دستور دادستانی گناوه برای توقیف یک پروژه | ليمر
خلاصه

دستور دادستانی گناوه برای توقیف یک پروژه

خلیج فارس: دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: عملیات اجرایی یک طرح در روستای چاهک از توابع این شهرستان بدلیل اعتراض های مردم و گزارش های واصله در رعایت نکردن ضوابط قانونی متوقف شد.

به گزارش لیمر؛ حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این ارتباط چندین نفر از کارکنان مرتبط از ادارات مختلف احضار و دستور بررسی جامع و کامل به ضابطین خاص صادر شده است.

دادستانی گناوه دستور توقیف عملیات اجرایی یک طرح را صادر کرد

وی اظهار داشت: دادستانی در صورت احراز قصور از سوی شخص حقیقی یا حقوقی در اجرای این طرح، بدون اغماض برخورد شدید کرده و نتیجه اقدام های صورت گرفته را به اطلاع مردم خواهد رساند.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: متوقف شدن این طرح در راستای جلسه های متعدد کمیسیون صیانت از اراضی این شهرستان که با حضور ادارات متولی و روسای آنان برگزار شد و ضمن تاکید بر دقت بر حفظ و صیانت از اراضی و بیت المال تذکر لازم داده شد.

وی افزود: اجرای هرگونه طرح توسط هر شخص حقیقی و حقوقی باید مجوز و استعلام های لازم انجام شده باشد و ادارات مرتبط بر روند وضعیت پیشرفت آن بصورت مستمر نظارت کنند و چنانچه اقدامی صورت نگیرد، فسخ قرارداد شود.

مردم روستای گردشگری چاهک گناوه و شمار زیادی از فعالان و دوستداران محیط زیست در چند روز اخیر در اعتراض به اجرای طرح تولید و تکثیر لارو میگو در این منطقه با تجمع کردن خواستار متوقف شدن آن شدند.

آنان اظهار داشتند: زمین واگذار شده برای اجرای این طرح در طبیعت بکر و منحصر بفرد این روستای ساحلی که سالانه پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی است، قابل توجیه نیست.

آنان همچنین اجرای چنین طرحی را افزون بر خطرات محیط زیستی در توسعه صنعت گردشگری که مورد تاکید دولت و باعث شکوفایی اقتصادی منطقه می شود در تضاد دانستند و خواستار انتقال آن به نقطه دیگری از شهرستان از جمله در شهرک شیلاتی رودشور بخش ریگ شدند.

مردم روستای چاهک می گویند: این نقطه در فصل زمستان و بهار محل تفریح مردم این شهرستان و گردشگران دیگر نقاط کشور است و در تمام ایام جزو مراتع و محل نگهداری احشام، آبشخور و آبریز نخیلات و پناهگاه امنی جهت پرندگان بومی و دریایی مهاجر و محل عبور دام اهالی که تنها شغل آنان بوده، بشمار می‌آید.

نظر شما

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر