خلیج فارس متلاطم می‌شود/ کاهش تدریجی دمای هوا در استان بوشهر | ليمر
خلاصه

کارشناس هواشناسی:

خلیج فارس متلاطم می‌شود/ کاهش تدریجی دمای هوا در استان بوشهر

لیمر: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از کاهش تدریجی دمای هوا در استان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: خلیج فارس طی ساعاتی مواج و متلاطم خواهد بود.

به گزارش لیمر پیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی امروز تا اواسط هفته به سبب وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی، خلیج فارس طی ساعاتی مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: همچنین وزش باد و تلاطم دریا در سواحل جنوبی بویژه منطقه مطاف از شدت بیشتری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در ساعاتی از عصر امروز و فردا به سبب وزش باد بر روی مناطق جنوبی خوزستان و عراق، احتمال خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و غبارآلود شدن شمال خلیج فارس و سواحل شمالی استان دور از انتظار نیست.

مساعدی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود از روز یکشنبه در اکثر نقاط استان بیشینه دمای هوا به تدریج کاهش یابد. افزود: در ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری در برخی نقاط همراه با غبار محلی، بر روی سواحل و دریا همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و بر روی دریا طی ساعاتی تا ۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی گفت: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰ و دور از ساحل گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر، سواحل مرکزی و جنوبی استان ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ و دور از ساحل گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر