خلاصه

دریا متلاطم است؛

پیش‌بینی روزهای داغ برای استان بوشهر/ دمای هوا به ۵۰ درجه می‌رسد

لیمر: انتظار می‌رود بیشینه دمای هوا در روز پنج شنبه در اکثر نقاط استان بوشهر افزایش یافته و در برخی نقاط غیر ساحلی به آستانه ۵۰ درجه برسد.

به گزارش لیمر پیام مساعدی کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز نیز در برخی ساعات به سبب وزش باد بر روی دریا، تلاطم دریا ادامه یابد.

وی اضافه کرد: طی روز چهارشنبه از سرعت وزش باد و ارتفاع موج دریا کاسته شود اما از ظهر پنج شنبه مجدداً وزش جریانات نسبتاً شدید شمالی آغاز و تا پایان روز جمعه ادامه می‌یابد که طی این مدت نیز دریا مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود بیشینه دمای هوا در روز پنج شنبه در اکثر نقاط استان افزایش و در برخی نقاط غیر ساحلی به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس برسد.

وی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان بوشهر غالباً صاف در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در برخی نقاط با احتمال گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و روی دریا گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت، از اواخر امشب در نیمه جنوبی استان و سواحل مرکزی و جنوبی استان جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی تاکید کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا در سواحل ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و دور از سواحل ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر، فردا در سواحل ۳۰ تا ۹۰ و دور از سواحل ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر