خلاصه

مدیر مسؤول هفته‌نامه جنوب:

دریای اطراف شهر بوشهر آلوده است

وی اضافه کرد: این وضعیت سبب شده که ماهی‌های صید شده در این محدوده به دلیل آلودگی فاقد توان صادراتی باشند و در مواردی نیز که صادر شده با استقبال مواجه نمی‌شوند.

به گزارش لیمر ؛ کیوان هاشم‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: به دلیل بی‌توجهی‌های انجام شده از دیرباز تاکنون، خلیج فارس در حوزه سواحل استان بوشهر آلوده است.

وی اضافه کرد: این وضعیت سبب شده که ماهی‌های صید شده در این محدوده به دلیل آلودگی فاقد توان صادراتی باشند و در مواردی نیز که صادر شده با استقبال مواجه نمی‌شوند.

هاشم‌زاده تصریح کرد: مواردی نیز وجود دارد که محموله‌های ماهی صادراتی از آب‌های استان بوشهر، توسط کشورهای مقصد برگشت یا معدوم شده‌اند.

وی وضعیت محیط زیست استان بوشهر را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: با ادامه این شرایط، اکوسیستم دریایی به شدت بهم می‌ریزد به گونه‌ای که نسل بخشی از ماهی‌ها در دریا منقرض می‌شوند.

مدیر مسؤول هفته نامه جنوب و سایت سوک ادامه داد: مسؤولان باید فکری اساسی در ارتباط با سلامت دریای بوشهر که ارتباط مستقیمی با سلامت آحاد مردم دارد، کنند.

وی تصریح کرد: در صورت تداوم این وضعیت، اگر تدابیر لازم اندیشیده نشود، در آینده نه چندان دور علاوه بر خسارت‌های فراوان به محیط زیست و مردم، نیازمند هزینه‌های چند برابر در حوزه سلامت مردم هستیم.

هاشم‌زاده با اعلام اینکه محیط زیست، استانداری، وزارت علوم و بسیاری از دستگاه‌ها وظیفه قانونی در این زمینه بر عهده دارند، بیان کرد: نه تنها عسلویه بلکه درصد بالایی از سرزمین استان بوشهر به علت وجود صنایع نفت و گاز آلوده شده است در حالی که خیلی از مناطق استان بوشهر از دریافت حق آلایندگی محروم هستند.

وی تاکید کرد: مشکلات محیط زیست نه تنها بر سلامت مردم بلکه بر مسائل اقتصادی و اجتماعی نیز در دراز مدت تاثیر منفی دارد.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر