خلاصه

۲ اندیشکده‌ علمی، اجتماعی در بسیج اساتید بوشهر راه‌اندازی شد

لیمر: رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با اشاره به رسالت این نهاد در اجرای تحقق مطالبات مردم گفت: در این راستا ۲ اندیشکده علمی، اجتماعی شامل امنیت غذایی و آسیب‌های اجتماعی بسیج اساتید استان بوشهر برای پیشگیری از خطرات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

به گزارش لیمر به نقل از تسنیم؛ محمد چمکوری ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران این شهید را از افتخارات بسیج اساتید و رزمندگان دانست و اظهار داشت: شهید چمران با مجاهدت‌ها و فداکاری‌هایی که در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی داشت نام وی در تاریخ ثبت شده است.
۲ اندیشکده‌ علمی، اجتماعی در بسیج اساتید بوشهر راه‌اندازی شد

وی، شهید چمران را الگویی مناسب برای استادان دانشگاه و دانشجویان دانست و تصریح کرد: شهید چمران در زهد، تقوا، فراگیری دانش، علم‌آموزی و مبارزه سرآمد و از جایگاه علمی و رزمندگی بالایی برخوردار بود.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهربا بیان اینکه شهید چمران در دانشگاه آمریکا از دانشجویان تراز اول بود افزود: شهید چمران پس از ورود به ایران به جنوب لبنان اعزام شد و در کنار شهید موسی صدر قرار گرفت و به محرومان این کشور کمک شایانی کرد.

چمکوری تصریح کرد: با آغاز پیروزی انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی به بخش‌های مختلف انقلاب ارائه کرد و سپس در جنگ تحمیلی ۸ ساله با تشکیل جنگ‌های نامنظم ضربات مهلکی به دشمن بعثی وارد کرد و در سال ۶۱ شهید شد.

وی، با اشاره به تشکیل بسیج اساتید بیان کرد: در تشکیل بسیج اساتید شهید چمران به عنوان الگو مورد توجه قرار گرفت.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر با اشاره به اینکه این نهاد در سال ۱۳۸۰ تشکیل شد خاطر نشان کرد: بسیج اساتید استان بوشهر دارای ۴۵۰ عضو هیئت علمی در رشته‌های علوم انسانی، مهندسی، علوم پایه، زیست شناسی، شیلات و دیگر حوزه‌ها است.

چمکوری از تشکیل دو اندیشکده علمی اجتماعی در بسیج اساتید استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: ۲ اندیشکده امنیت غذایی و آسیب‌های اجتماعی بسیج اساتید استان بوشهر برای پیشگیری از خطرات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

وی، با اشاره به فعالیت ۹ کانون در بسیج اساتید استان بوشهر افزود: این نهاد دارای ۱۵ حلقه علمی و ۱۲ حلقه صالحین است.