امام جمعه دلوار: کوچک‌ترین تعرض به ایران از دید مدافعان مرزها پنهان نمی‌ماند | ليمر
خلاصه

امام جمعه دلوار: کوچک‌ترین تعرض به ایران از دید مدافعان مرزها پنهان نمی‌ماند

لیمر: امام جمعه دلوار گفت:‌ کوچک‌ترین تعرض به سرزمین ایران اسلامی از دید مدافعان قهرمان مرزهای جمهوری اسلامی پنهان نخواهد مانند.

به گزارش لیمر به نقل ازمهر؛ حجت الاسلام علی زاهددوست در نماز جمعه دلوار اظهار داشت: ششم تیر ماه سال ۱۳۶۰ یادآور یکی از حوادث تلخ تاریخ انقلاب و در عین حال سندی برای حقانیت انقلاب و نظام اسلامی است.
کوچک‌ترین تعرض به ایران از دید مدافعان مرزها پنهان نمی‌ماند

وی اضافه کرد: در این روز تروریست‌های وابسته به استکبار جهانی، رهبر عزیزمان را که در آن زمان امام جمعه تهران و نماینده حضرت امام در شورای عالی دفاع بودند هدف اقدام تروریستی قرار دادند اما به رغم آن اقدام فاجعه بار، تقدیر الهی این بود که انقلاب اسلامی از نعمت وجودشان محروم نماند و اوج خود را با رهبری این انسان والا و برجسته تجربه کند.

امام جمعه دلوار بیان کرد: امام راحل (ره) این اقدام تروریستی و اقدام فاجعه بار هفتم تیر ماه سال ۶۰ که به شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران صدیق انقلاب منجر شد را سند حقانیت انقلاب و نظام اسلامی دانستند.

وی افزود: برخلاف تصور دشمنان اقدامات تروریستی دشمنان در سال‌های اول انقلاب که موجب شهادت جمع زیادی از مردم و مسؤولین کشور شد، نه تنها آسیبی به صلابت انقلاب اسلامی وارد نکرد، بلکه این حوادث سبب آشکار شدن چهره پلید منافقین و بر ملأ شدن نقشه‌های شوم استکبار جهانی شد. این حوادث در عین حال به تحکیم و صلابت انقلاب و نظام اسلامی انجامید، صلابت که اوج آن را این روزها می‌توان در مواجه با جنگ همه جانبه دشمن دید.

زاهددوست تصریح کرد: یکی از جلوه اقتدار و عزت نظام اسلامی و صلابت حیدری رهبر الهی و شجاع انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن تجلی کرد تا جایی که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، نوشت: صدای رهبر ایران را نمی‌توانستیم شفاف‌تر از روز پنج شنبه بشنویم. در صدای رهبر ایران می‌توان بازتاب این جمله آیت‏ الله خمینی را شنید که ۴۰ سال قبل گفته آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی ادامه داد: آخرین جلوه اقتدار و عزت ایران اسلامی هم منهدم شدن پهباد جاسوسی آمریکا توسط نیروهای قهرمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

زاهددوست تصریح کرد: این هواپیما که جاسوسی بودن آن محرز بود و به امنیت ملی ما تعرض کرده بو با قاطعیت و شجاعت مثال زدنی توسط فرزندان روح الله و شاگردان سید علی، نیروهای برومند و جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد تا مایه عبرتی برای همه کشورهای دنیا باشد.

وی ادامه داد: این اقدام شجاعانه و با صلابت این درس را به همگان داد که کوچک‌ترین تعرض به سرزمین ایران اسلامی از دید مدافعان قهرمان مرزهای جمهوری اسلامی پنهان نخواهد ماند و با واکنش جدی و قاطع پاسخ داده خواهد شد.

امام جمعه دلوار با اشاره به سناریوهای طراحی شده دشمنان علیه ایران اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از سناریوهای طراحی شده از سوی دشمنان ایران اسلامی متهم کردن کشور به برخی از اقدامات تروریستی است که از جمله آن حمله به دو نفتکش در دریای عمان یکی از این سناریوها است.

وی گفت: مقامات آمریکایی مدعی هستند که حمله به دو نفت کش در دریای عمان کار ایران است و برای اثبات این ادعای دروغین خود دست باران شعر تصاویر و فیلم‌های دروغ و جعلی زدند. آمریکا برای اتهام زدن به ایران حتی دست به تولید فیلم‌های جعلی نیز زده است. در این‌راستا، ارتش آمریکا تصاویری را منتشر کرده که مدعی است نقش ایران را در حمله روز پنج شنبه به نفتکش‌ها در دریای عمان ثابت می‌کند.

زاهددوست تاکید کرد: اما علیرغم بکارگیری تاکتیک پرچم دروغین توسط آمریکا و انتشار تصاویر و فیلم جعلی، جهان این ادعای دروغین آمریکا مبنی بر متهم کردن ایران در مورد حمله به دو نفتکش را باور نکرده است.

امام جمعه دلوار گفت: استراتژی مشخص اخیر آمریکا علیه ملت ایران و جمهوری اسلامی فشار حداکثری برای مذاکره و سازش است؛ لذا به‌دنبال آن است تا با «فشار حداکثری» و تهدید به جنگ نظامی مسئولان و مردم ایران را به این باور برساند که برای جلوگیری از این فشارها، راهی جز نشستن پای میز مذاکره و واگذاری امتیازات قابل‌توجه به آمریکا وجود ندارد.

وی افزود: اما آمریکا و اذناب او بدانند که به فضل الهی هم ملت ایران و هم مسئولان نظام اسلامی مصمم‌اند راه پرافتخار امام و شهدا و منویات حکیمانه رهبر عزیز انقلاب اسلامی را سرلوحه خود قرار دهند و تحت هیچ شرایطی تن به ذلت مذاکره و تسلیم به دشمن چهل ساله خود ندهند.

زاهددوست گفت: مردم علیرغم همه سختی‌ها و گرفتاری‌ها مصمم و قاطع ایستادگی و مقاومت می‌کنند و مسئولان هم در کنار مردم اند و اگر خدایی ناکرده مسئولی هم در این زمینه خطایی کند مردم او را سر عقل خواهند آورد.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر