه و تره بار بوشهر مشاهده می شود در حالی که رنگ بیرونی این محصولات قرمز و خوشرنگ به نظر می رسد اما درون آن ها سفید، بی مزه و نارس است.

به بیان دیگر استفاده از سم و برخی هورمون ها برای زودرس و قرمز کردن گوجه فرنگی ها موجب شده تا مردم در زمان مصرف با محصولاتی مواجه شوند که نه تنها رنگ و مزه ندارند بلکه برای خانواده ها به ویژه فرزندان آنان بسیار مضر است.

کم توجهی مسئولین و هدر رفت میلیاردها تومان سرمایه مردم
مشخص نیست به چه دلیل دستگاه های نظارتی مرتبط با این موضوع جلوی چنین پدیده شومی را نگرفته و با سهل انگاری های خود موجب دورریز میلیاردها تومان پول بیت المال می شوند؟

متاسفانه این محصولات بی کیفیت و مضر در حالی در کشورمان کشت می شوند که این روزها وضعیت آب ایران به نقطه هشدار رسیده و همه روزه با انواع و اقسام تبلیغات سعی در ترغیب مردم به صرفه جویی و مصرف بهینه آب داریم.

سئوال مهم و اساسی از مسئولین
اکنون باید از مسئولین پرسید چند میلیارد مترمکعب از آب هایی که این روزها از طلا هم برای مردم کشورمان باارزش تر است برای تولید و پرورش چنین محصولات بی کیفیتی مصرف می شوند که به محض خرید باید به سطل های زباله ریخته شوند؟

بیماری های لاعلاجی که جامعه را تهدید می کند
اگرچه تاکنون چندین گزارش درمورد کاشت محصولات بی کیفیت و لزوم برخورد مسئولین و کارشناسان دستگاه های مرتبط به ویژه جهادکشاورزی با کشاورزان متخلف نوشته شده و از مسئولین و کارشناسان این سازمان عریض و طویل خواسته شده با حساسیت و عنایت بیشتری درمقابل برخی سودجویان و فرصت طلبین ایستادگی کرده و جامعه را از تهدید بعضی بیماری های خطرناک حفاظت کنند اما به نظر می رسد مسئولین همچنان اهمیت این موضوع را درک نکرده و با کم توجهی های خود نه تنها باعث دور ریز پول های مردم و هدر رفت آب می شوند بلکه سلامت جامعه را نیز به مخاطره می اندازند و متاسفانه باید گفت با تداوم چنین روندی انواع و اقسام بیماری های خطرناک به ویژه انواع سرطان ها فرزندان و آیندگان جامعه را به شدت تهدید می کند.

بوشهر نیوز

یک نظر

  1. نوشاد...قاسم

    با سلام وقبولی طاعات و عبادات:
    با تشکر از سایت لیمر که نکته بسیار مهم بهداشتی و زیست محیطی اشاره نمو دیدد
    اما در ادامه مطلب علمی شما باید این را خدمتتان عرض کنم که خانم راشل کارسون نویسنده کتاب بهار خاموش که سال ۲۰۰۲ پرفروش ترین کتاب سال بود و سازمان WHO بهداشت جهانی و FAO و سازمان غذا در سازمان ملل را تایید نمودند که در فصل سوم این کتاب در مورد مواد شیمیایی که در کشاوزی استفاده می شود آن را بعنوان اکسیر مرگ می شنا سد و در ادامه می گوید بشر آنقدر قوه قهریه اش فوران کرده است که دیری نپایید مثل بمب اتم دنیا را متلا شی می کند….
    کارشناس ارشد مهندسی شیمی- مهندسی محیط زیست

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر