خلاصه

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:

ثبت ۶۹ تخلف از مراکز تشخیص درمان در بوشهر

لیمر: مدیرکل بیمه سلامت و خدمات درمانی استان بوشهر از بازرسی مراکز درمانی تحت پوشش بیمه سلامت خبر داد و گفت: در سال جاری از ۴۵۳ موسسه تشخیص درمانی استان بوشهر، ۶۰۰ بازدید به‌عمل‌آمده که درنهایت ۶۹ تخلف از این مؤسسات ثبت‌شده است.

به گزارش لیمر: پرویز رمضانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان بوشهر با تبریک هفته سلامت اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که ۶۸ درصد از بیمه‌شدگان روستاییان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت و خدمات درمانی استان بوشهر گفت: در شش ماه گذشته سال جاری، افراد تحت پوشش بیمه سلامت، دو میلیون و ۲۴۰ هزار بار به مراکز درمانی مراجعه داشته‌اند که ۳۲ هزار نفر از این افراد بستری‌شده‌اند.

قرارداد با ۴۷۰ مرکز تشخیص درمانی

وی از قرارداد بیمه سلامت با ۴۷۰ موسسه تشخیص درمانی خبر داد و ابراز کرد: بیش از ۲۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش بیمه سلامت دارای بیش از یک دفترچه درمانی هستند که قرار است در همپوشانی آینده، سایر دفترچه‌ها باطل شود.

وی افزود: در سال جاری با احتساب شهریور و مهرماه، ماهیانه بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مؤسسات طرف قرارداد پرداخت‌شده یا در آینده‌ای نزدیک پرداخت خواهد شد.

رمضانی با اشاره به بیشترین هزینه‌های صورت گرفته در بیمه سلامت، بیان کرد: ۵۴ درصد از هزینه‌های بیمه‌ای مربوط به بستری و ۱۷ درصد مربوط به دریافت دارو از داروخانه‌ها بوده است.

فرصت ۶ ماهه برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت و خدمات درمانی استان بوشهر تصریح کرد: افراد تحت پوشش بیمه سلامت تا ۶ ماه آینده فرصت دارند، برای استفاده رایگان یا نیم‌بها از خدمات بیمه‌ای سلامت، به سایت بیمه سلامت مراجعه کنند و فرم خود اظهاری بضاعت مالی را پر کنند؛ بعدازاین مدت تعیین‌شده افراد باید همه هزینه‌های بیمه‌ای را پرداخت کنند.

ثبت ۶۹ تخلف از مراکز تشخیص درمان

وی از بازرسی مراکز درمانی تحت پوشش بیمه سلامت خبر داد و گفت: در سال جاری از ۴۵۳ موسسه تشخیص درمانی استان بوشهر، ۶۰۰ بازدید به‌عمل‌آمده که درنهایت ۶۹ تخلف از این مؤسسات ثبت‌شده است.

مدیرکل بیمه سلامت و خدمات درمانی استان بوشهر با اشاره به طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان بوشهر، اظهار کرد: تاکنون سه شهرستان دشتی، دیلم و گناوه تحت پوشش این طرح قرارگرفته‌اند و تا پایان سال نیز تمام مراکز بیمارستانی و درمانی استان بوشهر به سامانه نسخه‌نویسی الکترونیکی متصل می‌شوند.

رمضانی با اشاره به پرداخت بخش اعظمی از هزینه‌ها توسط بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بیمه سلامت در بخش بستری ۹۰ درصد و در بخش سرپایی ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: برای بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت، انجام اموراتی همچون شیمی‌درمانی در بیمارستان‌های دولتی به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

هشدار به داروخانه ها

مدیرکل بیمه سلامت و خدمات درمانی استان بوشهر در خصوص دریافت هزینه اضافه بر دارو در داروخانه‌ها، بیان کرد: داروخانه‌ها می‌توانند فقط تا سقف پنج هزار و ۱۰۰ تومان به ازای نسخه‌پیچی و کنترل دارو توسط دکتر داروساز به‌عنوان هزینه فنی و حق‌الزحمه از بیماران دریافت کنند و بالاتر از این نرخ غیرقانونی است.