فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم در استان بوشهر نهادینه شود | ليمر
خلاصه
 
کد خبر : 119239
تاریخ ثبت خبر : شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۶:۳۸:۲۵

امام جمعه بوشهر:

فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم در استان بوشهر نهادینه شود

لیمر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم و شکایت در استان بوشهر نهادینه شود.

به گزارش لیمر: آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر شنبه در نشست با مدیران دادگستری استان بوشهر اظهار داشت: قوه قضائیه دارای جایگاهی ویژه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی به نقش مهم قوه قضائی در ارتباط با زندگی مردم اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مسائل مهم در زمینه توسعه امنیت و عدالت، پیشگیری از وقوع جرایم است که بایستی برنامه‌های گسترده‌ای در این حوزه اجرا شود.

امام جمعه بوشهر خواستار نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم و شکایت شد و اضافه کرد: از دیگر مسائلی که به جد باید مد نظر باشد، گسترش فرهنگ عفو و گذشت در بین مردم و تکریم ارباب رجوع است.

وی با اشاره به اینکه وقوع بسیاری از جرایم ناشی از بی‌اطلاعی و یا کم‌اطلاعی از قوانین است، افزود: خود نظارتی بزرگترین عامل پیشگیری از وقوع تخلف است و باید آموزش و اطلاع‌رسانی لازم به مردم انجام شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار تکریم ارباب رجوع شد و افزود: با توجه به تحولات رخ داده در عرصه عدالت محوری، با اطاله نکردن پرونده‌ها و تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضا بارقه‌های امیدی در میان مردم ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی برای کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضا گفت: باید با فرهنگ‌سازی شرایطی را فراهم کنید که مردم تا جایی که امکان دارد مشکلاتشان را در خانواده حل و فصل کنند.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر