دربی استان بوشهر بین پارس جم و ایران‌جوان/ خرمزی یا تارتار کدام یک از بحران فرار می‌کند؟ | ليمر
خلاصه

دربی فوتبال بوشهر در لیگ یک فوتبال کشور؛

دربی استان بوشهر بین پارس جم و ایران‌جوان/ خرمزی یا تارتار کدام یک از بحران فرار می‌کند؟

لیمر:دیدارهای هفته یازدهم لیگ یک فوتبال باشگاه‌های کشور در حالی روز یکشنبه دوم آبان‌ماه در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود که استان بوشهر یک دربی را میزبانی خواهد کرد.

 به گزارش لیمر : دو نماینده فوتبال استان بوشهر در رقابت‌های لیگ یک در حالی به مصاف هم می‌روند که ایران جوان از ۱۰ بازی گذشته با کسب یازده امتیاز در رتبه ۱۳ جدول ایستاده است.

تیم فوتبال پارس جم نیز از ۱۰ بازی گذشته خود در لیگ یک با کسب ۱۳ امتیاز توانسته است در جایگاه ۱۱ جدول حضور داشته باشد.

دو نماینده استان بوشهر از ۱۰ بازی گذشته خود شرایط امتیازی تقریباً برابری را پشت سر گذاشته‌اند و کسب ۱۳ و ۱۱ امتیاز این دو تیم می‌تواند این دیدار را حساس‌تر کند.

ایران جوان بوشهر در این رقابت‌ها تاکنون توانسته است دو برد، پنج مساوی و سه شکست را تجربه کند و ۸ گل زده و ۱۳ گل نیز دریافت کرده است.

تفاضل گل شاگردان خرمزی منفی پنج است و با سیزده گل خورده یکی از تیم‌های ضعیف در پست دفاع لیگ یک است و این می‌تواند نکته مثبتی برای تیم پارس جم باشد.

از آن طرف تیم فوتبال پارس جم سه برد، چهار مساوی و سه شکست را در ۱۰ بازی نخست لیگ یک تجربه کرده و چهار گل زده‌ و شش گل نیز دریافت کرده است.

شاگردان تارتار یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های تیم یک فوتبال کشور در خط حمله نشان داده است و این می‌تواند نکته مثبتی برای تیم ایران جوان بوشهر باشد.

پارس جم در ۴ بازی گذشته خود فقط یک امتیاز آن هم با تساوی بدون گل برابر نفت مسجد سلیمان به دست آورده و در سه هفته گذشته سه شکست متوالی برابر راه آهن، مس کرمان و اکسین البرز داشته است.

ایران جوان بوشهر اما در آماری بهتر روند رو به رشدی را نسبت به هفته‌های اول لیگ پی گرفته و در چهار بازی گذشته خود ۵ امتیاز کسب کرده و برابر استقلال اهواز و خونه به خونه بابل به تساوی رسیده است، فجر سپاسی شیراز را شکست داده و برابر خیبرخرم آباد نیز شکست خورده است.

اما اگر بخواهیم نگاهی به وضعیت اقتصادی دو باشگاه داشته باشیم، ایران جوان به گفته سرمربی خود با هزاران مشکل دسته و پنجه نرم می‌کند ولی پارس جم بدون مشکل اقتصادی و… کار خود را در لیگ ادامه می‌دهد.

بر همین اساس قبل از دیدار ایران جوان و پارس جم در هفته یازدهم لیگ یک، مسؤولان و اعضای کادر فنی تیم فوتبال ایران جوان به دیدار استاندار بوشهر رفته‌اند و مصطفی سالاری استاندار بوشهر هم قول‌هایی برای کمک به این تیم داده است.

در آستانه این دیدار حساس لیدرهای دو باشگاه نیز در حال فعالیت هستند تا بتوانند جمیعت خوبی را به ورزشگاه بوشهر بیاورند.

جمعی از لیدرهای ایران جوان بوشهر در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند: هواداران فهیم و متعصب ایران‌جوان بندر بوشهر، با توجه بر اینکه در روز یکشنبه مورخ دوم آبان‌ماه امسال از سری مسابقات لیگ دسته اول، دربی حساس بین تیم‌های ایرانجوان بوشهر و پارس جنوبی جم برگزار می‌شود، لذا از همه شما عزیزان تقاضا داریم مانند تمام بازی‌های ایران‌جوان فقط تیم خود را تشویق و حمایت کرده و رسم مهمانوازی را مثل همیشه به‌جای آورده و تیم هم‌استانی پارس جنوبی جم را تکریم کنید.

مسؤولان کانون هواداران پارس جم نیز با انتشار اعلامیه‌ای از هواداران پارس جم دعوت کرده‌اند تا در این بازی حساس با حضور در ورزشگاه بوشهر از تیم پارس جم حمایت کنند، کانون هواداران پارس جم وسیله رفت و آمد برای هواداران از جم تا بوشهر را تدارک دیده است.

حال باید دید در دربی فوتبال استان بوشهر چه اتفاقاتی خواهد افتاد، آیا شاگردان تارتار بعد از سه شکست متوالی می‌توانند با کسب ۳ امتیاز این دیدار از بحران عدم نتیجه‌گیری فرار کنند و یا شاگردان خرمزی می‌توانند روند رو به رشد خود را افزایش دهند و چهارمین شکست متوالی پارس جم را سبب شوند؟

امیدواریم فارغ از هر نتیجه‌ای برای نمایندگان استان در این دیدار حساس، هواداران استان بوشهر به خصوص مردم شهر بوشهر و جم با حضور در ورزشگاه بدون هیچ حاشیه‌ای به تشویق تیم خود بپردازند و شاهد یک بازی زیبا و جذاب بین دو تیم ایران جوان و پارس جم باشیم.

محمد ملکی، سجاد طوری، رضا قیم و رضا قاسمی داوران این دیدار حساس هستند و ناظر بازی نیز حسین عسگری است.

دیدار تیم‌های فوتبال ایرانجوان بوشهر و پارس جنوبی جم روز یکشنبه ۲ آبان‌ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر برگزار می‌شود.

………………………….

گزارش: رضا رئیسی

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر