۲۰۱ مورد کودک آزاری در بوشهر اتفاق افتاده است/۳۰۰ مسکن برای معلولان بوشهری ساخت می‌شود | ليمر
خلاصه

۲۰۱ مورد کودک آزاری در بوشهر اتفاق افتاده است/۳۰۰ مسکن برای معلولان بوشهری ساخت می‌شود

لیمر: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: سال گذشته ۲۰۱ مورد کودک‌آزاری در استان بوشهر اتفاق افتاده است که ۲۱ مورد به شکل آزار جسمی، ۹۱ مورد عاطفی، ۸۷ مورد به صورت غفلت و نادیده انگاری کودک بوده است.

به گزارش لیمر: علی پولادی ریشهری در نشست شورای اداری با گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: در سال گذشته ۲۰۱ مورد کودک‌آزاری در استان بوشهر اتفاق افتاده است که در این زمینه ۲۱ مورد به شکل جسمی، ۹۱ مورد عاطفی، ۸۷ مورد به صورت غفلت و نادیده انگاری کودک بوده و ۱۷۷ مورد از این آمار نیز در مرکز بوشهر اتفاق افتاده است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: تعداد ۵۶ کودک از طرف پدر، ۴۲ مورد از طرف مادر، ۲۲ کودک از طرف خواهر و برادر و مابقی از سوی افراد دیگر مورد آزار و اذیت قرارگرفته‌اند.

وی با اشاره به تحصیلات افراد آزاردهنده گفت: از این افراد ۲۸ نفر بی‌سواد، ۵۰ نفر ابتدایی، ۱۰۴ نفر فاصله راهنمایی تا دیپلم و ۱۹ نفر نیز بالای دیپلم بوده‌اند.

۲۱۷ مورد همسر آزاری در استان بوشهر

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر بابیان اینکه در حوزه همسر آزاری در استان بوشهر ۲۱۷ مورد بوده که در این زمینه ۸۲ مورد به علت تندخویی در محیط خانواده، ۶۱ مورد به دلیل اعتیاد، و ۵۴ مورد به دلیل بیکاری اتفاق افتاده است افزود: اورژانس آسیب‌های اجتماعی و سامانه تصمیم یا طلاق که به تازگی در استان راه‌اندازی شده و همچنین خانه‌های امن می‌توانند زمینه‌ساز پیشگیری از این دست آسیب‌ها باشند.

پولادی ریشهری در خصوص مباحث مربوط به کودک‌آزاری اخیر در بوشهر گفت: همکاران من در بهزیستی در این زمینه به‌طور کامل به وظایف خود عمل کردند و دراین‌باره از تمامی رسانه‌های استان و کشور بابت انعکاس درست و واقعی مطالب تشکر می‌کنم هرچند که برخی از افراد هم نسبت به انعکاس وقایع اغماض ورزیدند اما امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای باشد که همه ما بتوانیم درزمینهٔ ارتقای سلامت اجتماعی در جامعه خود کوشا باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: تعداد ۷۶ هزار و ۶۴۱ نفر تحت پوشش بهزیستی داریم و سه هزار نفر نیز با توجه به مسائل و مشکلات موجود در سال‌های اخیر به عنوان افراد پشت نوبت از آنان نام‌برده می‌شود که منتظر شرایطی برای تحت پوشش قرار دادن آنان هستیم.

رشد ۳٫۵ برابری مستمری افراد تحت پوشش

وی بابیان اینکه از سال ۹۶ مستمری افراد تحت پوشش ۳٫۵ برابر شده که این رشد بسیار چشمگیری است اظهار کرد: در حال حاضر و در حوزه توان‌بخشی ۲۲ هزار و ۸۵۳ نفر را تحت پوشش داریم که از این تعداد ۱۹ هزار و ۱۰۰ نفر به علت اختلالات ژنتیکی و مادرزادی که نیاز به آگاهی بخشی در جامعه دارد درگیر مشکلاتی شده‌اند و تعداد چهار هزار و ۸۶۰ نفر نیز به علت تصادفات نیازمند خدمات توان‌بخشی هستند.

پولادی ریشهری بابیان اینکه در حوزه زنان سرپرست خانوار، هم‌اینک پنج هزار و ۴۹ زن سرپرست خانوار با احتساب جمع خانواده یعنی ۱۶ هزار و ۵۷۹ نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند یادآور شد: مواردی چون کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست، کودکان کار و خیابانی، آسیب دیدگان اجتماعی و از خانواده‌های دشوار، فرزندان طلاق، زنان و دختران آسیب‌دیده و… سایر حوزه‌ها نیز در حوزه کاری بهزیستی هستند و مسائل مربوط به این حوزه‌ها با حساسیت پیگیری می‌شود.

تدوین تفاهم‌نامه ساخت مسکن مددجویان و معلولان

مدیرکل بهزیستی بوشهر گفت: تفاهم‌نامه ساخت مسکن مددجویان و معلولان به تعداد ۳۰۰ واحد در بوشهر و همچنین تفاهم‌نامه ساخت اولین مجتمع فرهنگی روانی و آموزشی تراز معلولان تدوین‌شده است که این مجتمع برای اولین بار در کشور و در بوشهر کلنگ زنی خواهد شد و امیدواریم شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر