کد خبر: 31127 | زمان مخابره: ۱۴:۳۱:۱۹ - شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۱ | بدون نظر | دفعات مشاهده : | چاپ خبر |

قیمت خرمای دشتستانی در بازار تهران

در حالی قیمت خرمای درجه یک در بازار کیلویی ۹۰۰۰ تومان گزارش شده که بنا به گفته رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور موجود است.

به گزارش لیمر، سید رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی درگفتگو با مهراظهارداشت: امسال خوشبختانه یا متاسفانه ماه مبارک رمضان قبل از تولید خرما در کشورمان حلول کرده است، بنابراین از خرماهای سال گذشته که در سردخانه ها نگهداری می شود، استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور موجود است، درعین حال گفت: البته غیر از خرمای مضافتی، خرماهای دیگری مثل خرما خرک در این ایام به بازار می آید که مردم می توانند از آن استفاده کنند.

نورانی با اشاره به اینکه ایران کشوری خرما خیز است به طوریکه رتبه دوم تولید خرما را در دنیا دارد، گفت: براین اساس، بسیار دور از ذهن است که مسئولان برای تنظیم بازار به سراغ واردات خرما بروند.

وی درعین حال تصریح کرد: البته اگر روزی نیاز باشد اقدام به واردات خرما کنیم، مسئولان می توانند از کشور عراق که قیمت محصول خرمایش نصف قیمت خرمای ایران است، این محصول را به کشور وارد کنند.

قیمت انواع خرما در بازار/خرمای پیارم کیلویی ۹۰۰۰ تومان!

در همین حال، حسین مهاجران رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران در رابطه با این موضوع به مهر گفت: متاسفانه سال گذشته همه کسانی که اقدام به ذخیره سازی خرما کرده بودند، متحمل خسارت شدند ،چون بنا به دلابلی در آن مقطع کسی زیاد نسبت به خریدن خرما از خود رغبتی نشان نمی داد.

وی اضافه کرد: به همین علت افراد کمتری نسبت به سال گذشته اقدام به ذخیره سازی خرما در سردخانه ها کرده اند.رئیس اتحادیه سراسری فروشندگان میوه و تره بار استان تهران درعین حال تصریح کرد: البته وقتی ۱۵ روز از ماه رمضان بگذرد ،خرمای نوبرانه به بازار خواهد آمد و از این بابت مشکلی نخواهیم داشت.

وی درخصوص قیمت فعلی خرما در بازار گفت: درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم خرمای مضافتی بین ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، قیمت هرکیلوگرم خرمای چنگالی صادراتی دورج بین ۴۲۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان، قیمت هرکیلوگرم خرمای زاهدی بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، قیمت هرکیلوگرم خرمای دشتستانی و کریدر هم بین ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان است.

مهاجران با اشاره به قیمت خرماهای صادراتی در بازار داخلی گفت: این نوع خرماها به دلیل کیفیت بالا و نوع بسته بندی که دارند با قیمت هرکیلوگرم بین ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان در بازار به فروش می روند. وی درعین حال تصریح کرد: البته قیمت هرکیلوگرم از خرمای صادراتی پیارم در بازار ۹۰۰۰ تومان است.
آخرین خبرها

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری تحليلي ليمر آزاد است