خلاصه
 
کد خبر : 119469
تاریخ ثبت خبر : یکشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ۰:۵۹:۳۵

استاندار بوشهر :

نیروهای اخراجی پارس جنوبی سر کار برمی‌گردند

لیمر: استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر علاوه بر حوزه‌های صنعتی و تجاری، در بخش کشاورزی از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید از این قابلیت حداکثر بهره‌وری در رونق تولید و اشتغال انجام شود.

به گزارش لیمر، عبدالکریم گراوند عصر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: تولید گیاهان دارویی، محصولات خارج از فصل و گلخانه‌ای از جمله قابلیت‌های بخش کشاورزی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید در هزینه‌های جاری دستگاه‌های اجرایی صورت گیرد، هر چقدر در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی شود زمینه پرداختی و کمک به کارکنان افزایش می‌یابد افزود: در فصل بهار امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر به ۹٫۲ درصد رسید که در سه ماه نخست سال قبل این رقم ۱۰.۹ درصد ثبت شده بود.

نرخ بیکاری در استان بوشهر روبه کاهش است

گراوند با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ نرخ بیکاری در استان بوشهر بالای ۱۱ درصد بود که با همدلی و تلاش همه مدیران بخش دولتی و خصوصی نرخ بیکاری در سال گذشته به ۱۰٫۵ درصد کاهش یافت گفت: نرخ بیکاری در استان بوشهر روبه کاهش است یکی از عوامل مهم در شاخص و بررسی نبض اقتصادی و تولیدی، وضعیت نرخ اشتغال و بیکاری است که کاهش نرخ بیکاری نشان از افزایش مشارکت اقتصادی و رونق تولید و اشتغال است.

وی، به وضعیت نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل پرداخت و خاطرنشان کرد: در فصل بهار امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر ۹٫۲ درصد رسید که در سه ماه نخست سال قبل این رقم ۱۰٫۹ درصد ثبت شده بود به‌گونه‌ای که نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل ۱٫۷ درصد کاهش‌یافته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دشمن برای زمین‌گیر کردن اقتصاد و صنعت کشور برنامه‌ریزی کرده که کاهش نرخ بیکاری و بهبود رونق تولید در کشور و استان بوشهر نشان از ناکامی دشمن در اهداف موردنظر است افزود: برای تکمیل پروژه‌های صنعتی و تولیدی پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد به بالا که ۳۸ طرح شناسایی‌شده میزان روند تکمیل آن‌ها به صورت هفتگی رصد می‌شود تا با احیاء این ظرفیت‌ها ضمن رونق تولید زمینه کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی فراهم شود.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در کنار اجرای طرح‌های اقتصادی و تولیدی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد و با همدلی و تلاش مسؤولین دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی طرح‌ها و تحولاتی مهمی در عرصه اشتغال و اقتصاد استان انجام‌شده که این مهم سبب کاهش نرخ بیکاری شده است.

استاندار بوشهر گفت: طرح‌ها و پروژه‌هایی در حوزه تولیدی، اقتصادی و عمرانی در هفته دولت افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که لازم است این برنامه‌ها و افتتاح و اجرای پروژه‌ها تدوین و برنامه‌ریزی شود.

باید توجه ویژه به حوزه توریسم درمانی در استان شود

وی، از آمادگی سرمایه‌گذار در حوزه درمان استان خبر داد و بیان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های درمانی و حوزه سلامت سرمایه‌گذارانی اعلام آمادگی کرده‌اند که باید بسترهای لازم برای این مهم فراهم شود و همچنین باید توجه ویژه به حوزه توریسم درمانی در استان شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی برای توسعه سرمایه‌گذاری همکاری و تلاش و با ایجاد تسهیلات لازم زمینه شتاب بخشی سرمایه‌گذاری در عرصه‌های گوناگون را فراهم کنند.

گراوند از تعیین تکلیف نیروهای اخراجی منطقه ویژه پارس جنوبی و فراهم شدن اشتغال آنان خبر داد و افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده و همکاری وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، نمایندگان مردم در مجلس زمینه بازگشت مجدد نیروهای اخراجی به اشتغال در منطقه پارس جنوبی فراهم شد که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی بوشهر که از سال ۱۳۹۳ دچار مشکلاتی شده بود با پیگیری‌های انجام‌شده راهکارهای حل مشکلات ارائه شد که این هفته جلسه نهایی تشکیل و زمینه حل مشکل فراهم می‌شود و با حل مشکل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر کمک قابل‌توجهی به توسعه بندر بوشهر می‌شود.

تکمیل پروژه بزرگراهی دیر به تنگستان

استاندار بوشهر با اشاره به تکمیل پروژه بزرگراهی دیر به تنگستان تصریح کرد: در این راستا با تأمین اعتبارات نفت که بر اساس برنامه تدوینی اعتبارات تخصیص می‌یابد و زمینه تسریع در روند تکمیل این راه مواصلاتی که نقش مهمی در جلوگیری از تصادفات جاده‌ای دارد فراهم می‌شود.

گراوند از پیگیری تسریع در روند اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه اورژانس هسته‌ای و دانشکده دندان‌پزشکی بوشهر از دیگر پروژه‌هایی مورد تأکید استان است.

استاندار بوشهر از بهبود وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با اجرای برنامه‌های در حال اجرا، مشکل آب آشامیدنی استان بوشهر به صورت ریشه‌ای برطرف می‌شود که در این راستا از جنوب تا شمال استان بوشهر پروژه‌های آب‌رسانی در حال اجراء است.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر