امام جمعه بوشهر: سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا نشانگر اقتدار ایران است | ليمر
خلاصه

امام جمعه بوشهر: سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا نشانگر اقتدار ایران است

لیمر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا توسط سپاه پاسداران مایه افتخار، عزت و نشان از اقتدار ایران اسلامی است.

به گزارش لیمر به نقل از ایرنا؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: این پهپاد فوق پیشرفته که خود آمریکایی ها ادعای رادار گریزی و سرنگون نشدن آن را داشتند در یکی از پایگاه های آمریکایی ها در منطقه پرواز و پس از عبور از تنگه هرمز به طرف چابهار وارد آب های ایران شد که با واکنش به موقع پدافند موردهدف قرار گرفت.
سرنگونی پهپاد متجاوزآمریکا نشانگر اقتدار ایران است

وی بیان کرد: آنها در نخستین ادعا اظهار داشتند که پهپاد سرنگون شده پهپاد “گلوبال هاوک” نیست و پهپاد دیگری است ولی در ادعای دیگر و جدید اشتباه ایران در هدف قرار دادن این پهپاد فوق پیشرفته را مطرح کردند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: پس از بازتاب های وسیع بین المللی، آمریکا مدعی شد این همان پهپاد فوق پیشرفته بوده که در آب های بین المللی مورد هدف واقع شده است.

وی گفت: این اقدام سپاه نشان داد بدون شک اگر هواپیماهای جنگنده کشور متخاصم نیز به مرز ایران تجاوز کنند جنگنده آنها نیز به سرنوشت پهبادهای متجاور دچار می شوند.

وی یادآور شد: در تیر ماه سال ۶۷ وقتی هواپیمای مسافربری ایران در آب های داخلی مورد حمله موشکی ناو وینسس قرار گرفت و ۲۹۰ نفر از مسافران بی دفاع آن شهید شدند فرمانده این ناو ۲بار مورد تجلیل قرار گرفت.

صفایی بوشهری افزود: در این موضوع قدرت آمریکا تا چه حد بوده که به جای تقابل با هواپیماهای جنگی رو به هدف قراردادن هواپیمای مسافربری آورده بود.

خطیب نماز جمعه بوشهر در بخش دیگری از صحبت های خود با گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: انتظار می رود این مجموعه با برنامه ریزی، مدیریت و حرکت جهادی خود به حوزه تعمیق فرهنگ دینی کمکی شایان کنند.

وی همچنین با گرامیداشت روز جهانی مبارزه با موادمخدر افزود: پس از اشغال افغانستان به عنوان کشور تولید کننده بخشی از موادمخدر جهان کار توزیع و مدیریت این مواد خانمان سوز توسط آمریکایی ها و صهیونست ها صورت می گیرد.

صفایی بوشهری بیان کرد: در این زمینه ایران با تلاش های گسترده خود بویژه از سوی نیروی انتظامی در این حوزه مبارزه بسیار قوی داشته است.

وی گفت: در ارتباط با موادمخدر انتظار مردم این است که قوه قضائیه به هیچ وجه از عوامل پخش و توزیع موادمخدر نگذرد و با آنها برخورد قاطع داشته باشد.

صفایی بوشهری ادامه داد: تلاش نیروی انتظامی در حوزه های مختلف صیانت اجتماعی ستودنی و قابل تقدیر و انتظار می رود این مجموعه همچون گذشته در حوزه آسیب های اجتماعی نیز برنامه ریزی جدی داشته باشد.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر