خلاصه

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان:

عاشورا یک حادثه زودگذر نبود/ مکتب حسینی تا پایان تاریخ ادامه دارد

لیمر: نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عاشورا یک حادثه زودگذر نبود که فراموش شود گفت: عاشورا یک جریان تاریخی بود که تا پایان تاریخ می درخشد و ادامه دارد.

به گزارش لیمر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری سه‌شنبه‌شب در مراسم دهه آخر صفر در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر اظهار داشت: قیام عاشورا درس‌های بسیار بزرگی برای همه تاریخ داشت و آموزه‌های عاشورا باید مد نظر باشد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عاشورا به همه جهان آموخت که دینداری هزینه دارد، خاطرنشان کرد: حادثه عاشورا یک مکتب فکری است و با امروز جامعه ما ارتباط و پیوستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه دو دیدگاه در مورد عاشورا وجود دارد، افزود: دیدگاه انحرافی که این حادثه را دعوایی قبیله‌ای و مربوط به جهان عرب می‌داند، طرفداران کمی دارد و دیدگاه دوم که عاشورا را همچون جریان رودخانه‌ای در طول تاریخ می‌داند در حال حرکت و جوشش است‌.

آیت‌الله حسینی بوشهری اضافه کرد: چهار عنصر کلیدی در پیدایش حادثه کربلا اثرگذار بوده و نقش کلیدی داشتند که شامل ولایت گریزی، دین ستیزی، عدالت ستیزی و تقدس زدایی است.

وی یکی دیگر از پیام‌های عاشورا را امام محور بودن جامعه دانست و بیان کرد: عاشورا به ما آموخت امام محور جامعه است همان گونه که ام البنین (س)می دانست و همه فرزندانش را فدای امام حسین کرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از درس‌های کربلا این است که تعداد افراد در مبارزه حق و باطل اهمیتی ندارد ادامه داد:کم بودن نفرات نباید انسان را از ورود به میدان مبارزه باز دارد. تعداد کم با اراده استوار یارای استقامت در برابر ابرقدرت‌ها را دارد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: برای اصلاح فضای جامعه چه امر به معروف و چه در مبارزه با فساد و چه ابرقدرت ها باید درس امام حسین را سرلوحه قرار دهیم که در مسیر درست از کمی نفرات نهراسیم.