خلاصه

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر:

نباید برای آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی استفاده شود

لیمر:معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه در شرایط کم آبی قرار داریم نباید برای آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی استفاده شود.

به گزارش لیمر: مهرداد ستوده در همایش یکروزه فضای سبز شهری در شرایط کم آبی اظهار داشت: باید راهکاری اندیشیده شود که علاوه بر بهره مندی از فضای سبز، مصرف آب را به حداقل برسانیم.

وی اضافه کرد: نبود پیش بینی از جمله مشکلاتی است که کشور به آن مبتلاست و همین امر باعث شد که تابستان گذشته با مشکلات متعددی در زمینه کم آبی روبرو شویم.

ستوده افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید با تفکر و برنامه ریزی دقیق عمل کرد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

وی بیان کرد: فرهنگ سازی و آگاهی مردم بویژه از طریق استفاده از تریبون‌های ائمه جمعه استان ضرورت دارد.

ستوده اظهار داشت: در انجام پروژه‌های صنعتی باید حق مردم دیده شود و پرداختن به مسئولیت اجتماعی از ارکان یک پروژه است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: باید از ظرفیت اساتید دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان که در زمینه فضای سبز اطلاعات مفیدی دارند، استفاده شود.

رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز در این همایش بیان کرد: فضای سبز اهمیت زیادی دارد و هدف ما این است که به یک وضعیت خوب در فضای سبز برسیم.

رحیم خادمی افزود: اگر قرار است تغییری ایجاد کنیم باید همراه با پایداری باشد.

وی اظهار داشت: باید یک فضای سبز داشته باشیم که ما را به اهدافمان برساند و اولین قدم در این راستا طراحی و مطالعه است.

رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: چند گونه گیاهی و درختی مناسب شرایط اقلیمی استان بوشهر وجود دارد که از آنها غافل مانده‌ایم.

خادمی افزود: از جمله گونه‌های گیاهی و درختی مناسب استان بوشهر شبدر، پریوش، لاله عباسی، نخل‌های زینتی، لوز، بنجامین و گل کاغذی است.

 

 

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر