خلاصه

روزهای سخت در راه است؛

گرما در استان بوشهر شدت می‌گیرد/ افزایش دما تا ۵۰ درجه سلسیوس

لیمر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش گرما در استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: در برخی نقاط استان افزایش دما تا ۵۰ درجه سلسیوس نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش لیمر پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ضمن تداوم گرما و شرجی در سطح استان، پیش بینی می‌شود طی روزهای چهارشنبه تا جمعه دمای هوا در برخی نقاط غیر ساحلی مثل دشتستان و دشتی افزایش و به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس برسد.

وی اضافه کرد: بر این اساس توصیه می‌شود تدابیر لازم و جدی برای مصرف بهینه آب و برق اندیشیده شود و شهروندان برای جلوگیری از گرمازدگی از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از اواخر روز چهارشنبه وزش باد شمال غربی نسبتاً شدید بر روی خلیج فارس آغازمی‌شود که به تناوب تا روز شنبه آینده ادامه می‌یابد.

وی تاکید کرد: بر این اساس طی این مدت مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود و همچنین بروز پدیده گرد و خاک در اثر وزش باد دور از انتظار نیست.

مساعدی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، طی صبحگاه در برخی نقاط وقوع پدیده مه و طی ساعاتی از بعد از ظهر تا اوایل شب در ارتفاعات استان همراه با رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: جهت وزش باد متغیر غالباً شمال غربی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت و طی ساعات بعدازظهر تا شب در برخی نقاط مرتفع گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا نیز بین ۳۰ تا ۶۰ گاهی ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر