خلاصه

رمز موفقیت انقلاب در مقیاس جهانی ایثار و شهادت است

لیمر: فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و ۲ هزار شهید استان و یادواره‌های شهدا گفت: در آستانه برگزاری کنگره یادواره‌های مختلفی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش لیمر:، سردار علی رزمجو ظهرامروز در جمع اعضا ستاد برگزاری یادواره شهدا شهرستان دشتستان با بیان اینکه کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر دی ماه امسال برگزار می‌شود اظهار داشت: در آستانه برگزاری این کنگره یادواره‌های مختلفی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خاطر نشان کرد:شهدای والامقام با اتکاء به ایمان الهی برای دفاع از اسلام، انقلاب، ارزش‌های انقلابی و حراست از میهن اسلامی وارد عرصه جنگ ۸ ساله شدند که باید این فرهنگ در جامعه جاری باشد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، شهدا و جان‌فشانی آنان را سبب آسایش، آرامش و اقتدار جامعه دانست و تصریح کرد: توجه به شهدا سبب آرامش انسان می‌شود که در این راستا جامعه و همه مردم به فرهنگ و منش شهداء نیاز ندارند.

سردار رزمجو ایثار و شهادت را رمز موفقیت ایران اسلامی دانست و بیان کرد: رمز موفقیت انقلاب در مقیاس جهانی، ایثار و شهادت است که برای احیاء فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج آن باید در هر پست و مقامی که هستیم تلاش شود.

وی راه حل مشکلات آسیب‌های اجتماعی را تبیین و ترویج فرهنگ شهدا دانست و افزود: امروزه ناهنجاری‌های اجتماعی جامعه ریشه در کجا دارد؟ و مطمئن باشید اگر فرهنگ شهدا در کشور رقم بخورد شرایط اجتماعی جامعه کاملا با الان متفاوت می‌شود و باید این را بپذیریم که مشکلات اجتماعی جامعه از این است که از برخی بخش‌های فرهنگی شهداء فاصله گرفته‌ایم و ضربه دیده‌ایم.

دبیر اجرایی کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر گفت: هر برنامه‌ای که با اسم ستاد یادواره شهدا شهرستان دشتستان می‌خواهد اجرا شود باید قبل از کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان باشد.

سردار رزمجو همچنین تاکید کرد: سخنوران و مداحان باید در یادواره‌های شهداء در خصوص شخصیت شهدا و ایثار و شهادت صحبت کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد برگزاری یادواره شهدا شهرستان دشتستان نیز ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط ستاد اجرایی این یادواره اظهار داشت: هرچه ما برای شهدا کار کنیم کم کرده‌ایم و در واقع شهدا هیچ نیازی به ما ندارند، این ما هستیم که به آنها احتیاج داریم چون هویت جامعه اسلامی و شهرها و روستاها شهدا هستند که باید آن را شکل دهیم.

امام جمعه برازجان خاطر نشان کرد: این اقدامات مهم در راستای فرهنگ سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال آن به نسل جوان می‌باشد.

حجت ‌الاسلام مصلح افزود: نسل‌های آینده باید بدانند در راه انقلاب چه ایثارگری و فداکاری‌هایی انجام شده است تا بتوانند از این انقلاب محافظت و نگه‌داری کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد برگزاری یادواره شهدا شهرستان دشتستان تصریح کرد: در راستای برگزاری این یادواره عظیم باید کارهای ماندگاری در انجام شود و مقدار زیادی از هزینه‌ها را باید خرج کارهای ماندگار کرد.

وی بیان کرد: نصب تصاویر شهدا در ادارات، مدارس و ورودی شهرها و روستاها می‌تواند از جمله کارهای ماندگاری باشد که در برگزاری این یادواره انجام شده است.