دام کلاهبرداران اینترنتی برای فطریه | ليمر
خلاصه
 
کد خبر : 106485
تاریخ ثبت خبر : جمعه ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ ۱۶:۰۸:۵۹

رییس هشدار پلیس فتا بوشهر هشدار داد:

دام کلاهبرداران اینترنتی برای فطریه

لیمر: یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان صفحات جعلی را از صفحات اصلی تشخیص داد و در دام کلاهبرداران نیفتاد این است که کاربران یک‌بار مشخصات حساب خود را در درگاه بانکی اشتباه وارد کنند که اگر سایت جعلی باشد هیچ‌گونه پیامی نسبت به اطلاعات غلط شما نخواهد داد.

 

به گزارش لیمر: داریوش پورسعید رییس پلیس فتای بوشهر ضمن هشدار به شهروندان در رویارویی با افراد کلاهبردار، از آنها خواست تا مراقب کلاهبرداران سایبری باشند چراکه افراد کلاهبردار از طریق این فضا در کمین افراد ناآگاه هستند تا بتوانند با راه‌اندازی سایت‌ها و صفحات جعلی به نیت شوم خود برسند.

وی تصریح کرد: هم‌وطنانی که قصد دارند مبلغ زکات فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق فضای مجازی یا تلفن‌‌بانک پرداخت کنند، می‌توانند از طریق شرکت‌ها و مؤسسات دارای مجوز در سطح کشور که از طریق رسانه‌های جمعی اقدام به اعلام شماره حساب‌ می‌کنند، پرداخت کنند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی افراد خودداری کنند.

پورسعید افزود: شهروندانی که تمایل دارند از طریق تلفن‌بانک، اینترنت‌بانک و سایت‌های معتبر نهادهای حمایتی اقدام به پرداخت فطریه یا کفاره روز خود کنند، دقت داشته باشند تا در دام سایت‌های جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی چون آدرس سایت و وجود گواهی‌نامه  ssl را نادیده نگیرند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه کاربران در هنگام پرداخت الکترونیکی مشخصات حساب اعم از شماره حساب و رمز حساب را باید وارد کنند، این امر سبب می‌شود عده‌ای سودجو با طراحی صفحاتی مشابه سایت اصلی که در اصطلاح به آن «فیشینگ» گفته می‌شود، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران کنند.

سرهنگ پورسعید گفت: در این روش سرقت اینترنتی، اطلاعات کاربر به‌جای ثبت در سرور اصلی به رایانه‌ فرد کلاهبردار منتقل می‌شود.

رئیس‌پلیس فتای استان بوشهر خاطرنشان کرد: یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان صفحات جعلی را از صفحات اصلی تشخیص داد و در دام کلاهبرداران نیفتاد این است که کاربران یک‌بار مشخصات حساب خود را در درگاه بانکی اشتباه وارد کنند، این به آن معناست که اگر سایت جعلی باشد هیچ‌گونه پیامی نسبت به اطلاعات غلط شما نخواهد داد و هرگونه اطلاعات غلط یا درست را ثبت خواهد کرد، درحالی‌که اگر صفحه اصلی باشد، در صورت درج اطلاعات غلط مانند رمز عبور و…  فورا پیغام خطا خواهد داد.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر