خلاصه

طهماسبی: نتایج صدا و سيما مركز بوشهر در هجدهمين جشنواره ‎ ها هدهد/مهندسی معنا؛ نیاز اصلی رسانه

لـيمر: معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگرچه تلویزیون و رادیو هویتی سیال دارد اما باور داریم که نباید به جشنواره‌ها بی‌اعتنا بود؛ صدا وسيماي مركز بوشهر به داوري بخش كميسيون هاي جشنواره راه يافت و نتایج جشنواره‌ها از سوی مخاطب نخبه و پیگیر بارها تماشا شده و ذائقه فرهنگی او را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ليمر ، کیومرث طهماسبی، معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شب گذشته، هشتم خرداد در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرهنگ را در سال جاری، اولویت اصلی و رکن رکین جامعه اسلامی دانست و اظهار کرد : برنامه‌سازان صدا و سیما سفیران فرهنگی نیرومندترین رسانه این دیار به شمار می‌روند و باید برای این رسالت الهی خویش ارج و ارزش بسیاری قایل شده و درنشر فرهنگ اصیل اسلامی، هویت دیرپای ایرانی و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی کوشا باشند .
طهماسبی افزود: این جشنواره یکی از سترگ‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور است؛ چراکه عمده جشنواره‌های ملی و رویدادهای فرهنگی در تهران متمرکز شده اند، اما جشنواره مراکز استان‌ها ماهیتی مرکزگریز داشته و به حیث ماهیت فراگیرش همه حوزه‌های دیداری، آوایی، شنیداری و نوشتاری را شامل شده و در هر دوره این هدهد بر آشیان یکی ازاستان‌های این سرزمین آسمانی فرود می‌آید .
وی جشنواره تولیدات مراکز استان‌ ها را یگانه جشنواره کلان فرهنگی عنوان کرد که می‌تواند آیینه‌ای در برابر تکثرهای قومیتی، گوناگونی‌های زبانی و فراوانی‌های فرهنگی باشد .

** جشنواره هیجدهم، جشنواره جشنواره ها نام گرفت

طهماسبی گفت: جشنواره هیجدهم به این دلیل که پس از دوره‌ای چهار ساله برگزار گردید، عرصه ظهور و بروز تنگاتنگ رقابت‌ها شده و به همین دلیل این دوره، جشنواره جشنواره ها نامیده شد .
وی با بیان اینکه کسی برای جشنواره و با انگیزه جایزه برنامه تولید نکرد و تنها ملاک، نیاز رسانه در یک روند فراگیر و مستمر بود، ادامه داد: جهت گیری تشویقی این جشنواره به حیطه مدیران محدود و منحصر نماند، بلکه عمده توجه آن قائم بر هرم تولید بود و آنچه برای ما اهمیت داشت در مرحله نخست برنامه‌ساز استانی بود و در گام‌های بعدی مدیرانی که با بدنه تولید تماسی بی‌واسطه و مستقیم داشتند .

** جشنواره صدا و سیمای مراکز استان‌ها، اکران آبروست

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با تأکید براینکه این جشنواره بر تک برنامه استوار نشده است و فرایندها و روندها را به معرض نمایش و داوری می‌گذارد، آن را اکران آبرو برشمرد و خاطرنشان کرد: می‌توان با ارزیابی فشرده این روزها هندسه متوازن سیاست گذاری‌ها را به نظاره نشست؛ هندسه ای چند ظلعی از نگاه تولیدمدار و مخاطب‌محور که افق‌های کلان رسانه ملی در هم می‌آمیزد .
وی رسالت آغازین و انجامین مراکز استانی را ساخت برنامه همراه با افزایش کیفیت و کمیت ذکر کرد و گفت: در این دوران شاهد افزایش میزان پخش بودیم؛ به‌طور تقریبی تمام شبکه‌های استانی به پخش 24 ساعته مزین شدند تا در تمام اوقات پاسخگوی نیاز مخاطب منطقه‌ای باشند و از سوی دیگر شاهد افزایش قابل توجه تولیدات استانی هستیم .

** باید ارائه محتوا با خواست مخاطب منطبق شود

طهماسبی با اشاره به اینکه رسانه ملی عرصه انتقال پیام است و این ارائه محتوا زمانی اثرگذار خواهد بود که به تغییر نگرش و دگردیسی رفتار منجر شود، مهمترین اصل در این امر را توجه کردن به خواست مخاطب عنوان کرد و گفت: در عرصه رسانه، قائل به مهندسی معنا هستیم؛ یعنی سیاست‌گذار فرهنگی باید توانایی ترسیم هندسه اجرایی را داشته باشد تا چگونگی انتقال مفهوم به مخاطب از مسیر ساختارهای مناسب و مطلوب محقق شود .
وی افزود: در این راستا در پویانمایی به دنبال معنابخشی و انتقال مفاهیم بلند فرهنگ ایرانی ـ اسلامی با زبان کودکانه بودیم تا آتیه سازان فردای ما بر پایه همین فرهنگ غنی رشد یابند .
وی رجوع به قصه‌های قرآنی، تصویرگری حکایات سعدی و آموزش اصول و فروع دین در مجموعه هایی همچون پله‌های سعادت را فرازهایی از این جد و جهد عنوان کرد .
طهماسبی ادامه داد: در مستندسازی نیز به عنوان رهیافتی در برابر معماری بی‌هویت و غرب زده کلان‌شهری، ثبت جلوه‌های معماری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفت و مستندسازان ایرانی با هدف حفظ میراث نیاکان، آیین‌های کهن و سرودهای دیرپا را ثبت کردند و جمعی دیگر از دریچه دوربین به ره آورهای نظام جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای مسئولان پرداختند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما گفت: فیلم ها و سریال ها نیز مجالی برای روایت انقلاب اسلامی و حماسه دوران هشت سال دفاع مقدس از منظر تاریخ‌نگاری اسلامی و منطقه ای با تاأکید بر قصه‌های فولک، فرازهایی از زندگی روستایی و ابعادی از زیست ایلاتی را به زبان تصویر ترجمه کرد .
طهماسبی یادآور شد: در این جشنواره که عنوان کلان ترین راهبرد ساختاری مراکز استانی را داشت، تجلی وحدت ملی را در بستر تکثر قومیت‌ها بازتعریف کردیم .
وی ادامه داد: یکی از گواهان ما در این زمینه شبکه «شما» است که در آن زبان ها، لهجه ها، گویش‌ها، پوشش‌ها، آیین‌ها، فولک‌ها و آداب‌های اقوام گوناگون یک‌به‌یک رخ می‌نماید و جلوه گری می‌کند .

** مناسک‌سازی؛ راهبردی برای اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی

طهاسبی اظهار کرد: در کنار این راهبرد کلان، درصدد مناسک‌سازی بودیم تا با اشاعه فرهنگ دینی و مذهبی بر رفتارهای اجتماعی اثرگذار باشیم؛ در این راستا راه‌انداری نهضت جمع‌خوانی قرآن کریم، تجمیع دسته‌های عزاداری و سوگواری مختلف، اشاعه سنت افطاری و پخش زنده نمازهای جماعت از حرم‌مطهر امام‌رضا(ع)، بارگاه حضرت معصومه(س) و حضرت شاه‌چراغ نمونه‌هایی ازاین نگرش است .
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما تأکید کرد: اگرچه تلویزیون و رادیو هویتی سیال و مستمر دارد اما باور داریم که نباید به جشنواره‌ها بی‌اعتنا بود؛ چراکه نتایج جشنواره‌ها از سوی مخاطب نخبه و پیگیر بارها تماشا شده، به بوته نقد گذاشته می شود و ذائقه فرهنگی او را تشکیل می‌دهد .

** فضای جشنواره، عرصه نقش‌آفرینی هنر راستین دینی ـ ایرانی است

وی یادآور شد: در سالیان گذشته در غیاب بسیاری از نیروهای متعهد، سینمای جشنواره‌ای به سمت و سویی رفت که زیان فرهنگی به بار آورد و چهره‌ای از سرزمین ما انعکاس یافت که نه شایسته بود و نه راستین .

طهماسبی گفت: باور داریم که باید در فضای جشنواره‌ها نقش‌آفرینی کرد و ساخت فیلم‌های بومی متفاوت و محتوامدار که هنر راستین دینی ـ ایرانی را جلوه گر باشد، از وظایف اصلی سازمان صدا و سیماست .
وی پیامد بلافصل این رویکرد را دریافت 285 جایزه از جشنواره‌های معتبر داخلی و بین‌المللی اعلام کرد و افزود: با احتساب حضور در بخش مسابقه و نامزدی جایزه، این رقم به بیش از 600 عنوان ارتقاء می‌یابد .
طهماسبی افزود: امروز می‌توان ادعا کرد در سالی که به سبب وفور مضامینی همچون خیانت، تلاشی خانواده‌ها و … مسئولان فرهنگی دغدغه مند فیلم‌های جشنواره‌ای را دنبال می‌کردند، مراکز استان ها نیز با ساخت فیلم‌هایی همچون « تنهای تنهای تنها» که کلان‌ترین موضوع سیاست کشور یعنی سیاست صلح آمیز بودن انرژی هسته‌ای را به تصویر می‌کشید، آفریدند .

** باید پژوهش‌مدار بوده، از صرف هیجان گذشت و به شجاعتی مبتنی بر حقانیت دست یافت

وی گفت: در این دوره از جشنواره شاهد جهش مراکز استانی به حیث کمی و کیفی بودیم، ولی ظرفیت‌های این سفیران استانی رسانه ملی بیش از این است و می‌توان افق‌های روشن تری را متصور شد .
طهماسبی خاطرنشان کرد: در سال‌های پیشین حضور نیروهای مرکزنشین بخش معناداری از تولیدات فاخر را به خود اختصاص می داد ولی در بینش خودخواسته و از پیش اندیشده شده، نیروهای مراکز به بلوغ نسبی دست یافته‌اند و می‌توانند در سال های آتی خودکفایی تام و تمام را بشارت دهند .
وی اضافه کرد: از سوی دیگر در ساختار نمایشی، برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا بخشی از هویت تاریخی استان‌ها در قالب برنامه های فاخر و در طبقه الف ویژه تولید شود و به شکل مشخص دو عنوان کار در دستور کار قرار دارد .
طهماسبی در این چارچوب به برنامه‌سازان صدا و سیما توصیه کرد: رسانه باید پژوهش‌مدار بوده و اگر می‌خواهد کارآمد باشد باید در تمام ماموریت‌های خود از تولید خبر گرفته تا ساخت فیلم و مستند مزین به تحقیق شود .
وی ساخت فیلم و دیگر برنامه های رادیویی و تلویزیونی برپایه تحقیق را از مرحله هیجان گذرکرده برشمرد و گفت: با تکیه بر تحقیق می‌توان از هیجان صرف گذشت و به شجاعتی مبتنی بر حقانیت دست یافت .

** احیای موسیقی مقامی، بستری برای مقابله با موسیقی بی ارزش بیگانه

وی احیای موسیقی مقامی و محلی را بستری مناسب برای شناساندن جنبه‌های فرهنگی اقوام از طریق موسیقی و مقابله با موسیقی‌های بی‌ارزش بیگانگان عنوان کرد و خواستار توجه جدی مسئولان به این عرصه شد .

** خبر، تابلوی هویت ملی است

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما گفت: خبر تابلوی ارزیابی رسانه ملی است که هویت آن را باز می‌تاباند پس باید آن را در دو حوزه فرم و محتوا جدی گرفت و محتوای عمیق را در فرمی شایسته آراست .

** شناخت هویت دینی، دیروز فرهنگی را به امروز رسانه ای پیوند می‌زند

وی با بیان اینکه، یگانه الگوی پیشرفت، رونویسی از دست دیگران و بازتولید کار آن‌ها نیست، تأکید کرد: اگر جغرافیای فرهنگی خویش را به خوبی بازشناسیم، هویت دینی خود را بازیابیم و تاریخ دیرپای سرزمینمان را درک کنیم، می‌توان این دیروز فرهنگی را به امروز رسانه ای پیوند زد و بیانی منحصربه‌فرد آفرید که فراتر از ابعاد ملی برای مخاطب جهانی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد .
طهماسبی گفت: جشنواره پایان راه نیست بلکه آغاز فرصتی مجدد برای همکاران رسانه‌ای است تا از این تجربه برای برنامه‌ریزی بهتر و قوی‌تر استفاده کنند؛ در این صورت است که پیروز واقعی میدان آن‌ها هستند .

یادآور می شود، جشنواره هیجدهم تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های صدا و سیما که از روز ششم خرداد با حضور 700 هنرمند از 32 استان در پنج بخش تلویزیون، رادیو، خبر، تحقیق و پژوهش و موسیقی درتبریز آغاز شده بود، شامگاه پنجشنبه، با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر استان ها در تبریز به کار خود پایان داد .

** هدهد زرین بال هجدهمین جشنواره تولیدات مراکزبربالین صداوسیمای گیلان نشست

محسن نصرپور، مدیرکل صداوسیمای مرکزگیلان اظهار كرد: صداوسیمای مركز گیلان در هجدهمین جشنواره هدهد زرین بال  تولیدات راديويي، تلويزيوني و خبري مراکز صدا و سيماي استانها، تندیس زرین خبربرتر، تندیس زرین صدای برتر، تندیس زرین بهترین کارگردانی سیما، مقام اول وب سایت، دوجایزه موسیقی، دوجایزه پژوهش را بربالين خود بنشاند.

مدیرکل صداوسیمای مرکزگیلان افزود: درمجموع 20جایزه افتخارآمیز ره آورد این جشنواره بر فرزندان این خطه سرسبز و همكاران اين مركز مبارک باد.

** کسب مقام دوم هجدهمین جشنواره تولیدات توسط آذربایجان‌شرقی

مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها شب گذشته، هشتم خرداد با حضور عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مسئولان و مدیران و نمایندگان کشوری و استانی در پارک ائل‌گلی تبریز برگزار شد .


برنامه‌سازان، خبرنگاران و محققان صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در این جشنواره، موفق به کسب مقام دوم و عناوین برتر شده و در حوزه پژوهش و موسیقی، تندیس هُدهُد جشنواره را ازآن خود کردند و مقام نخست جشنواره نیز به مرکز صدا و سیمای فارس تعلق یافت .


درکمیسیون خبر و از بین 12 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، اثر رامین مرادی با عنوان «صدای انقلاب» جایزه بهترین گزارش خبری را از آن خود کرد .


همچنین دراین بخش لوح تقدیر جشنواره به مهدی صادقی موحد معاون اطلاعات و اخبار مرکز آذربایجان شرقی به خاطر پوشش خبری مناطق زلزله‌زده ارسباران اهدا شد .


دراین جشنواره اثر علی حیدری خبرنگار واحد مرکزی خبر تبریز به خاطر گزارش افتتاح نخستین واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده به عنوان اثر قابل تقدیر شناخته شد .


براساس این گزارش در کمیسیون صدا نیز از بین 4 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره یوسف اعظمی به عنوان گوینده برگزیده در برنامه محفل و علیرضا مهدوی به عنوان تهیه کننده در برنامه «زمان سسی» انتخاب و تجلیل شدند .
در کمیسیون موسیقی نیز مجید راستبد، یونس برومند و ابوالفضل میرزایی به ترتیب به عنوان آهنگ‌ساز، خواننده و صدابردار برنامه «قهرمان‌لار اوجاقی » کانال سهند صاحب عنوان برتر شده و مورد تجلیل قرار گرفتند .


در همین کمیسیون مهرداد کرباسی در برنامه «افتخار منیم کی دی» به طور مشترک با استان ایلام به عنوان آهنگ‌ساز برتر تعیین و تجلیل شد .


ابوالفضل میرزایی و مجید عبدالله‌زاده نیز به ترتیب به عنوان صدابردار و شاعر همین برنامه به همراه وحید اسداللهی آهنگ‌ساز و تنظیم‌ سازآرایی دربرنامه «ساری گلین» به‌طور مشترک با استان گیلان صاحب عنوان برگزیده کمیسیون موسیقی شده و تجلیل شدند .


در کمیسیون تحقیقات و پژوهش این جشنواره نیز از بین 13 اثر ارسالی از آذربایجان شرقی به دبیرخانه جشنواره 11 اثر به مرحله داوری راه یافت که از بین این آثار، جایزه اول در بخش محتوا به علی قربانی، جایزه دوم در بخش تحقیقات منجر به تولید به هادی هاشمیان و جایزه چهارم در بخش تحقیقات منجر به تولید به ابراهیم حسین‌زاده اهداء شد .


در بخش سیما نیز حمید نیکمندان تصویربردار نماهنگ «ایلمک» به عنوان تصویربردار برتر، حسن علیزاده پروین تهیه کننده مستند «دریاچه ارومیه » به‌عنوان تهیه کننده برتر، مجید حسن‌زاده و مرتضی حسن‌زاده تدوینگر سریال « آخیر مهلت» به عنوان تدوین‌گران برتر جشنواره انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند .


همچنین ازبرنامه های جنبی اختتامیه این جشنواره تجلیل از معصومه سپهری، مؤلف کتاب های «نورالدین پسرایران» و «لشگر خوبان»، تجلیل از اسفندیار قره باغی، خواننده سرود «آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو» و آویختن نشان شهر تبریز از سوی صادق نجفی، شهردار تبریز بر سینه عزت الله ضرغامی بود .


یادآور می شود، جشنواره هجدهم تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان های صدا و سیما که از روز ششم خرداد با حضور 700 هنرمند از 32 استان در پنج بخش تلویزیون، رادیو، خبر، تحقیق و پژوهش و موسیقی درتبریز آغاز شده بود، با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر استان ها در تبریز به کار خود پایان داد .

** صدا و سیمای مرکز فارس موفق به کسب ۴ تندیس برتر شد

صدا و سیمای مرکز فارس با کسب چهار عنوان برتر، بیشترین تندیس های جشنواره هجدهم تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها را به خود اختصاص داد .

بر اساس این گزارش، هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها که در تبریز برگزار شد با معرفی رتبه های برتر به کار خود پایان داد .

در مراسم اختتامیه این جشنواره که شامگاه هشتم خرداد ماه 93 با حضور عزت الله ضرغامی، ریاست سازمان صدا و سیما، قائم مقام و معاونت استانهای صدا و سیما، استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز، مدیران کل، معاونین و جمعی از دست اندرکاران مراکز صدا و سیما در پارک ائل گلی تبریز برگزار شد، جوایز رتبه های برتر تولیدات مراکز استانی صدا و سیما در بخش های مختلف به برگزیدگان اهدا شد .

بر اساس این گزارش، صدا و سیمای استان فارس توانست تندیس بخش های موسیقی، رادیو، تولید پویانمایی (انیمیشن)، مرکز برتر بیشترین تولید برنامه و حضور فعال در شبکه شما را از آن خود کند .

مراکز گیلان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی نیز هر کدام با کسب دو عنوان برتر به طورمشترک در مکان دوم قرار گرفتند .

در این جشنواره استان فارس 28 جایزه، 30 لوح تقدیر و 4 تندیس هدهد جشنواره هجدهم را از آن خود کرد .

** هنرمندان مركز يزد، هدهد شكار كردند

بنا به اين گزارش، در بخش معاونت صدا : الهه دهقانپور گوینده برتر بخاطر گویندگی برنامه زنده صبحگاهی “نسیم صبح و محمد حسین آقایی گزارشگر برتر بخاطر گزارشگری برنامه زنده عصر “پنج دری و در بخش معاونت سیما : احمد فتوحی بهترین تهیه كننده برنامه های تركیبی “ج” بخاطر تهیه كنندگی برنامه تلویزیونی كولاك” و سید علی كمال الدینی بخاطر تدوین برنامه مستند اقلیم ایرانی انتخاب شدند و دیپلم افتخار به مهدی قاضی بخاطر گزارشگری مناسب در برنامه های تلویزیونی تعلق گرفت.

همچنین از سامان ارس خان بعنوان مجری برتر و مسعود یزدی بعنوان بهترین عنوان بندی تجلیل شد.

در بخش معاونت اطلاعات و اخبار: محسن آقا بیگی بدلیل تصویر برداری گزارش خبری كاروان عشق موفق به كسب دیپلم افتخار شد. وهمچنین مجموعه خبری تلویزیونی معاونت اطلاعات و اخبار مركز یزد به سردبیری سیده سكینه میر طاهری در بین مراكز رتبه سوم را بدست آورد.

در این جشنواره از اعظم صالحی و زهرا السادات عمادی بعنوان گوینده برتر خبر قدردانی شد و از كاظم دهقانی اشكذری هم بعنوان خبرنگار برتر تقدیر شد.

در بخش پژوهش: شهین اسلامی فارسانی رتبه دوم پژوهش را بدلیل تحقیق و پژوهش با عنوان “بررسی زندگی بزرگان و مشاهیر در قید حیات یزد” به خود اختصاص داد .

** کسب رتبه چهارم صدا و سیمای کرمان در جشنواره تولیدات استانی

حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی اظهار داشت: برنامه‌سازان صدا و سیمای مرکز کرمان در هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها، 14 جایزه ویژه، یک تندیس زرین هدهد و سه رتبه شایسته تقدیر کسب کردند .

وی گفت: در حوزه سیما کرمان، 9 اثر برتر و دو اثر شایسته تقدیر، در بخش خبر یک اثر برتر و یک اثر شایسته تقدیر، در بخش موسیقی سه اثر برتر و در بخش پژوهش نیز یک اثر برتر داشته است .

موسوی افزود: در جشنواره هجدهم در بخش سیما جایزه بهترین تدوین تله فیلم برای فیلم توریست به امید میرزایی، جایزه بهترین کارگردانی در بخش‌های نمایشی به احسان عبدی‌پور، جایزه بهترین مجری مرد برنامه‌های ترکیبی به محمدرضا شعاعی، جایزه بهترین گزارشگر مرد برنامه‌های ترکیبی به رامین ضابطی و جایزه بهترین تهیه‌کنندگی و کارگردانی ویدئو در بخش برنامه‌های ترکیبی با موضوع دین، اخلاق، امید و آگاهی به مژگان برادران و محمد محمدی اهدا شد .

** تندیس زرین برگزيده جمع‌خوانی قرآن کریم  به كرمان رسيد

وی بیان کرد: همچنین جایزه بهترین تهیه‌کننده برنامه‌های مناسبتی برای برنامه‌های ویژه محرم به محسن مولایی، جایزه بهترین تهیه‌کنندگی جمع‌خوانی قرآن کریم برای شبکه شما به محمد دریجانی، جایزه بهترین تهیه‌کنندگی در بخش برنامه‌های ترکیبی به محمدحسین رئوف تعلق گرفت و از مهدی وکیلی صدابردار برنامه در شهر تقدیر شد و در مجموع  سیمای مرکز کرمان در بخش برنامه‌های ترکیبی مورد تقدیر قرار گرفت .

وی عنوان کرد: دربخش موسیقی دیپلم افتخار بهترین آهنگسازی به کامران گلستانیان و دیپلم افتخار بهترین صدابرداری و تنظیم آهنگ به امیرحسین بخشی اهدا شد و واحد شعر و موسیقی صدا و سیمای مرکز کرمان در جایگاه سوم ایستاد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان افزود: در بخش خبر طاهره امیری جایزه ویژه و رتبه برتر خبرنگاری در بخش گزارش‌های موضوعی را برای گزارش ویژه خبری ازدواج زنان ایرانی با مردان افغان را از آن خود کرد و از مژده مهدوی برای گزارش‌های خبری تقدیر شد و زهره نگارستانی نیز توانست رتبه اول پژوهش‌های کاربردی را در بین پژوهشگران مراکز کسب کند .

موسوی اظهار داشت:  تندیس زرین مرکز برگزیده در بخش آیین جمع‌خوانی قرآن کریم نیز به مرکز کرمان تعلق گرفت .

** شهركرد، تندیس هدهد زرین و یازده رتبه برتر هجدهمین جشنواره را شكار كرد

صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی صدا و سیمای مراکز استان ها در تبریز، 11 عنوان برگزیده کسب کرد.

تندیس هدهد زرین و عنوان برتر برنامه های ترکیبی نمایشی این جشنواره هم به شبکه استانی صدای مرکز چهارمحال و بختیاری تعلق گرفت.

در این جشنواره مهدی مهرنیا، تدوینگر تله فیلم پلاگ، فرهاد زمانی برای جلوه های ویژه فیلم داستانی بازگشت، فرزاد و فرهاد زمانی کارگردانان مشترک فیلم داستانی بازگشت، جهانبخش زمانی تهیه کننده مسابقه گردوهای طلایی، رتبه های برتر تولیدات تلویزیونی را به خود اختصاص دادند.

در بخش تولیدات رادیویی این جشنواره هم، کبری حیدری نویسنده منتخب برنامه های ترکیبی نمایشی و آرزو بلالی گوینده برتر برنامه های ترکیبی نمایشی با عنوان آوای روستا، فیروزه بنی طالبی گوینده برتر برنامه های ساده با عنوان سلامت باشید، خدیجه علیزاده بازیگر برتر زن برنامه های نمایشی رادیویی با عنوان قله های کبود موفق به کسب رتبه شدند و همچنین لوح تقدیر مرکز برگزیده در برنامه های ترکیبی نمایشی رادیویی و تندیس هدهد زرین جشنواره به این مرکز اختصاص یافت.

لطیف رئیسی؛ پژوهشگر « با کارون، از زردکوه تا اروند رود » نیز در بخش راهبردی هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی تلویزیونی مراکز استان ها به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شد.

همچنین در این جشنواره رتبه برتر شعر به مهدی عالی برای سرودن اشعار قطعه موسیقی « بنگ بارون » اختصاص یافت.

** رسانه ملی، آیینه تمام‌نمای دین است

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی شب گذشته، در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها اظهار کرد: پس از 4 سال وقفه ایجاد شده در برگزاری جشنواره صدا و سیمای مراکز استان‌ها، جای افتخار است که در تدبیر رسانه ملی این‌چنین جای گرفت که آذربایجان شرقی، آغازگر این آئین عظیم باشد .


وی افزود: دیاری که زیبایی کلام را از شهریار، حکمت در اندیشه را از سه علامه، نبوغ علمی و پایداری را از دو شهید محراب و غیرت عمل را از باکری و تجلایی و هزاران شهید بی‌نام و نشان وامدار است .


جبارزاده برگزاری این آئین را مرهون مجاهدت 36 ساله دلاورمردان ایرانی، از تمام قومیت‌ها و نژادها عنوان کرد و آن را کوله‌باری از تجربیات و تلاش‌های نهفته آنان دانست .


وی با تأکید براینکه رسانه ملی آیینه تمام‌نمای دین است، اضافه کرد: دست تمام کسانی که در راستای ترویج معرف دینی، ایجاد امید و آگاه‌سازی جامعه، برمبنای سیاست‌های دولت تدبیر و امید گام برمی‌دارند، به گرمی می فشارم .


یادآور می‌شود، در این مراسم لوح سپاس ویژه جشنواره از سوی عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران به اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی اهداء شد.

۳ نظر

  1. پس مسولان صدا و سیمای بوشهر این همه در بوق و کرنا گذاشته و با کلمات بازی کردند- کدام سکوی جشنواره را فتح کرده و کدامین تندیس زرین هدهد جشنواره را آوردند…!!!

  2. عبدالحسين قاسمي از برازجان

    پس اين بوشهري ها آمدند و لاف فيلم مستند آقاي عبدي پور را در شبكه استاني و شبكه شما دادند، در بخش كميسون ها رفته مقام آورده و در خود جشنواره اصلي هدهد، مستندش نتوانسته قد قد هم بكند/ اين بوشهري ها خيلي لاف مي زنند و مخصوصا مجموعه صدا وسيما مركز بوشهر از هنرمندان بيچاره مثل عبدي پور و رامتين و رشاد مرادي بالف بسيار نهايت سو استفاده را مي كند. واخ واخ خجالت داره كه با داشتن مديركل با تجربه 35 ساله در بخش كميسون ها از مستندها فقط تقدير شده و تنديس برتر را هم كسب نكردند.

  3. يدالله يوسفي

    من مي خواهم بفهمم اين صدا و سيما مركز بوشهر كي مي خواهد به كار خودش در راديو و سيما رونق بدهد، شاهين بهرام نژاد را هم دك كردند محترمانه به دستور بعضي ها، تا كي بايد شايسته ها بمانند پشت درب صدا و سيما بوشهر؟ نكنيد و به جوانان همانطور كه امام جمعه محترم بوشهر فرمايش كردند، بها بدهيم.
    حوصله ام واقعا سر رفته و شيطان بيست بار گفت برو استان زندگيت را عوض كن تا بتواني در رفاه باشي.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر