خلاصه
 
کد خبر : 113954
تاریخ ثبت خبر : جمعه ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ ۲۲:۲۹:۰۷

روایتی از یک مجتمع درمانی :

مکانی که زیبنده پزشکان بوشهری نیست + تصاویر

لیمر:یکی از کاربران سوک با ارسال متن و تصاویر از وضعیت نامناسب یکی از مجتمع های درمانی شهر بوشهر گلایه نموده است که عین مطلب ارسالی را در زیر مشاهده می فرمایید :
” اخیرا پدر کهنسال خود را برای درمان به مرکز استان یعنی شهر بوشهر آوردم ولی متاسفانه با صراحت باید عنوان کنم که پشیمان شدم !
البته شاید گلایه من مقداری متفاوت تر از گلایه های مرسوم در حوزه درمان و پزشکی باشد زیرا اصلا کار پدر من در این مکان – که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد – انجام نشد یعنی تحت درمان قرار نگرفت و به شهر دیگری یعنی شیراز رفتم و این باعث شد تا چند روز بعد که برای کار دیگری به بوشهر برگشتم ، تصاویر زیر را از این مکان تهیه و مطلب کوتاهی را برای درج در سایت محترم سوک به جهت اصلاح این وضعیت ارسال کنم .

اما ماجرا از این قرار است که پدر اینجانب که پا به سن گذاشته و اکنون دردها و بیماری های متفاوتی را تحمل می کند و بعد از سالها رنج و زحمت و نان حلال به خانواده دادن اکنون خود نیازمند مراقبت است را برای درمان و یکسری آزمایشات به بوشهر آوردم و با راهنمایی یکی از دوستان به مجتمع درمانی در روبروی استانداری بوشهر مراجعه نمودم ولی وقتی وارد آن مجتمع شدم با فضایی بسیار نامناسب روبرو شدم ، از محیطی با ظاهر نامناسب تا نداشتن آسانسور برای بالا بردن بیماران !!!
بالاخره وارد ساختمان شده و با کمک برادرم پدر خود را بغل کرده و با زحمت فراوان از پله ها بالا رفتیمو در آخر هم بدون اینکه نتیجه ای گرفته باشیم با افتخار پدر خود را مجددا بغل کرده و در حالی که به پایین حرکت می کردیم ، اینبار پای برادرم که با کمک من پدرم را بغل کرده بود پیچید و متاسفانه بجای درمان پدرم ، پای برادرم نیز مصدوم شد ! ولی بالاخره به خانه برگشتیم و فردای آن روز برای درمان به شیراز رفتیم .

اینجا بود که جمله ” این کجا و آن کجا ” در ذهنم نقش بست و یادم به مجتمع پزشکی واقع در بوشهر افتاد و ماجرای نداشتن یک امکانات اولیه همچون آسانسور و محیط زیبا آن هم برای مجتمع های درمانی خصوصی که پزشکان محترم در آن به طبابت می پردازند و البته از لحاظ مالی هم بنظر می رسد که مشکلی نداشته باشند !بالاخره نتوانستم بین این مجتمع درمانی و مجتمع درمانی خصوصی در شیراز قیاسی داشته باشم زیرا اصولا این قیاسی مع الفارق بود . اما امیدوارم پزشکان عزیز و محترم حاضر در این مجتمع دست در دست هم داده و با مشارکت یکدیگر فکری اساسی برای این مرکز درمانی نمایند زیرا زیبنده این پزشکان نیست که بیماران بر کول همراهان خود از پله ها بالا رفته تا به مطب پزشکان برسند . ”

توضیح سوک : مطلب فوق تنها بازگو کننده مشکلات یکی از مجتمع های درمانی است و این باعث نمی شود که دیگر مجتمع های درمانی شهر بوشهر که از امکانات خوب و ظاهر مناسبی برخوردار است مورد انتقاد نابجا قرار گیرد و البته امیدواریم مسئولین بهداشت و درمان استان که انصافا زحمات زیادی را در سنوات گذشته کشیده اند و جهش قابل قبولی در این زمینه استان شاهد بوده است ، این مورد را بصورت ویژه بررسی و مشکل را با مژکمک پزشکان محترم برطرف نمایند .


۹ نظر

 1. واقعا متأسفیم برای نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر این مجتمع های پزشکی در شهر بوشهر از جمله این مجتمع پزشکی روبروی استانداری.
  ما از رییس دانشگاه علوم پزشکی واقعا استدعا میکنیم که این موضوع را پیگیری کنند.

 2. خسته نباشید باید گفت به جامعه علوم پزشکی بوشهر که این همه زحمت می کشند و تلاش بی وفقه می کنند که مشکلات بیماران را حل کنند و هر روز بیش از پیش در آسایش باشند،تو را خدا یکی پیدا بشه و کمک کنه و به فریاد برسه بلکه گوشه ای از مشکلات حل بشه

 3. بنام خدا
  واقعا تأسف آور است. من که هر وقت به این مجتمع پزشکی بالاجبار مراجعه کردم واقعاً برای محیط کاری آن پزشکان و بوی تعفنی که ناشی از دستشویی درون راهرو آزمایشگاه سینا احساس میگردد متأسف شدم.
  متأسفانه این آقایان فقط به فکر درآمد خودشان هستند.
  من جایی ندیدم دستشویی یک آزمایشگاه در راهرو و خارج از ملک آن آزمایشگاه باشد.
  نمی دانم دانشگاه علوم پزشکی یا شهرداری بر این موارد نطوظارتی هم دارند؟
  خدا به فریاد بیمارانی که به آنجا مراجعه می کنند برسه.

 4. دوستان پزشکان کجا میان هزینه برای اجرای آسانسور کنند؟
  آنان فقط و فقط و فقط و فقط درآمد و درآمد و درآمد و بعدش اقامت در تهران بزرررررگ.
  اینجا بوشهر است و مردمش موش آزمایشگاهی برای پزشکان محترم.
  استاندار محترم عاجزانه تقاضا داریم دستور جمع آوری این مجتمع های متروکه را به دانشگاه علوم پزشکی بدهید. شما جوان بومی و دلسوز این استان هستید فقط می توانید ایت موضوع را به جد پیگیری کنید.

 5. نمیدانم تا حالا گذر مسولینمان به این مجتمع برای درمان نیفتاده یا اینکه نه فقط گذر ما فقیر و فقرا به اینجا هست و باید با هزاران زجر و زحمت خودمان را به بالا برسانیم و تازه اون موقع هست که با یک برگه که با ماژیک روی آن نوشته شده مطب تا پنج روز دیگر تعطیل می باشد با نامیدی تمام خودمان را به پایین برسانیم و اونجاست که تا بالا رفتن و پایبن آمدنمان کلی فاصله هست،درمان که نمی شویم هیچ زانوی خود را هم از دست می دهییم.

 6. انالله و انا الیه راجعون
  بنظر من اگر بیماری بخواد به این مجتمع پزشکی که پزشکان زیادی در آن به مداوای مردم بیچاره بوشهر می پردازند، مراجعه کند، با این مشکلاتی که ساختمان پزشکان ابوالفضل به شرح ذیل دارد:
  ۱- قدمت بالای فکر کنم ۳۰ ساله ساختمان
  ۲- نداشتن محیط بهداشتی در ساختمان
  ۳- نداشتن خنک کننده در راهروها برای انتظار بیماران
  ۴- نداشتن پله های مناسب و با شیب کم
  ۴- نداشتن آسانسور در این مجتمع ۴ طبقه که پزشکان متعددی در آن هستند
  ۵- نداشتن ………
  صحیح و سالم جسمی و روحی وارد این ساختمان میشود و بیمارررر و افسرده برمی گردد.
  دانشگاااااااه علوم پزشکی کجایییییییی؟؟؟؟!!!

 7. بنظر شما تاالان که کلیه مسولین دانشگاه علوم پزشکی این خبر را مشاهده کرده اند، آیا پیگری هم در این خصوص انجام داده ند؟؟؟!
  آیا تذکری هم در این خصوص به پزشکان این ساختمان داده ند؟؟؟؟؟
  من که فکر نکنم، اگر پیگیری نشده این ضعف بزرگ مسولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.

 8. بنظر من مردم بوشهر در خصوص این ساختمان پزشکی باید مردانگی و همّت بخرج دهند و به پزشکان این مجتمع مراجعه نکند تا آنان به خود بیایند و مکان خود را در حد شأن و شخصیت مردم بوشهر تعمیر و بازسازی نمایند.
  مردم بوشهر بیایید و حتماً این کار را بکنید تا واقعاً این افراد همّت و همبستگی مردم بوشهر را ببینند و به آن نخندند.

 9. با سلام
  این ها بی لیاقتی مردم و همچنین تمام مسولین دانشگاه علوم پزشکی و همچنین شهرداری را می رساند که ساختمانی به این نابسامانی از هر نظر در این نقطه شهر باید اینجوری باشد و مردم بیچاره ای که راه به جایی ندارند این طوری می بایست زجر بکشند و مداوا نشوند و یا اینکه نتوانند مراجعه کنند برای مداوا بخاطر نداشتن موقعیت درست

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر