خلاصه

افزایش اجاره بهای مسکن بسیاری از مردم را دچار مشکل کرده

لیمر: امام جمعه چغادک به مسأله اجاره بهای مسکن و ناتوانی مردم لزوم رعایت انصاف اشاره کرد و گفت: مسأله افزایش اجاره بهای مسکن متأسفانه بسیاری از مردم را دچار مشکل جدی کرده است؛ متأسفانه دولتمردان ما در مواردی در خواب خرگوشی به سر می‌برند و بعضاً منتظرند تا اتفاقی بیفتد و سپس دست به کار می‌شوند.

به گزارش لیمر، حجت الاسلام رضا خدری امروز در خطبه‌های نماز جمعه چغادک به میلاد امام رضا(ع) پرداخت و اظهار داشت: زندگی امام رضا(ع) برای ما درس‌های بزرگی دارد که باید به زندگی آن حضرت دقت بیشتری داشته باشیم و به خوبی درس بگیریم.

امام جمعه چغادک به ۲۱ تیر سالروز واقعه مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب پرداخت و گفت: در قیام مسجد گوهرشاد، جمعیت چند هزار نفری مردم در اعتراض به کشف حجاب رضاخانی در این مسجد تجمع کردند و رضا خان از تهران دستور کشتار داد که همه را بکشند و نیمه شب ۲۱ تیرماه عده‌ای از پشت بام با مسلسل و عده‌ای هم پایین شروع به شلیک مردم کردند، همه راه‌ها را هم بستند و جمعیت انبوهی را به شهادت رساندند که هیچوقت تعداد کشته شدگان هم متأسفانه معلوم نشد اما شاهدان عینی واقعه که خاطرات آنها موجود است گفته‌اند آنقدر کشتند که در دالان‌ها و در حیات و صحن حرم جای عبور نبود.

وی ادامه داد: آنها عده زیادی را زنده و زخمی در بین کشته شدگان بردند در گورهای دسته جمعی زنده به گور کردند؛ این حکومت رضاخانی بود که عده‌ای امروز چشم بر واقعیت می‌بندند و دروغ می‌گویند و دروغ می‌نویسند تا این دیکتاتور پلید را تطهیر کنند.

خدری گفت: به جهت دفاع از حجاب و دفاع از احکام اسلام و جلوگیری از انحطاط جامعه اسلامی قانون کشف حجاب اجرا شد اما اکثر زنان ایرانی از این دستور سرپیچی کردند و عفت و حجاب خود را حفظ کردند. چه بسیاری زنانی که در کوچه و خیابان چادر از سرشان کشیده شد و به همین خاطر از شدت ناراحتی دق کردند و چه بسیار مادرانی که از وحشت مأموران رضاخان فرزندی که در شکم داشتند را از دست می‌دادند.

امام جمعه چغادک افزود: امروز جامعه ما در خطر جدی هجمه فرهنگ غرب قرار گرفته و این هجمه عفاف و حیا را در جامعه ما هدف گرفته است، بدانیم که برای حفظ فرهنگ عفاف و حجاب چه زحمت‌ها کشیده شده و چه خونهای پاکی در این راه نثار شده است.

وی در ادامه به مسأله اجاره بهای مسکن و ناتوانی مردم لزوم رعایت انصاف اشاره کرد و گفت: مسأله افزایش اجاره بهای مسکن متأسفانه بسیاری از مردم را دچار مشکل جدی کرده است؛ متأسفانه دولتمردان ما در مواردی در خواب خرگوشی به سر می‌برند و بعضاً منتظرند تا اتفاقی بیفتد و سپس دست به کار می‌شوند.

خدری بیان داشت: در باب اجاره مسکن و قیمت سرسام آور مسکن هم متأسفانه کوتاهی کردند و سودجویان به جان مردم افتادند و وضعیت به این گونه است که شاهد آن هستیم، در کنار این که دولت باید وظیفه خود را در این خصوص انجام دهد و مشکل را برطرف کند ولی توصیه من به مردم مؤمن این است که انصاف را رعایت کنند.

وی خطاب به صاحب خانه‌ها اظهار داشت: بسیاری از برادران شما، همشهریان و هم نوعان شما دچار مشکل هستند شما اجاره‌ها را آنقدر بالا نبرید که یک عده جوان نتوانند از عهده آن برآیند، مردم باید به خودشان رحم کنند و انصاف را رعایت کنند.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر