خلاصه

روزهای سخت در راه است؛

گرما در استان بوشهر شدت می‌گیرد/ افزایش دما تا ۵۰ درجه سلسیوس

لیمر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش گرما در استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: در برخی نقاط استان افزایش دما تا ۵۰ درجه سلسیوس نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش لیمر پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ضمن تداوم گرما و شرجی در سطح استان، پیش بینی می‌شود طی روزهای چهارشنبه تا جمعه دمای هوا در برخی نقاط غیر ساحلی مثل دشتستان و دشتی افزایش و به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس برسد.

وی اضافه کرد: بر این اساس توصیه می‌شود تدابیر لازم و جدی برای مصرف بهینه آب و برق اندیشیده شود و شهروندان برای جلوگیری از گرمازدگی از ترددهای غیرضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از اواخر روز چهارشنبه وزش باد شمال غربی نسبتاً شدید بر روی خلیج فارس آغازمی‌شود که به تناوب تا روز شنبه آینده ادامه می‌یابد.

وی تاکید کرد: بر این اساس طی این مدت مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود و همچنین بروز پدیده گرد و خاک در اثر وزش باد دور از انتظار نیست.

مساعدی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، طی صبحگاه در برخی نقاط وقوع پدیده مه و طی ساعاتی از بعد از ظهر تا اوایل شب در ارتفاعات استان همراه با رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: جهت وزش باد متغیر غالباً شمال غربی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت و طی ساعات بعدازظهر تا شب در برخی نقاط مرتفع گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا نیز بین ۳۰ تا ۶۰ گاهی ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر