خلاصه
 
کد خبر : 118922
تاریخ ثبت خبر : یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ۲۲:۴۱:۵۱

بانک‌ها پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را سرعت دهند

لیمر: استاندار بوشهر گفت: بانک‌های استان روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را با سرعت بیشتری انجام دهند.
بانک‌ها پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را سرعت دهند

به گزارش لیمر: عبدالکریم گراوند امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با بیان اینکه بانک‌های استان بوشهر برای انجام تعهدات سفر اسفندماه رئیس جمهوری پیشگام شوند، اظهار داشت: هر کدام از بانک‌ها که توان ایفای تعهد خود در ارتباط با سفر رئیس جمهوری را ندارند وضعیت آنها اطلاع‌رسانی شود تا تصمیم‌گیری لازم پیرامون آن صورت گیرد.

استاندار بوشهر بیان کرد: بانک‌های استان همچنین باید با هدف سرعت‌بخشی در روند پرداخت تسهیلات رونق تولید بررسی واحدهای ارجاع شده را بروزرسانی کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیز چنان‌چه پس از دریافت زمین در مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی اقدام نکنند، قرارداد مربوط به زمین آنها لغو می‌شود.

گراوند تاکید کرد: زمین واگذار شده به متقاضیان راه‌اندازی واحدها در مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی باید در زمان مشخصی تعیین وضعیت شود تا سرمایه‌گذاران بدون برنامه اقدام به تأمین زمین نکنند.

وی بیان داشت: در ارتباط با موضوع رونق تولید، فرمانداران باید به طور جدی ورود کرده و همراه با دستگاه‌های اجرایی در این زمینه نقش‌آفرینی کنند، چراکه تحقق این موضوع در اولویت اصلی دولت است.

وی افزود: ۸۲ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالاتر از ۶۰ درصد در استان بوشهر وجود دارد که این طرح‌ها باید به تفکیک شهرستان‌ها به فرمانداران ارائه شود تا نسبت به راه‌اندازی آنها در سال جاری اقدام جدی کنند.

استاندار بوشهر تاکید کرد: تیم‌های بازرسی از واحدهای صنعتی راکد نیز باید در جریان بازدیدهای خود راه‌کارهای عملیاتی برای حل مشکل این واحدها داشته باشند.

وی افزود: با توجه به نقش ارزنده تولید در اقتصاد کشور و ایجاد اشتغال، باید تمام ظرفیت‌های استان برای تحقق این مهم پای کار باشد و دستگاه‌های اجرایی نیز با استفاده از تمام اختیارات خود زمینه تحقق شعار سال را فراهم کنند.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر