خلاصه

افزایش مصرف ماده مخدر «گُل» در مدارس استان بوشهر/خوابگاه‌های دانشجویی مقصد قرص‌های روانگردان

لیمر: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: برخی از دانش آموزان با تصور اینکه این مواد به واسطه گیاهی بودنشان موجب هوش زیاد و شادابی فرد می‌شود، از این ماده «مخدر گل» یا «ماری جوانا» برای هدیه به دوستان خود در مدارس استفاده می‌کنند.

به گزارش لیمر: ارسطو ترکمان‌منش پیش از ظهر امروز در نشست خبری پنجم تیرماه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار با اصحاب رسانه در بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته با همکاری دستگاه‌های مربوطه، ۲۱ تن و ۶۵۶ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به متلاشی شدن ۵۲ باند بزرگ مواد مخدر سال گذشته، تصریح کرد: در سال‌های اخیر قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر روی به دریایی آورده‌اند و کشورهای حوزه خلیج فارس مقصد اول قاچاق مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری چهار هزار و ۳۰۰ کیلوگرم در استان کشف شده است، بیان کرد: در همین راستا ۱۰ باند قاچاق مواد مخدر متلاشی و تعداد ۶۴۶ نفر در ارتباط با جرایم مواد مخدر در استان بوشهر دستگیر شده‌اند.

ترکمان‌منش با اشاره به توقیف ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار عدد قرص روانگردان در پوشش‌های مختلف توسط سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: مقصد این قرص‌های روانگردان مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با نگرانی از افزایش ماده «مخدر گل» یا «ماری جوانا» در بین مدارس، گفت: برخی از دانش آموزان با تصور اینکه این مواد به واسطه گیاهی بودنشان موجب هوش زیاد و شادابی فرد می‌شود، از این ماده «مخدر گل» یا «ماری جوانا» برای هدیه به دوستان خود در مدارس استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری ۲۰۰ برنامه‌ در هفته مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر، ابراز کرد: برپایی نمایشگاه‌ها در معابر عموم، پارک‌ها و بویژه محلات آلوده به مواد مخدر، تئاترهای خیابانی، پخش ۶۰ برنامه گفتگو محور از صداوسیما، برگزاری مسابقات ورزشی و اعزام روحانیون به نقاط مختلف استان از جمله برنامه‌های این نهاد در هفته مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر است.

ترکمان‌منش از وجود ۵۶ مرکز ترک و درمان اعتیاد در استان بوشهر خبر داد و گفت: پس از گذشت دوره ۲۰ روزه در کمپ ترک اعتیاد، معتادین به آموزشگاه فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند و متناسب با نیاز روز دوره می‌بینند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه شرایط اشتغال را برای بهبود یافتگان آماده خواهیم کرد، گفت: در سال گذشته نیز از سوی دولت، به ۳۰ نفر از بهبود یافتگان هم‌استانی مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال جهت اشتغال اعطاء شد.

فارس

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر