خلاصه

کشف ۹۰هزار آمپول جوان‌سازی پوست و مکمل آمریکایی قاچاق در«دیر»

لیمر: ناظر گمرکات استان بوشهر از کشف هم‌زمان حدود ۹۰ هزار عدد قرص مکمل غذایی قاچاق و همچنین ۴۳۲ عدد آمپول جوان‌سازی پوست (آب‌رسان) قاچاق با هوشیاری کارکنان گمرک در گمرک دیر خبر داد.

به گزارش لیمر: بهروز قره بیگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قاچاقچیان قصد داشتند کالاهای یادشده را بدون اخذ مجوزهای لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط وارد کشور کنند که با هوشیاری کارکنان گمرک مواجه شده و کالای آن کشف و ضبط گردید.

ناظر گمرکات استان بوشهر افزود: در دو محموله کشف‌شده تعداد ۴۳۲ عدد آمپول ده میلی‌متری جوان‌سازی پوست به ارزش تقریبی ۲۵۹ میلیون ریال کشف و ضبط گردید.

مدیرکل گمرک بوشهر عنوان کرد: همچنین در همین گمرک و از موتور لنج دیگر تعداد ۸۹ هزار و ۱۱۰ عدد قرص مکمل غذایی قاچاق و ۸۴ بشکه مکمل غذایی به‌صورت ژله‌ای ساخت کشور آمریکا از چشمان تیزبین کارکنان گمرک پنهان نماند.

قره بیگی افزود: مکمل غذایی مکشوفه تحت ۲۴ برند مختلف آمریکایی در قالب ۹۱۶ قوطی و ۸۴ بشکه یک لیتری و به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال است.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر یادآورشد: در همین راستا کالاهای مکشوفه یادشده پس از تنظیم صورت‌جلسه کشف، تشکیل پرونده و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

وی بابیان اینکه اولویت‌های گمرک مبارزه با قاچاق کالا به‌ویژه ممانعت از ورود کالاهای ممنوعه و بدون مجوز به کشور است ، خاطرنشان کرد: در همین راستا مأموران و کارکنان گمرکات استان بوشهر با حساسیت و هوشیاری بالا همواره سعی کرده‌اند به‌عنوان مرزبانان اقتصادی کشور در امر مبارزه با قاچاق کالا پیش‌قدم باشند.

منبع: فارس