خلاصه

امام جمعه گناوه:

گناوه برای حضور گردشگران آماده شود/ لزوم افزایش ماندگاری مسافران

لیمر: امام جمعه گناوه گفت: مسئولان شهرستان گناوه برای حضور مسافران و گردشگران در این شهرستان برنامه ریزی و کمک و مقدمات را آماده کنند.

به گزارش لیمر،حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری با تقدیر از تلاش های و زحمات فرماندار پیشین و آرزوی موفقیت برای فرماندار جدید شهرستان گناوه اظهار داشت: در ایام عزادری محرم و صفر مردم مومن و متدین ایران اسلامی علیرغم همه مشکلات اقتصادی موجود تمام هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و با دل و جان برای اهل بیت و در راس آنها امام حسین (ع) به احیاء عاشورا و برگزاری مراسم ها و آیین های عزاداری پرداختند.

وی افزود: به رغم همه تلاش های دشمنان در کمرنگ کردن پیاده روی اربعین وایجاد رعب و وحشت به دلیل تنش های اخیر عراق اما پیاده روی عظیم اربعین امسال با وحدت و همدلی و تکریم و احترام به بهترین نحو ممکن برگزار شد.

امام جمعه گناوه با تقدیر از تلاش‌های همه مسئولان، نیروهای انتظامی و نظامی و مردم در برگزاری پیاده‌روی اربعین گفت: از کارهای بسیار خوب امسال توسط دولت حذف روادید پیاده روی اربعین بود که تاثیر بسیار زیادی در حضورگسترده تر مشتاقان و عاشقان امام حسین (ع) در این پیاده روی داشت.

وی ادامه داد: مردم شهرستان گناوه در دریای بی کران حسینی و در برگزاری عزاداری ها در ایام محرم و هم در پیاده روی اربعین و برپایی موکب ها مشارکت بسیار خوبی داشتند و با برپایی ۱۱ موکب برای پذیرایی از زائران حسینی از سوی مردم شهرستان گناوه در ایام اربعین خدمت رسانی به بهترین شکل ممکن انجام شد.

رکنی حسینی با اشاره به در پیش بودن روز دانش آموز گفت: ۱۳ آبان از روزهای مهم در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است که سه مناسبت مهم تبعید امام به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز را در خود جای داده است.

امام جمعه گناوه خاطر نشان کرد: امروز همه تهدیدها و تحریم های دشمنان علیه کشورمان به دلیل خباثت و عداوت شیطان بزرگ آمریکا با ملت بزرگ ایران اسلامی است.

وی با اشاره به هفته پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل به عنوان یک عامل بازدارنده و کاهش دهنده آسیب هاو نیاز امروز جامعه برای مقابله با تهاجم فرهنگی و نرم دشمنان است و به عنوان مقابله غیرمسلحانه با حمله فرهنگی دشمنان خواهد بود.

وی با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور ما پایین است و بسیاری از عوامل از جمله مسائل و مشکلات در نشر و چاپ کتاب در کشور باعث گرانی کتاب و کاهش سرانه مطالعه شده است.

رکنی حسینی بیان کرد: خانواده ها، مسئولان، رسانه ها و همه وظیفه فرهنگ سازی و ترویج هر بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی رابر عهده دارند و باید کوشید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی گفت: پرداختن بیش از حد به فضای مجازی باعث دورر شدن از کتاب و کتابخوانی در کشور شده است که باید این رویه را تغییر داد.

امام جمعه گناوه پیرامون ستاد خدمات سفر نیز گفت: مسئولان شهرستان گناوه از هم اکنون برای حضور مسافران و گردشگران در شهرستان برنامه ریزی و کمک و مقدمات را آماده کنند تا بتوانیم میزبان خوبی برای مسافران و گردشگران در شهرستان باشیم.

تشریح برنامه ۱۳ آبان

ضرغام مردانی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گناوه گفت: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که امسال با توجه به توطئه های دشمنان بخصوص شیطان بزرگ آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود:شعار سراسری ۱۳ آبان امسال «استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا» تعیین شده است.

مردانی بیان کرد: راهپیمایی ۱۳ آبان در گناوه ساعت ۹و ۳۰ دقیقه صبح ازمحل یادمان شهدای گمنام آغاز و تا مصلی جمعه ادامه دارد وسخنران مراسم حجت الاسلام آشناگر امام جمعه موقت گناوه خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گناوه گفت: شروع راهپیمایی در بندرریگ نیز ساعت ۹ صبح از درب دبیرستان حضرت معصومه (س) تا حسینیه امام جعفر صادق (ع) وسخنران مراسم حجت الاسلام هاشمی منش امام جمعه بندرریگ خواهد بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان گناوه پیرامون خدمات ارائه شده در موکب های شهرستان در اربعین حسینی اظهار داشت: در ایام اربعین امسال ۱۱ موکب از شهرستان گناوه جهت ارائه خدمات به زائران حسینی در داخل کشور و یا در کشور عراق مستقر شدند.

وی فزود: از این موکب ها ۲ موکب در داخل کشور و ۹ موکب در کشور عراق با تشکیل کمیته های مختلف اسکان،هماهنگی، خواهران، تداراکات، حمل و نقل، تغذیه، بهداشت و فرهنگی به ارائه خدمات پرداختند.

مردانی گفت: اسکان بیش از ۱۵۰ هزار نفر و نیز پذیرایی صبحانه و نهار و شام ۲۰۰ هزارنفر از زائران حسینی در موکب های شهرستان گناوه در اربعین امسال انجام شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان گناوه ادامه داد: از جمله خدمات صورت گرفته امسال توسط موکب های شهرستان ارائه خدمات فرهنگی بخصوص اجرای طرح نائب الشهید توسط زائران بود که بسیار خوب انجام شد.

جذب گردشگر و ماندگاری مسافر

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرسان گناوه در این جلسه با اشاره به حضور گردشگران و مسافران در شهرستان با مساعد شدن هوا اظهار داشت: شهرستان گناوه از شهرستان های گردشگرپذیر در کشور و استان محسوب می شود و وضعیت این شهرستان در این حوزه با شهرستان های دیگر استان به دلیل حجم حضور مسافر و گردشگر متفاوت است.

حمزه بهاگیر افزود: همه ساله استان بوشهر در حوزه جذب گردشگر و آمار مسافران رتبه خوبی را در کشور بدست می آورد که بیشترین تاثیر در این رتبه را شهرستان گناوه دارد.

وی گفت: شهرستان گناوه به دلیل برخورداری از جاذبه های گردشگری، ساحل زیبا و بازار تجاری مناسب در سراسر کشور شناخته شده است و هر ساله مسافران از نقاط مختلف کشور به این شهرستان سفر می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت صنعت گردشگری و وجود ظرفیت های فراوان این صنعت در شهرستان از مدیران استانی و شهرستانی می خواهیم توجه بیشتری به حوزه گردشگری در شهرستان گناوه داشته باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: برای جذب گردشگر و ماندگاری مسافر به شهرستان نیاز به برنامه ریزی است تابا این برنامه ریزی ها و ایجاد زیرساخت های مناسب در شهرستان ماندگاری مسافر ان را در شهرستان بیشتر کرده و از این فرصت برای رونق اقتصادی منطقه بهره برد.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری های گناوه و بندرریگ در این زمینه تاثیر زیادی دارند که ضمن تقدیر از تلاش های آنها تقاضا می شود شهرستان را برای حضور مسافران و گردشگران و برنامه ریزی در این زمینه آماده کنند.

وی گفت: از کارهای خوبی که در سا ل گذشته در ایام نوروز و بارندگی ها انجام شد علاوه بر سالن های سرپوشیده جهت اسکان مسافران قرارگرفتن مصلی جمعه در اختیار مسافران با هماهنگی بسیار خوب امام جمعه گناوه بود که قابل تقدیر است.

بهاگیر تصریح کرد: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان گناوه به صورت دائمی فعال است ولی در ایام نوروز و روزهای پیک مسافر فعالیت این ستاد افزایش می یابد.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد با تشکیل منظم جلسات ستاد و تشکیل کمیته ها، برنامه ریزی مناسب و رفع نواقصات و همکاری کمیته های ستاد هماهنگی خدمات سفر در ایام نوروز و ایام باقی مانده سال خدمات بهتر و شایسته تری به مسافران و گردشگران ارائه دهیم.

در این جلسه رئیس ادارات آموزش و پرورش، کتابخانه های عمومی و اوقاف و امور خیریه گزارشی از برنامه‌های ادارات مربوطه در هفته های پیش رو ارائه کردند.