خلاصه

استان بوشهر کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد

لیمر: فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: این استان در عرصه حماسی دارای کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد که در این عرصه‌ها دارای شهدای گرانقدری است.

به گزارش لیمر، سردار علی رزمجو ظهر امروز در جمع دهیاران، شهرداران و بخشداران استان بوشهر با قدردانی از خدمات ارزنده دهیاران و شهرداران در توسعه عمران و آبادانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: با تلاش این عزیزان شاهد توسعه و پیشرفت همه جانبه در اقصی‌نقاط استان بوشهر هستیم که خدمات دهیاران و شهرداران قابل تقدیر است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان‌ها هر ۱۰ سال یکبار به صورت ملی در استان‌ها برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر حدود ۱۴ سال پیش در مرکز استان برگزار شد و در سال گذشته برگزاری این کنگره با هماهنگی امام جمعه، استاندار و دیگر مسؤولان استان بوشهر آغاز شد.

وی از تشکیل دو ستاد برای برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: دو ستاد شورای سیاست‌گذاری به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و ستاد اجرایی کنگره سرداران و دوهزار شهید به ریاست استاندار بوشهر تشکیل شد.

رزمجو با اشاره به تشکیل ۲۰ کمیته کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر افزود: یکی از راه‌هایی که سبب ماندگاری و اقتدار مکتب حیات‌بخش اسلام، اهداف و آرمان‌های امام راحل، شهدای والامقام و انقلاب اسلامی می‌شود، زنده نگه داشتن روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و فداکاری است.

وی،تجلیل و گرامیداشت رشادت شهدای راه حق و حقیقت، را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارج گذاشتن به پویندگان راه حق و حقیقت زمینه نشاط، زنده، پویا و جامعه را فراهم می‌کند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه مشعل فروزان شهید و شهادت همیشه در جامعه پرتوافشانی دارد، افزود: باید در یک شرایط ویژه تابش این مهم در جامعه مضاعف شود که در برگزاری کنگره و یادواره شهداء محقق می‌شود.

رزمجو زمان برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: قرار است اجلاسیه نهایی این کنگره با همکاری همه‌جانبه نیروهای کشوری، لشکری و شورای سیاست‌گذاری در دی‌ماه امسال برگزار شود.

وی، پیشینه تاریخی استان بوشهر در عرصه حماسه و ایثار را مربوط به دو قرن پیش دانست و افزود: استان بوشهر در عرصه حماسی دارای کارنامه درخشانی در مبارزه با استعمار و استکبار دارد که در این عرصه‌ها دارای شهدای گرانقدری است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر همکاری شهرداران و دهیاران در شهدایی شدن فضای شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود همه شهرداران و دهیاران در عرصه برگزاری کنگره سرداران و دوهزار شهید استان بوشهر همکاری و فضای فرهنگ شهید، شهادت، ایثار، مقاومت و حماسه آفرینی را در استان طنین‌انداز کنند.

رزمجو عطرآگین شدن فضای شهرها و روستاها به عطر شهداء را از دیگر انتظارت از دهیاران و شهرداران استان بوشهر دانست و تصریح کرد: نام‌گذاری محلات، میدان، خیابان‌ها و معابر و نصب تندیس شهدای شاخص در شهرها و روستاها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر