خلاصه

استاندار بوشهر: پارس جنوبی تنها ظرفیت اقتصادی و اشتغال استان بوشهر نیست

لیمر:استاندار بوشهر گفت: تنها داشته ما پارس جنوبی نیست، این استان دارای ظرفیت‌های متعددی است که می‌توانیم بر آنها تمرکز کنیم و با توجه به آن ظرفیت‌ها به ظرفیت تقویت نیروی انسانی هم باید توجه شود.

به گزارش لیمر:از شهرستان دشتی، مصطفی سالاری صبح امروز در ادامه برنامه‌های هفته دولت در همایش هم‌اندیشی توسعه کاکی ضمن تجلیل از شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را به دولتمردان تبریک گفت و از تلاش‌ها و تعامل نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با مسئولان اجرایی استان تشکر کرد.

وی اظهار داشت: حجت‌الاسلام سید محمدمهدی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان همواره یاری‌گر دولت بوده‌اند و مسائل را دوش بدوش مدیران اجرایی پیگیری کرده‌اند در حالی که وظیفه ذاتی یک نماینده این نبوده است.

استاندار بوشهر گفت: روند سلسله نشست‌های هم‌اندیشی توسعه بخش‌های استان این است که قبل از یک هفته گروه‌هایی با مراجعه به اقشار مختلف مردم نظرات و مشکلاتی را که معمولا بعداً در جلسه مطرح می‌کنند رسیدگی می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این مشکلات به مدیران کل دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده و آن‌ها را دسته‌بندی می‌کنیم و در جلسه هم‌اندیشی بررسی می‌شود.

سالاری خاطرنشان کرد: بنا نیست همه مشکلات را بشنویم، زیرا مشکلات متاسفانه زیاد است جامعه، جامعه گسترده‌ای است، نظرات، خواست‌ها و در نتیجه نارسایی‌ها هم مختلف است.

وی افزود: در بخش عمده نشست‌ها دنبال این هستیم تا بتوانیم از نظرات شما بهره بگیریم و در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ کنیم تا بتوانیم به ظرفیت‌های بخش بیشتر کمک کنیم.

سالاری اضافه کرد: بخش کاکی در حوزه کشاورزی، هم دسترسی به دریا، حوزه نفت و گاز دارای ظرفیت‌هایی است که امیدوارم بتوانیم پیگیری کنیم و از این ظرفیت‌ها برای توسعه بخش و اشتغال مردم استفاده کنیم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: هدف ما این است تا مشکلات را از زبان مردم بشنوییم و اولویت‌ها را مبنا قرار دهیم.

این مسئول یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی که وجود دارد اشتغال جوانان در پارس جنوبی است که ما پیگیری کرده‌ایم و دغدغه همه استان است که خواهان سهم بیشتری از اشتغال پارس جنوبی هستند و این طبیعی و حق مردم است.

سالاری گفت: تنها داشته ما پارس جنوبی نیست استان بوشهر دارای ظرفیت‌های متعددی است که می‌توانیم بر آنها تمرکز کنیم و با توجه به آن ظرفیت‌ها به ظرفیت تقویت نیروی انسانی هم باید توجه شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت کشاورزی بخش کاکی اگر با تکنولوژی به هم آمیخته شود و ظرفیت گلخانه‌ها به آن افزوده شود در کنار آن صنایع تبدیلی با تسهیلات مختلف حمایتی که وجود دارد ظرفیت قابل توجه‌ای است که ما می‌توانیم بیش از نیاز استان از شهرستان دشتی صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس داشته باشیم.

این مسئول با بیان اینکه باید جوانان کارآفرین را شناسایی کنیم، اضافه کرد: کسی که متقاضی یک فعالیت، مجوز و حمایتی است با توجه به مقررات و بضاعت ما اگر شدنی است باید برای او انجام دهیم و چنانچه شدنی نیست فرد متقاضی باید توجیه شود.

استاندار بوشهر بیان اینکه ما باید فرصت‌های شغلی متعدد در استان بوشهر داشته باشیم، گفت: گرچه ما باید پیگیر پارس جنوبی باشیم اما همه تمرکز ما روی پارس جنوبی نباشد.

سالاری ادامه داد: تعداد مدیران جوان در استان بوشهر زیاد است و در همین ارتباط کانون مدیران جوان را تشکیل داده‌ایم و در هفته دولت همایشی با همین نام برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگیان حمایت می‌کنیم، متذکر شد: به نوبه خودمان همه تلاش ما این است که محدودیت‌های بی‌جهتی بر اهل فرهنگ و قلم اعمال نشود و اگر محدودیتی در جایی به‌صورت موردی وجود دارد موضوع سازمان یافته‌ای نخواهد بود.

این مسئول بر توانمندسازی نیروی انسانی دراستان بوشهر تاکید کرد و اذعان داشت: آموزش در دانشگاه و آموزش و پرورش خلاصه نمی‌شود خانواده امروز مسئول آموزش فرزندان خود هستند و آموزش و تربیت دارای متولیان متعددی است.

فارس

یک نظر

  1. مدیرمحترم سایت
    متاسفانه تنها دستگاه آنژیوگرافی استان که در مرکز قلب واقع است بیش از یک هفته هست که به علت عدم نگهداری مناسب از کار افتاده است و ضمن ایجاد خسارت چند صد میلیونی بیماران قلبی که اورژانس هستند مجبورند برای انجام آنژیو به شیراز بروند و آنهایی هم که قادر نیستند به شیراز بروند تکلیفشان معلوم است . با توجه به رسالت شما در انعکاس آلام مردم لطفا موضوع را از نزدیک بررسی کنید و در صورت تایید در اسرع وقت اطلاع رسانی کنید تا ضمن به خود آمدن مسءولین مربوطه از مرگ و میر بیش از این بیماران قلبی جلوگیری به عمل آید

در تلگرام منتظر شما هستيم
کانل خبری لیمر