خلاصه

اعضای هیات‌های نظارت بر انتخابات شهرستانها در استان بوشهر تعیین شدند

لیمر:سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر از تعیین اعضای هیات‌های نظارت بر انتخابات شهرستانها در استان بوشهر خبر داد.
اعضای هیات‌های نظارت بر انتخابات شهرستانها در استان بوشهر تعیین شدند

به گزارش لیمر: خلیل رضایی صبح امروز در مع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای ماده ۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۶ قانون نظارت شورای نگهبان، احکام اعضای هیاتهای نظارت بر انتخابات مجلس یازدهم در شهرستان‌های دهگانه استان از طرف هیات مرکزی صادر شد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر ضمن اشاره به روند قانونی و نحوه انتخاب اعضای هیاتهای مذکور گفت: هیات نظارت استان، طبق قانون از بین اقشار مختلف و معتمدین، افراد تحصیل کرده و دارای تجربه در امر برگزاری انتخابات، از هر شهرستان ۶ نفر را به هیات مرکزی نظارت معرفی و در نهایت وفق مقررات و شاخص‌های قانونی، اقدام به صدور حکم سه نفر از افراد پیشنهادی شده است.

وی با تاکید به التزام عملی اعضای هیاتهای نظارت نسبت به رعایت قانون، بی‌طرفی در انتخابات و عدم جانبداری از داوطلبان را اشاره و خاطرنشان کرد: اعضای هیات نطارت استان و شهرستانها، به عنوان بازوان شورای نگهبان، تمام توان خود را، جهت نظارت مؤثر بر جریان انتخابات در همه سطوح و جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها به ارکان نطام و صیانت از رأی مردم بکار خواهد برد.

رضایی افزود: فعالیت‌های غیر قانونی از جمله تبلیغات زود هنگام کاندیداهای احتمالی توسط شبکه نظارت و نهادهای مربوطه و همچنین کمیته پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی رصد و قطعاً طبق ضوابط و قوانین انتخاباتی بر خورد لازم صورت خواهد گرفت.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر از آحاد مردم شریف استان در خواست مساعدت به منظور دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی کرد و گفت: هیاتهای نظارت آمادگی لازم جهت دریافت گزارشات مردمی تخلفات و جرائم انتخاباتی در سراسر استان داشته و هم استانی‌های گرامی می‌توانند گزارش و مستندات خود را به دفاتر نطارتی شورای نگهبان در استان و شهرستانها تحویل نمایند.