خلاصه

بزرگترین پیاده‌روی جنوب کشور در «دشتستان» آغاز شد+ عکس

لیمر:به مناسبت شهادت امام رضا(ع)، بزرگترین پیاده‌روی جنوب کشور با حضور هزاران نفر از مردم دشتستان در برازجان آغاز شد.

بزرگترین پیاده‌روی جنوب کشور در «دشتستان» آغاز شد+ عکس

به گزارش لیمر: همه ساله در سالروز شهادت ثامن‌الحجج، امام رضا(ع)  مراسم پیاده‌روی ولایت در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود و مردم ارادتمند ائمه اطهار(ع) با شرکت در این آیین وفاداری خود را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان می‌دهند.

اما بزرگترین پیاده روی استان بوشهر صبح امروز در حالی در برازجان آغاز شد که بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم شهرستان دشتستان در سالروز شهادت امام الرئوف علی بن موسی الرضا(ع) مسیر ۱۵ کیلومتری شهر برازجان مرکز دشتستان تا بقعه امامزاده ابراهیم که برادر امام رضا(ع) است، را به عشق ولی نعمت ملک ایران حضرت رضا(ع) پیاده می پیمایند.

 ۱۲۵ موکب آماده خدمات‌رسانی

این پیاده روی که بزرگترین پیاده روی جنوب کشور محسوب می شود، برای ششمین سال پیاپی است که مردم دشتستان در سی ام ماه صفر همگام با شرکت کنندگان در پیاده روی رضوی این مسیر را طی می کنند. به گفته رئیس سازمان تبلیغات این شهرستان، بیش از ۱۲۵ موکب مستقر در این مسیر از شرکت کنندگان در پیاده روی پذیرایی می کنند.. پیاده روی ولایت از صبح بسیار زود آغاز شد و زن، مرد، کودک و بزرگ در این پیاده روی شرکت دارند.

با وجود هوای ابری و گاه بارانی لحظه به لحظه بر خیل جمعیت حاضر در پیاده روی اضافه می شود و پیش بینی می شود که شمار زائرین از سال های پیشین بیشتر شود.

فارس