خلاصه

۸۵ درصد زیرساخت‌های کشور بدون اینترنت هم خدمات‌دهی دارند

لیمر:معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: بر اساس اعلام شورای عالی فضای مجازی، ۸۵ درصد از زیر ساخت‌های کشور با قطع اینترنت، می‌توانند خدمات خود را ادامه دهند.

به گزارش لیمر:ر، محمدرضا کایینی پیش از ظهر امروز در همایش هفته پدافند غیرعامل با اشاره به بخش های اساسی پدافند غیرعامل اظهار داشت: حفاظت از زیرساخت‌ها و صیانت از مردم دو بخش مهم و اساسی پدافند غیرعامل است.

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان داشت: وظیفه اصلی در حفظ زیرساخت‌ها بستگی به نوع زیر ساخت‌ها دارد به طور مثال استان بوشهر در موضوعات مختلف در کشور سرآمد است لذا ضرورت دارد از زیرساخت‌های موجود در این استان حفاظت شود.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های متعدد در حوزه سایبری در کشور تاکید کرد: بر اساس اعلام شورای عالی فضای مجازی ۸۵ درصد از زیرساخت‌های کشور با قطع اینترنت، می‌توانند خدمات خود را ادامه دهند.

استاندار بوشهر نیز در این همایش با اشاره به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل اظهار داشت: در حوزه امنیت ملی و پاسداری از مرزها یک لحظه غفلت هم جایز نیست، پدافند غیرعامل هم یکی از ضرورت های این بخش است که باید مد نظر قرار گیرد.

عبدالکریم گراوند با اشاره به آماری از وقوع جنگ در تاریخ بشر بیان کرد: در تاریخ ۵ هزار ساله بشری ۱۴ هزار جنگ صورت گرفه و در این میان ۴ میلیارد نفر از مردم جهان کشته شده‌اند و در این مدت تنها ۲۶۸ سال از تاریخ بشریت جنگی به وقوع نپیوسته است.

وی با بیان اینکه در قرن بیستم ۲۲۰ جنگ با ۲۰۰ میلیون کشته ثبت شده است، بیان داشت: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند «باید آمده باشیم» یک تجربه بشری است، با تدابیر مقام معظم رهبری نهاد نوپای پدافند غیرعامل شکل گرفت و امروز شاهد به ثمر رسیدن آن هستیم.

گراوند با بیان اینکه پدافند غیرعامل باید به یک گفتمان، باور، اعتقاد و هم افزایی برای حیات بخشیدن به جامعه و حفاظت از سرمایه های مادی و انسانی تبدیل شود گفت: در حوزه دفاع از کشور و نیروی انسانی همه باید با بهره‌گیری از روش‌های عالمانه و ظرفیت نخبگان عمل کنیم.

استاندار بوشهر با قدردانی از عملکرد سازمان پدافند غیرعامل و مدیران اجرایی استان در کارگروه های ذیل پدافند غیرعامل تصریح کرد: باید تلاش کنیم آمادگی‌ها در حوزه پدافند غیرعامل بیش از گذشته باشد.