خلاصه

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

رشته‌های مهارتی در جنوب استان بوشهر متناسب با نیاز صنعت باشد

لیمر: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت مهارت و کارآفرینی را یک ضرورت دانست و گفت: رشته‌های مهارتی در جنوب استان بوشهر متناسب با نیاز صنعت باشد.

به گزارش لیمر، علی اوسط هاشمی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان در شهر بنک اظهار داشت: روی آوردن به ثروت ملی به مرجعیت کارآفرینان و افزایش قدرت مهارت و کارآفرینی می‌تواند بستر را برای برون رفت از مشکلات و حل مشکل اشتغال تا حد زیادی فراهم کند.

وی بیان نمود: باید نگرش مردم و مسئولان به مقوله مهارت تغییر کند و وزن مهارت اجتماعی بالا رود که بهترین مکان برای تحقق این مهم مراکز آموزش فنی و حرفه ای است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت های استان بوشهر بویژه شهرستان‌های صنعتی کنگان و عسلویه اظهار داشت: استان‌هایی مانند بوشهر و شهرستان‌های جنوبی آن در برخی مهارت‌ها در قامت ملی می‌توانند به عنوان یک برند ایفای نقش کنند.

هاشمی افزود: کنگان یکی از مراکز آموزشی مهم فنی و حرفه‌ای است که می‌تواند نقش مرجعیت در مهارت را عهده دار شود.

وی تاکید کرد: رشته های آموزشی در حوزه مهارت در این منطقه بایستی متناسب با نیاز صنعت در زمان حاضر و آینده همراه با دانش روز و استفاده از ظرفیت جوانان باشد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کنگان نیز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از هزار و ۴۰۰ نفر از آموزش های لازم برخوردار شدند.

محمدجواد کاشفی افزود: این کارآموزان در قالب ۹۷ حرفه در ۱۰ رشته آموزشی آموزش دیدند.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور از نمایشگاه تولیدات کارآموزان فنی و حرفه ای بازدید کرد.

تعدادی از نیروهای تعدیل شده یکی از پتروشیمی‌های منطقه مقابل مرکز فنی و حرفه‌ای تجمع و با هاشمی گفتگو کردند.