خلاصه

گاردین: ارتش آمریکا نیازمند “قاسم سلیمانی” است

لیمر:برای پیروزی بر داعش به نظر می رسد که ارتش آمریکا نیازمند مبارزات سخت قاسم سلیمانی با داعش است.

به گزارش لیمر، روزنامه انگلیسی گاردین (Guardian) در گزارشی از بحران امنیتی عراق نوشت: مقابله با داعش، دشمنان قدیمی را اکنون با هم متحد کرده است و ایران و آمریکا و حتی شبه نظامیان شیعه در عراق با هم متحد شده اند و در مقابل داعش می جنگند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت: پیشروی داعش در عراق باعث شده است، نگرانی مسئولان عراقی افزایش یابد و این در حالیست که داعش به مواضع مهم و استراتژیکی عراق نزدیک می شود.

مکان های نفت خیز و نظامی زیادی در عراق وجود دارد که این امر، کار را برای ارتش عراق سخت کرده است.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، یک مقام سیاسی در عراق می گوید: “اکنون دشمنان قدیمی، یعنی ایران و آمریکا اطلاعات امنیتی خود را در اختیار یکدیگر قرار داده اند و فرمانده سپاه قدس ایران روز گذشته بغداد را به سمت نجف ترک کرد و قرار است از نجف به سمت تهران پرواز کند.”

طبق ادعای این مقام سیاسی که گاردین به نقل از او نوشته است، “قاسم سلیمانی حتی دیداری را نیز با نوری مالکی در بغداد داشته است.”

گاردین افزود: برای پیروزی بر داعش به نظر می رسد که ارتش آمریکا نیازمند مبارزات سخت قاسم سلیمانی با داعش است و حضور نیروی های ایران در بغداد نیز برای پیروزی بر گروه داعش از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

این روزنامه غربی در پایان افزود: در حال حاضر هرچند کشورهایی مانند عربستان و اردن نیز روابط خوبی با ایران و امریکا ندارند اما در این زمینه با هم همکاری دارند.

از سوی دیگر آمریکا و ایران نیز اختلافات عمیقی برای حل بن بست هسته ای خود دارند، اما اکنون اوضاع عراق این فضا را فراهم آورده است که ارتباط استراتژیکی بین این دو کشور ایجاد شود.
جام نیوز

یک نظر

  1. به امید خدا داعش نابود میشود

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر