خلاصه

دادستان بوشهر:

حکم ۲ پرونده فساد اقتصادی و ارتشاء در دادسرای بوشهر در حال اجرا است

لیمر: دادستان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با فساد اقتصادی در همه سطوح گفت: اکنون ۲ پرونده فساد اقتصادی و ارتشاء در احکام کیفری دادسرای بوشهر در حال اجراء است.

به گزارش لیمر علی حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه اقدامات مهم و موثری در برخورد با متخلفان در یکسال گذشته انجام شده است اظهار داشت: در زمینه برخورد با زمین‌خواران در یکسال گذشته یک‌هزار و ۹۶۷ هکتار از زمین‌های دولتی تصرف شده توسط سودجویان، با صدور احکام قاطع قضایی به بیت‌المال بازگشت.

وی ارزش این اراضی ملی متصرف شده را افزون بر شش‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: در این مدت ۷۰ مورد قلع‌‌وقمع بنای غیرمجاز در اراضی دولتی در مناطق مختلف استان بوشهر انجام شده است.

دادستان بوشهر با تاکید بر برخورد قاطع با فساد اقتصادی خاطر نشان کرد: یک پرونده فساد اقتصادی و اختلاس با ۱۶ متهم در دادسرای بوشهر تشکیل و احکام آنان صادر شد که در بخش احکام کیفری دادسرای بوشهر در حال اجراء است.

حسن‌پور مجموع سوء استفاده کنندگان متهمان در پرونده اختلاس را ۴۰ میلیارد تومان دانست و افزود:احکام یک پرونده ارتشاء با تعداد ۱۱ متهم صادر شده و در بخش احکام کیفری دادسرای بوشهر در حال اجراء است.

وی، با اشاره به ۲ پرونده مضاربه صوری در بوشهر خاطر نشان کرد: پرونده‌های مضاربه صوری که در مجموع دارای پنج‌هزار و ۴۰۰ شاکی است یکی از پرونده‌ها منتهی به صدور رای شده و در مرحله اجراست و دیگری در مرحله دادرسی قرار دارد.

دادستان بوشهر، با بیان اینکه برای پرونده نخست مضاربه صوری با یک‌هزارو ۴۰۰ شاکی کیفر خواست آن صادر به دادگاه ارسال شده است تصریح کرد: این پرونده به دادسرا برای اجرای حکم ارسال شد و در شعبه اول احکام دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر در مرحله اجراست.

حسن‌پور حکم متهم این پرونده را محکومیت به استرداد اموال، حبس و جزای نقدی دانست و افزود: کل بدهی متهم این پرونده ۴۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون در ۲ مرحله ۴۰ درصد طلبی شاکیان پرداخت شده است.

وی، با اشاره به پرونده دوم مضاربه صوری با چهار هزار شاکی گفت: متهم این پرونده ۱۰۰ میلیارد تومان به شاکیان بدهی دارد که پرونده در شعبه دادگاه انقلاب بوشهر در مرحله دادرسی قرار دارد.

دادستان بوشهر با بیان اینکه در این پرونده تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد مطالبات شاکیان پرداخت شده است خاطر نشان کرد: بیشترین جرم در استان بوشهر سرقت و مواد مخدر است که در این راستا اقدامات مهم و موثری در برخورد با مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم انجام شده است.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر