تشدید نظارت بر استخرهای شنا در تابستان/ ۳ استخر در بوشهر تعطیل شد | ليمر
خلاصه

تشدید نظارت بر استخرهای شنا در تابستان/ ۳ استخر در بوشهر تعطیل شد

لیمر: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: نظارت بر استخرهای شنا در فصل گرم تابستان در بوشهر تشدید می‌شود.

به گزارش لیمر، حسن فخرایی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین و حفظ کیفیت آب استخرهای شنا از نظر سلامت عمومی بسیار حایز اهمیت است و از انتقال بیماری‌های عفونی، خطرات بالقوه ناشی از محصولات جانبی گندزدایی و حتی خطرات آسیب‌دیدگی پیشگیری می‌کند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با بیان اینکه وضعیت بازرسی‌های بهداشتی از استخرهای شنا بسیار حایزاهمیت است،افزود: اداره، نظارت و مراقبت بهداشتی از استخرهای شنا از نظر حفظ بهداشت عمومی اهمیت زیادی دارد، بنابراین باید مدیران استخرها در جهت کنترل و اجرای دقیق مقررات بهداشتی و ایمنی، نهایت کوشش و مراقبت را به عمل آورند.

وی تصریح کرد: آب استخرهای شنا توسط شناگران از طریق چربی و مواد دفعی بدن مانند ترشحات بینی، بزاق دهان، عرق بدن، کرم‌ها، لوسیون‌های مختلف بدن و … آلوده می‌شود. همچنین در استخرهای روباز گرد و غباری که از طریق باد و از اطراف استخر وارد آن می‌شوند، آلودگی را افزایش می‌دهند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان کرد: آب استخرهای موجود در سطح شهرستان بوشهر به صورت هر دو هفته یک بار توسط ۶ تیم بازرسی از لحاظ ویژگی‌های باکتریولوژی و بهداشت ساختمان مورد پایش قرار می‌گیرند که در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۶۶ بازدید بهداشتی از استخرها صورت گرفته و حدود ۲۶۰ نمونه باکتریولوژی و شیمیایی جهت پایش و نظارت بر وضعیت کیفیت آب مورد استفاده شناگران در استخرها و اطمینان از تطابق آن با استانداردها، به آزمایشگاه بهداشت آب شهرستان بوشهر منتقل شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال پیگیری‌های به عمل آمده سه استخر تعطیل و پرونده تخلفات آنها به مقامات قضایی تحویل شد، افزود: بازرسی، نظارت و پایش استخرهای شنا و کنترل کیفی آب آنها از نظر آزمایشات معمول میکروبی کلیفرم گرماپای، HPC ، شیمیایی و کلر سنجی بصورت دوره‌ای توسط بازرسین بهداشت محیط انجام می‌شود. همچنین اطلاعات کنترل کیفی ثبت شده توسط متصدیان استخر توسط بازرسین کنترل می‌شود.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر