۷۰۰ فقره جهیزیه میان نوعروسان کمیته امداد در استان توزیع شد+ تصاویر | ليمر
خلاصه

با همت قرار گاه محرومیت زدایی سپاه و کمیته امداد؛

۷۰۰ فقره جهیزیه میان نوعروسان کمیته امداد در استان توزیع شد+ تصاویر

لیمر:با همت و همکاری مشترک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و کمیته امداد صبح امروز ۷۰۰ فقره جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد سراسر استان توزیع شد.

به گزارش لیمر :صبح امروز با همت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با کمک سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در فاز اول، ۷۰۰ فقره جهیزیه توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بین مددجویان کمیته امداد استان بوشهر توزیع شد.

ارزش ریالی این جهیزیه‌ها ۳۵ میلیارد ریال برآورد می‌شود که شامل ۱۶ قلم اساسی لوازم منزل است.

در فاز دوم توزیع جهیزیه‌ها ۳۰۰ فقره دیگر نیز به استان بوشهر اختصاص یافته است که از اوائل بهمن‌ماه امسال کار توزیع آن در استان بوشهر و در بین مددجویان کمیته امداد آغاز می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان بوشهر گفت: در راستای محرومیت‌زدایی در سطح استان بوشهر، قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طرح سعادت را در استان بوشهر به مرحله اجرا درآورد.

سرهنگ سهراب انبارکی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در طرح سعادت که از امروز جهت رفع محرومیت از استان بوشهر توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجرایی شده است ۷۰۰ فقره هدیه ازدواج شامل ۱۶ قلم کالای اساسی در استان بوشهر بین مددجویان کمیته امداد توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: این تعداد جهیزیه در فاز اول به استان بوشهر اختصاص یافت و در فاز دوم که از بهمن‌ماه امسال آغاز می‌شود ۳۰۰ فقره جهیزیه دیگر نیز برای توزیع بین مددجویان کمیته امداد به استان داده می‌شود.

انبارکی ارزش تقریبی هرکدام از این ۷۰۰ جهیزیه را بدون احتساب هزینه‌های حمل و نقل، انبارداری، تخلیه و توزیع ۵۰ میلیون ریال اعلام کرد که برای ۷۰۰ فقره در فاز اول توزیع جهیزیه، ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان بوشهر ادامه داد: این اقلام همه تولید ساخت داخل کشور بوده است که می‌تواند در راستای تلاش برای حمایت از کالای ایرانی و پیاده شدن شعار امسال مقام معظم رهبری “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” ارزیابی شود.

انبارکی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های راهبردی سپاه از روز شکل‌گیری خدمت به مردم بوده که پس از دوران دفاع مقدس، با سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری اقدامات گسترده‌ای برای محرومیت‌زدایی را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: تشکیل و اهتمام سازمان بسیج سازندگی سپاه نیز در این قالب بوده تا بتواند با شناسایی نقاط محروم هر استان، زمینه برخورداری مردم را از امکانات بیشتر مهیا کند.

انبارکی یادآور شد: یکی از هدایای مقام معظم رهبری به استان بوشهر در قالب طرح همای سعادت است که با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی ۷۰۰ فقره جهیزیه با ۱۶ قلم کالا به ارزش ۳۵ میلیارد ریال در فاز اول و ۳۰۰ فقره جهیزیه در فاز دوم با ۱۵ میلیارد ریال در اختیار نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های گسترده سپاه برای رفع محرومیت از نقاط مختلف کشور از جمله استان بوشهر بیان کرد: امسال سه روستای بوالخیر در تنگستان، کبگان در دشتی و دهرود در دشتستان به عنوان دهستان‌های محروم انتخاب و ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

نماینده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه:

امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ جهیزیه بین نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد توزیع می‌شود

نماینده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران با بیان اینکه تا اواسط بهمن ۸ هزار جهیزیه بین نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد توزیع می‌شود، تصریح کرد: سهم استان بوشهر در مرحله نخست ۷۰۰ جهیزیه است که در شهرها و  روستاهای این استان در حال توزیع است.

وی با بیان اینکه این طرح در شش استان اجرایی شده است، گفت: طرح تامین جهیزیه نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد در شش استان اجرایی شد و در مرحله  نخست هشت هزار جهیزیه توزیع می‌شود.

 

اکبری با بیان اینکه مرحله دوم تامین و توزیع جهیزیه نوعروسان تحت پوشش کمیته  امداد از بهمن ماه اجرایی می‌شود، گفت: در مجموع امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ جهیزیه بین نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد توزیع می‌شود که یک‌هزار  نوعروس آن در استان بوشهر قرار دارد.

وی با بیان اینکه جهیزیه همه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر امسال تامین می‌شود، افزود: قرارگاه محرومیت‌زدایی در ۱۴ برنامه طرح‌های محرومیت‌زدایی اجرا می‌کند که توزیع لوازم التحریر بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت از دیگر طرح‌ها است.گام

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر