خلاصه

مدیرعامل منطقه ویژه پارس:

فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

لیمر: مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به اینکه تا پایان امسال تولید گاز ایران با قطر در پارس جنوبی برابر می‌شود، گفت: فازهای ۱۷ و۱۸ پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش لیمر: مهدی یوسفی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی به منظور توسعه پارس جنوبی صورت گرفته است و شاهد روند شتابان اجرای طرح‌های توسعه‌ای در این منطقه هستیم.

وی با اشاره به روند توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی خاطرنشان کرد: طی سه سال اخیر روند تولید گاز پارس جنوبی از حدود ۲۵۰ میلیون مترمکعب در روز به ۴۳۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی بیان کرد: ۸۰ میلیون مترمکعب با فعالیت فاز ۱۲ پارس جنوبی به تولید گاز اضافه شده است، ۵۰ میلیون مترمکعب با فاز ۱۵ و ۱۶ افزوده شد و دیگر مقادیر اضافه شده نیز مربوط به فازهای ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ است.

وی با اشاره به اینکه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی آماده بهره‌برداری است، اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته امیدواریم تا یک ماه آینده این دو فاز با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری برسد.

یوسفی از افتتاح و بهره‌برداری از فازهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا اوائل سال آینده خبر داد و افزود: تا پایان دولت یازدهم فازهای ۱۳، ۲۲،۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به ایتکه تولید گاز ایران و قطر از پارس جنوبی تا پایان سال جاری برابر می‌شود، گفت: روند توسعه فازهای پارس جنوبی با شتاب خوبی دنبال می‌شود و شرایط خوبی برای حضور بخش خصوصی در این منطقه نیز فراهم است.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر