خلاصه

در حاشیه مراسم تجلیل از اصحاب رسانه استان بوشهر؛ خروج زود هنگام استاندار/عدم دریافت هدیه توسط برخی از خبرنگاران

لیمر:آیین تجلیل از خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های خبری استان بوشهر در حالی در سالن 9دی مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر در حالی با حضور چشم گیر خبرنگاران و اصحاب رسانه استان بوشهر برگزار شد که با وجود اقدامات قابل تقدیر حواشی قابل توجه ای نیز داشت.

به گزارش لیمر به نقل از سپاس، این مراسم از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و به مناسبت  روز خبرنگار(سالروز گرامیداشت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی) در سالن مجتمع فرهنگی هنری “نهم دی” بوشهر برگزار شد.

امضا طومار حمایت از غزه توسط خبرنگاران بوشهری

قبل از شروع مراسم خبرنگاران با قرائت و امضای طوماری که در ورودی این سالن نصب شده بود حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کرده و  جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند .

در این بیانیه آمده بود: جنایات هولناک و دد منشانه روز افزون  رژیم جعلی صهیونیستی و پشتیبانی های همه جانبه قدرت های استکباری جهانی و بعضی از دولت های وابسته و دست نشانده منطقه، در نوار  غزه قلب هر انسان آزاده ای را درد مند و جریه دار کرده است.

در این بیانیه تاکید شده اس: این اقدامات بر خلاف منشور سازمان ملل متحد و نقض اعلامیه جهانی حقوف بشر و کنوانسیون حقوق کودک بوده و مطابق قوانین بین المللی سران رژیم صهیونیستی بایستی توسط دادگاه کیفری و بین المللی به جرم نسل کشی و اقدام علیه بشریت محاکمه و مجازات شوند.

حضور مسئولین ارشد استان از جمله مصطفی سالاری استاندر بوشهر و معاونین وی، فرماندار بوشهر، رئیس دادگستری استان، برخی اعضای شورای شهر بوشهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان متولی برگزاری برنامه، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از نکات جالب توجه در این مراسم بود.

تقدیر ازخبرنگاران پیشکسوت، خانواده شهید شاهینی و خبرنگار نابینای پرس تی وی

حمیده ماحوزی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در آیین طی اقدام شایسته از خانواده شهید داریوش شاهینی خبرنگار والامقام بوشهری و تنها شهید رسانه در استان بوشهر تجلیل کرد تا قداست و ارزش این حرفه را بیش از پیش به دیگران نمایان کند.

وی همچنین ضمن تقدیر از خبرنگاران پیشکسوت جراید و مطبوعات، از فرشاد امیدوار خبرنگار نابینای شبکه انگلیسی زبان “پرس تی وی” جمهوری اسلامی ایران و فعال در استان بوشهر تقدیر کرد تا الگوهایی را در همین دیار و این عرصه معرفی کرده باشد.

تجلیل از 175 نفر از فعالین عرصه رسانه و خبر برای اولین بار در استان بدون درنظر گرفتن گرایشات سیاسی و سابقه فعالیت از دیگر نکات جالب توجه این مراسم بود.

مصطفی سالاری و حمیده ماحوزی در این مراسم وعده ها و خبرهای خوبی از جمله تشکیل یک انجمن و صنف برای خبرنگاران، راهکارهای جدید برای تکمیل خانه‌های مسکن مهر آنان  و نیز آموزش رایگان و بیمه تکمیلی خبرنگاران استان بوشهر دادند.

از همه نکات مثبت این مراسم که بگذریم برخی حواشی این مراسم متاسفانه پررنگتر نمایان شد و بار دیگر رنجش خبرنگاران را به ارمغان آورد.

خروج استاندار و کمبود مسئول برای اهدا لوح تقدیر

مراسم اهدای هدایا در این مراسم که به سه بخش تقسیم شده بود متاسفانه در پایان بخش اول با ترک مراسم توسط “استاندار و معاونین وی و برخی دیگر از مسئولین از جمله فرماندار بوشهر” علاوه بر ایجاد بی نظمی، زمینه ای را برای دیگر حضاران در مراسم جهت ترک همایش فراهم کرد طوری که پس از این اقدام  استاندار، هرکدام از خبرنگاران که هدیه خود را دریافت می کردند از سالن خارج می شدند طوری که  بیش از نیمی از سالن به سرعت خالی از جمعیت شد.

این بی مدیریتی و بی نظمی در حالی به چشم آمد که متصدیان برنامه برای خواندن بخش های دوم و سوم اهدای هدایا به دنبال فردی مسئول می گشتند که این هدایا را تقدیم خبرنگاران کند در این بخش از تقدیر ها کار بجایی کشید که اعضا شورای شهر، معاونان ارشاد، شهردار سابق بوشهر و … نیز برای تقدیم هدایا روی سن آمدند.

عدم دریافت هدیه و صحبت های اعتراضی حامد فکوری

بسیاری از خبرنگاران صاحب نام خبرگزاری ها و سایت های مطرح خبری استان به نشانه اعتراض نسبت به این اقدام استاندار همایش را ترک کرده و یا از رفتن بالای سن جهت اخذ هدیه خود داری کردند.

صحبت های اعتراضی حامد فکوری از خبرنگاران باسابقه استان در زمان دریافت لوح تقدیر نیز از حواشی قابل توجه این مراسم بود وی در صحبت های خود تاکید کرد که هر اتفاقی رخ دهد از حقیقت دست نخواهم برداشت.

تاخیر 30 دقیقه ای در آغاز برنامه سخنرانی های طولانی مسئولان و طولانی شدن مراسم که نزدیک به 3 ساعت و نیم طول کشید و دیگر موضوعات حاشیه ای، مسائلی بودند که اقدام قابل تقدیر مدیر کل ارشاد استان بوشهر را تحت تاثیر قرار داد.

یک نظر

  1. سلام/ آقاي فكوري انساني فرهيخته و مهربان و دوست داشتني و دانايي است، حتما تاكيد ايشان در راستاي كمك به جريان سالم اطلاع رساني و بيان واقعيت ها بوده است و همه ما رسانه ها اين فرد مومن را دوست داريم.

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر