خط ارتباطی دوجانبه‌ای برای مقابله با اهداف دشمن در استان‌ها تشکیل شود | ليمر
خلاصه

معاون وزیر ارشاد در بوشهر:

خط ارتباطی دوجانبه‌ای برای مقابله با اهداف دشمن در استان‌ها تشکیل شود

لیمر: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جنگ تحمیلی اقتصادی را مختل کردن زندگی مردم دانست و گفت: در این زمینه باید خط ارتباطی دوجانبه‌ای بین دستگاه‌ها و رسانه‌ها برای مقابله با اهداف دشمن در استان‌ها تشکیل شود.

به گزارش لیمر: محمد خدادی، ظهر امروز در نشست با امام جمعه و معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه جنگ امروز جنگ اراده‌ها و باورها است اظهار داشت: بخش رسانه‌ها در عرصه مقابله با جنگ اراده‌های دشمن نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارند.

وی، ایجاد اختلال در جامعه را از اهداف جنگ رسانه‌ای استکبار دانست و تاکید کرد: دشمن هیچ روزنه‌ای برای ایجاد اختلال در کشور پیدا نکرده و در این راستا روی به ایجاد اختلال در اراده‌ها و باورها آورده که رسانه‌ها بابد در این عرصه نقش آفرینی کنند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به محتوا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد:دشمن در تحریم‌ها و انواع توطئه‌ها و ترفندها شکست خورده و اکنون هیچ روزنه‌ای برای تحقق اهداف خود جزء جنگ اراده‌ها یافت نکرده است.

خدادی، با تاکید بر توجه به رسانه شناسی بیان کرد: آن چیزی که درماهیت و کارکرد رسانه‌ها مود توجه قرار دارد رسانه شناسی است

وی با تاکید بر ارتقا و افزایش مهارت رسانه‌ای گفت: مهارت رسانه‌ای در شناخت مخاطب، موضوع و نحوه ورود به تولید موضوع متناسب با نیاز جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای این کار باید اطلاعات از حالت ویوز به نیوز تبدیل شود خاطر نشان کرد: این تحقق این مهم باید اطلاعات عینی و باورپذیر منجر به قضاوت و این قضاوت منجر به تصمیم و تصمیم عملی شود.

خدادی با اشاره به اینکه کارکرد رسانه ۲ شاخص تعیین کننده دارد افزود: یک شاخص آن مخاطب شناسی است یعنی اطلاعات متناسب با نیاز مخاطب در راستای برداشته شدن انحصار رسانه‌ای و شاخص دوم محتوای رسانه است به میزانی که محتوا اثر گذار باشد تولید می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که جهان بر این باور است که قدرت اصلی ایران افکار عمومی مردم است گفت: جریان رسانه امروز ما هم در دنیا قدرت‌های جهانی براین باور هستند که قدرت اصلی ایران افکار عمومی ایران است اراده، اعتقادات، همبستگی، مقاومت، توانایی و توانمندی ایران قدرت اراده‌های مردم است.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این اراده برگرفته از ایمان و اعتقادات مردم است تصریح کرد: برای همین است که رئیس جمهوری آمریکا قبل از اینکه در محل کار حاضر شود کار رسانه‌ای و تولید محتوا می‌کند.

خدادی، با بیان اینکه قدرتهای رسانه‌ای بزرگ در دنیا بسیج شدند و روش و مدل مواجه با ما را تغییر دادند افزود: در بسیاری از موارد در موضوعاتی که مربوط به ایران است ما با سکوت رسانه‌ای، در جایی با اختلال رسانه‌ای و ایجاد تردید رسانه‌ای در افکار عمومی روبه رو هستیم.

وی با اشاره به توقیف نفتکش ایران توسط انگلیس خاطر نشان کرد: یک کشتی در دورترین نقطه دنیا به بهانه‌ای توقیف می شود که نه سندی برای آن دارند و نه ادعای آنها منطبق است و اگر قرار بود این کشتی به سوریه برود می‌توانست از کوتاه‌ترین مسیر برود چرا باید دور بزند و همه جریان رسانه‌ای دنیا این مهم را تبلیغ و منعکس می‌کنند ولی جایی که باید پاسخ این موضوع باشد نه تنها منتشر نمی‌شود بلکه پاسخ با پاسخ بعدی مواجه می‌شود و دفاع یک جانبه از یک اتهام صورت می‌گیرد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تولید محور و محتوا تصریح کرد: راه مقابله با موضوع یاد شده این است که رسانه‌های ایرانی در گام نخست تولید محور شوند، اطلاعات تولید کنند، مخاطب محور شوند و بدانند برای چه کسانی تولید می‌کنند.

خدادی، افزود:رسانه‌ها باید فرآورده سازی در اطلاعات کنند و اطلاعات را به لایه‌های متفاوت با ارزش افزوده اطلاعاتی که اطلاعات عینی و باور پذیر متناسب با مخاطب که نیازهای متفاوت و متناسب با مخاطب که نیازهای متفاوت دارند تبدیل کنند.

وی از تشکیل شورای تبلیغات و اطلاع رسانی اقتصادی در استان‌ها خبر داد و بیان کرد: براساس مصوبه شورای تبلیغات و اطلاع رسانی اقتصادی کشور که ریاست آن با وزیر کشور است و همه دستگاهها در آن حضور دارند در استانها شورایی متناظر با همین ماموریت تشکیل شده است.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف این شورا را هماهنگی بین همه دستگاهها در مواجه با پاسخ گفتن و اطلاع رسانی در مورد مسائل جاری اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد: در جنگ تحمیلی اقتصادی ،مختل کردن زندگی مردم است تا بر معیشت و اوضاع اقتصادی مردم فشار وارد شود.

خدادی با تاکید بر هماهنگی دستگاه‌ها بر اساس ظرفیت رسانه‌ای در مقابله با جنگ تحمیلی اقتصادی افزود: عزم و اراده ملت ایران در حمله مستقیم نظامی به ایران ثابت شده و الان هم این اتفاق می‌افتد ولی امروز به هماهنگی نیاز دارد که بخش زیادی از آن ظرفیت رسانه‌ای کشور و دستگاههاست که باید در کنار هم یک همکاری دو سویه‌ای شکل بگیرد و در استان‌ها خط ارتباطی دوجانبه‌ای تشکیل شود.

وی بیان کرد: همه رسانه‌ها از جناح‌های مختلف دستگاههای مختلف این آمادگی دارند که در یک همگرایی مقاومت مردم ایران را در آن سهم نقش و اثر داشته باشند و بتوانیم در این شرایط که کشور ما شاهد صحنه یک آزمون دیگری شده برای حفظ تمامیت و کیان و آرمانهای انقلاب اسلامی یک بار دیگر به اثبات برسانند.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر