دستور دادستانی گناوه برای توقیف یک پروژه | ليمر
خلاصه

دستور دادستانی گناوه برای توقیف یک پروژه

خلیج فارس: دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: عملیات اجرایی یک طرح در روستای چاهک از توابع این شهرستان بدلیل اعتراض های مردم و گزارش های واصله در رعایت نکردن ضوابط قانونی متوقف شد.

به گزارش لیمر؛ حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این ارتباط چندین نفر از کارکنان مرتبط از ادارات مختلف احضار و دستور بررسی جامع و کامل به ضابطین خاص صادر شده است.

دادستانی گناوه دستور توقیف عملیات اجرایی یک طرح را صادر کرد

وی اظهار داشت: دادستانی در صورت احراز قصور از سوی شخص حقیقی یا حقوقی در اجرای این طرح، بدون اغماض برخورد شدید کرده و نتیجه اقدام های صورت گرفته را به اطلاع مردم خواهد رساند.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: متوقف شدن این طرح در راستای جلسه های متعدد کمیسیون صیانت از اراضی این شهرستان که با حضور ادارات متولی و روسای آنان برگزار شد و ضمن تاکید بر دقت بر حفظ و صیانت از اراضی و بیت المال تذکر لازم داده شد.

وی افزود: اجرای هرگونه طرح توسط هر شخص حقیقی و حقوقی باید مجوز و استعلام های لازم انجام شده باشد و ادارات مرتبط بر روند وضعیت پیشرفت آن بصورت مستمر نظارت کنند و چنانچه اقدامی صورت نگیرد، فسخ قرارداد شود.

مردم روستای گردشگری چاهک گناوه و شمار زیادی از فعالان و دوستداران محیط زیست در چند روز اخیر در اعتراض به اجرای طرح تولید و تکثیر لارو میگو در این منطقه با تجمع کردن خواستار متوقف شدن آن شدند.

آنان اظهار داشتند: زمین واگذار شده برای اجرای این طرح در طبیعت بکر و منحصر بفرد این روستای ساحلی که سالانه پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی است، قابل توجیه نیست.

آنان همچنین اجرای چنین طرحی را افزون بر خطرات محیط زیستی در توسعه صنعت گردشگری که مورد تاکید دولت و باعث شکوفایی اقتصادی منطقه می شود در تضاد دانستند و خواستار انتقال آن به نقطه دیگری از شهرستان از جمله در شهرک شیلاتی رودشور بخش ریگ شدند.

مردم روستای چاهک می گویند: این نقطه در فصل زمستان و بهار محل تفریح مردم این شهرستان و گردشگران دیگر نقاط کشور است و در تمام ایام جزو مراتع و محل نگهداری احشام، آبشخور و آبریز نخیلات و پناهگاه امنی جهت پرندگان بومی و دریایی مهاجر و محل عبور دام اهالی که تنها شغل آنان بوده، بشمار می‌آید.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر