امام جمعه موقت آبدان: فهم صحیح و عمیق دید باعث اصلاح رفتار جامعه می شود | ليمر
خلاصه

امام جمعه موقت آبدان: فهم صحیح و عمیق دید باعث اصلاح رفتار جامعه می شود

لیمر: امام جمعه موقت آبدان گفت:فهم صحیح و عمیق دید باعث اصلاح رفتار جامعه می شود.

به گزارش لیمر به نقل ازمهر؛ حجت‌الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه های این هفته آبدان بیان داشت: جمعه روزی است که توقع ظهور در آن می رود. انتظاری که از جنس زمینه سازی برای ظهور است.
فهم صحیح و عمیق دید باعث اصلاح رفتار جامعه می شود

وی اضافه کرد: ظهور امامی که در هم کوبنده شوکت زورگویان است، امامی که ظهورش را دور می بینند و ما نزدیک می بینیم. این امتحانی است که خدا برای همه رقم زده تا عیار مردم مشخص شود. وظیفه مومنین و پیامبران مقابله در مقابل مستکبران است.

امام جمعه موقت آبدان اضافه کرد: مقاومت حضرت موسی در مقابل فرعون و حضرت ابراهیم در مقابل نمرود و پیامبر اسلام در مقابل منافقین و امپراطور ها عاقلانه است. باید در مقابل زورگویان ایستاد برای گرفتن حق مظلومان.

وی افزود: اگر این منطق را بپذیریم، در عمل و رفتار بنیانگذار انقلاب و خلف صالح او که در مقابل قدرتمندترین زورگوی عالم ایستاده و با راهبرد اصلی دین الهی، و با ورود به گام دو انقلاب و خود سازی دولت و حکومت اسلامی و تمدن سازی به سرمنزل مقصود که زمینه سازی ظهور است، می رسیم.

پهلوزاده ادامه داد: فهم صحیح و عمیق دید باعث اصلاح رفتار جامعه می شود. اینکه خدا فرمود قیام لله، این بزرگترین شاخص برای جوان امروز باشد، هر حذبی که برای غیر خدا کار می کند، در قیامت وارد حذب خدا نمی شود.

وی گفت: کسانی که مردم یمن و سوریه و دیگر مظلومان عالم را قتل عام می کنند در جهنم خواهند بود. یکی از اصول امامان انقلاب سازش‌ناپذیری بود و هست، امام خمینی می فرماید: کسی تصور نکند ما راه سازش با جهانخواران را بلد نیستیم، ولی ما خادمان اسلام به ملت خود خیانت نمی کنیم. اگر بند بند بدنمان را بخواهند از هم جدا کنند و ما را بسوزانند، هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمی کنیم.

امام جمعه موقت آبدان ادامه داد: یکی از مظاهر بارز تکیه بر غرب انقلاب مصر بود، محمد مرسی که انتخاب مردم بود به دلیل تکیه به غرب اینگونه وضعیتی پیدا کرد و اندکی پس انتخاب، به زندان افتاد و چند روز پیش به مرگ مشکوک از دنیا رفت. اما در مقابل وضعیت عراق با فاصله گرفتن از غرب را هم مشاهده می کنیم که کم کم جایگاه عزت و شوکت را به دست می آورد.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر