خلاصه

فاکس نیوز گزارش داد:

چه کسی اولین چشمک را می زند؟ ایران یا ترامپ

لیمر:باید گفت در صورتی که ترامپ طبق حرفایی که قبلا نیز زده بود بخواهد به امنیت ملی کشورش اهمیت بدهد، او نمی تواند سیاست های اوباما را ادامه داده و اجازه بدهد که ایران از این توافق مانند دوره اوباما سود ببرد.

 

به گزارش لیمر:وب سایت شبکه فاکس نیوز در گزارشی با عنوان “چه کسی اول چشمک می زند؟ ایران یا ترامپ” به آینده روابط ایران و آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ اشاره کرد و نوشت: بزودی که در روز بیستم ژانویه ترامپ به کاخ سفید خواهد رفت و مراسم تحلیف برگزار خواهد شد و این در حالی است که چند روز پیش آیت الله خامنه ای نیز در مورد اینکه جمهوری اسلامی ایران هرگونه تحریم جدید علیه ایران را تلافی خواهد کرد را، هشدار داد.

 

 

فاکس نیوز نوشت: ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود قول داد که توافق هسته ای ایران را متوقف خواهد کرد و تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال می کند. نمایندگان جمهوری خواه نیز در هفته گذشته تحریم های گذشته ایران را برای ده سال دیگر تمدید کردند اما باید گفت این حرکت بیشتر یک حرکت نمایشی بود. اوباما همچنان در این ماه های آخر به حمایت های خود از توافق هسته ای ادامه می دهد و با تمام تلاش خود را می کند تا از اعمال تحریم های جدید جلوگیری کند و در مقابل، راه تجارت میان ایران و آمریکا را بیش از پیش باز کند.

 

 

این وب سایت آمریکایی افزود: اکنون مشخص است که تا حدودی ایران و تا حدودی نیز آمریکا از این توافق راضی بوده و روند به نفع هر دو کشور پیش می رود اما روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا می تواند تا حد زیادی روند را تغییر دهد. ادامه یافتن سیاست های اوباما نیز می تواند موجب قدرتمندتر شدن رئیس جمهور ایران نیز بشود زیرا وی بر این باور است که توافق هسته ای به گونه ای است که ترامپ نیز نمی تواند این توافق را برهم بزند.

 

 

 

فاکس نیوز همچنین افزود: ایران بر این باور است که با توافق انجام شده، دیگر برای امریکا این امکان نیست تا سیاست های ایران هراسی خود را اجرا کند و از طرفی اعمال دوباره تحریم ها مخالف قوانین بین المللی خواهد بود و اکنون اقتصاد ایران روی چرخه اصلی خود بازگشته است تا جبران گذشته بشود. اکنون نیز مقامات ایران منتظر این هستند تا واکنش ترامپ را در قبال توافق هسته ای مشاهده کنند و آیا وی طبق گفته های خود این توافق را پاره خواهد کرد و یا نه.

 

 

فاکس نیوز در پایان نوشت: باید گفت در صورتی که ترامپ طبق حرفایی که قبلا نیز زده بود بخواهد به امنیت ملی کشورش اهمیت بدهد، او نمی تواند سیاست های اوباما را ادامه داده و اجازه بدهد که ایران از این توافق مانند دوره اوباما سود ببرد. باید یا توافق با ایران برهم بخورد و یا توافق ادامه یابد و همچنان سیاست های ضعیف و تشویق گرایانه در قبال ایران ادامه پیدا کند. آنهم ادامه یافتن سیاستی در مقابل کشوری که بدنبال نابودی آمریکاست. به هر امکان ادامه یافتن روابط نیز وجود دارد و باید منتظر بود و دید که چه کسی اولین چشمک را خواهد زد.

 

 

 

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر